Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ubywający olej


Rekomendowane odpowiedzi

może z uszczelniacza wałka rozrządu cieknie.

Bzdura, jak by 0.5 l oleju wyciekło z uszczelniacza wałka to by się wylało pod kołem pasowym. Pisałeś, że silnik jest suchy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym uszczelniaczem wałka rozrządu to tylko taki nie przemyślany pomysł był. Olej wyraźnie się spala skoro jest tłusty osad w tłumiku.

Dziś i jutro pracuje dosyć długo ale może w sobotę pojadę do jakiegoś mechanika, niech zmierzy kompresję.

 

Dodano: 24 wrz 2011 - 20:46

Witam ponownie kolegów. Dziś postanowiłem dowiedzieć się wreszcie dlaczego ubywa oleju. Pojechałem do dawnego znajomego który zmierzył kompresję, okazało się że jest w porządku :) Ucieszyło mnie to bo pierścienie są ok.

 

Wróciłem do domu i zdjąłem osłonę rozrządu... pod osłoną sucho i sama osłona też sucha w środku, więc odkręciłem osłonę kolektora wydechowego i pod kolektorem dopatrzyłem się między rurami kolektora nie wielkich wycieków z połączenia głowicy z blokiem silnika także wygląda to na uszczelkę pod głowicą.

 

Ponieważ nie mam zwyczaju jeździć po mechanikach, chciałbym wymienić uszczelkę sam. Może ktoś mi napisać krok po kroku jak to zrobić.??

Edytowane przez pawelb5913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szczelność zaworów sprawdzają w warsztacie gdzie planują głowice... Przy oddawaniu głowicy do planowania koleś sprawdza szczelność zaworów i określa ile będzie to kosztować. Ale jak wymienić uszczelkę pod głowicą. Może ktoś opuisać tą operacje krok po kroku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij "Sam naprawiam" do swojego silnika/auta. Powinno być w dziale Download.

Jest to tam w miarę dobrze rozpisane, włącznie z kolejnością dokręcania/odkręcania śrub, momenty ich dokręcania, itp.

Musisz przy tym posiadać klucz dynamometryczny i klucz nasadowy typu E (nie pamiętam dokładnie rozmiaru i wdzięczny bym był za przypomnienie tej kwestii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I chyba mnie coś podobnego dopadło...

Olej ubywa u mnie już jakiegoś czasu ale dolało się go i nikt i tym nie myślał ale przed wczoraj przestał chodzić megan na gazie i w czasie drogi Leszno - Poznań i z powrotem zniknęło cały zbiorniczek płynu wyrównawczego o dziwo auto nie straciło na mocy i nie poszedł do oleju ale dziś przy próbie odpalenia auto przebiera i strasznie dymi i widać że ubywa płyn na lpg nie chodzi odkręciłem świece i na 1, 4 cylindrze wyglądają tak samo (zdjęcie) i taki sam nalot w wydechu jest... Co o tym myślicie?

 

p2011111948.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierze jeszcze olej albo zbyt bogatą mieszankę dostaje, to tak na moje oko. Olej sprawdzisz organoleptycznie. Za mieszankę chyba sonda jest odpowiedzialna - trzeba by ją sprawdzić, bo może już dobiega do kresu swej wytrzymałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik dał mi wczoraj odpowiedź co się stanęło. do 4 gara dostaje się płyn chłodzący a na 1 poszedł pierścień lub wypalił się zawór (będzie wiadomo jak się to wszystko rozbierze) i jest bardzo niskie sprężanie. Megan po ponad 300 tyś przejdzie kapitalny remont silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!