Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wkrętarka do domowego użytku


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukam wkrętarki do domowego majsterkowania. Upatrzyłem sobie firmę Black&Decker (EPC12CABK w promocji na 180zł) bo pracowałem wkrętarką tej firmy i jest wygodna no i działa :) Znajomy kręci podobną na 12V i sobie chwali.

Zastanawiałem się jeszcze nad jakimś modelem SKIL ale te najnowsze są chyba troche ubogie w porównaniu do tych sprzed kilku lat a Bosch jest dużo droższy więc odpada.

 

Cena wkrętarki, 2 aku + jakaś walizka do 250zł.

 

Dzięki za pomoc :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat w ubiegłym roku zakupił taką:

http://[ciach]kil.info.pl/9373-6222AB-Wiertarko-wkretarka-sieciowa.html

Jak do domu to niekoniecznie z akumulatorami. Długi 6m kabel nie przeszkadza tak jak zdychający aku.

Tu jeszcze jedna, mocniejsza i z 10 m kablem ale bez walizki:

http://[ciach]kil.info.pl/11276-6223AA-Sieciowa-wiertarko-wkretarka.html

Można też z osprzętem ten model zakupić ale to już ponad 400zl

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości to tanie wyroby trafiają się dobre ale łatwiej chyba trafić 6 w totka niż tani model który będzie pracował bezawaryjnie

To w takim razie dziwi mnie wybór B&D. Kiedyś w latach 80- 90 ubiegłego wieku, firma ta była konkurencją dla Boscha, obecnie to najlepszy sprzęt jaki markety typu REAL, TESCO oferują, co nie znaczy że dobry. Wiele stracili z wypracowanej kiedyś renomy.

Nawet kolor z morskozielonego zmienili na oczoje... ceglastoczerwony. Ja to traktuję jako kolor ostrzegawczy, by mijać wielkim łukiem :)

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są teraz czasy że każda marka straciła od kiedy wszystko jest produkowane w Chinach.

Mam polerkę samochodową Einhell którą używałem może 5 razy. Pech chciał że po gwarancji zepsuł się przycisk zwiększania obrotów. Na szczeście przycisk kosztował 1zł. ale jak rozebrałem polerkę to się przeraziłem bo jest tak zrobiona że dziwie się że mnie prąd nie zabił w trakcie używania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakąś firmy Pegasus (czy jakoś tak, schowana to nie powiem dokładnie). Akumulator zdechł (chyba z moją pomocą, bo go przeładowałem :)), ale przerobiłem zewnętrze zasilanie i sama wkrętarka działa do dziś.

Jedyna wada to teraz trzeba targać ze sobą osobny akumulator (aktualnie stary 64 Ah z auta) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę się wtrącić to jako stale używający takiego sprzętu odradzam wkrętarki na 12 V

Ja używam einhell-a ale wszystko na 14 V, dostają u mnie w d..ę i przez okres gwarancji ( dwa lata ) nie liczę się z nimi.

w molochach kupisz je już za 170/200 zeta z dwoma aku i walizką. B&D jak dla mnie to sprzęt przereklamowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja codziennie używam takiego B&D i nie mogę powiedzieć na niego złego słowa:

black.jpg

Z tym, że ja go używam do rozkręcania urządzeń elektrycznych, wkręciłem kilka drewnowkrętów i dał radę, jednak do poważniejszych zadań się nie nadaje (tylko 4Nm momentu).

Cena jednak jest śmieszna, kupiłem go do użycia w sumie na kilka razy, ale spodobał mi się i działa już kilka ładnych miesięcy.

Warto zainwestować w sprzęt typu Metabo - używam od kilku lat w trudniejszych warunkach i nigdy nie zawiódł, samogwintujące wkręty wkręcałem w żelazne konstrukcje i nie było z tym żadnego problemu. Po kilku latach oprócz obcierek (solidna obudowa) akumulatory wyraźnie straciły swoją pojemność, ale sprzet nie do zajechania. Dwa akumulatory w komplecie.

"Chytry traci dwa razy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci najchętniej polecił Boscha niebieskiego 18V Li-Ion, albo Hilti, sprzęt wytrzymały, ale to nie ta półka cenowa :)

Kolega handluje elektronarzędziami i ostatnio polecał DeWalta, warto też zerknąć na Celmę bo robi solidny sprzęt.

B&D nie jest zły, ale warto szukać modeli 14,4V i 18V, to samo tyczy się tańszych niebieskich wkrętarek Bosch.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z LIDLA to zabawka. Mam dokładnie to samo w LIDLU kiedyś zakupione.

Tu fotki, pierwsza to porównanie tej zakrętarki z pilotem tunera cyfrowego polsatu i sama zakrętarka na mojej dłoni, która na szuflę nie wygląda.

Jedynie do czego się nadaje, to do zastosowania jako elektryczny śrubokręt ale tylko gdy gwinty już są nacięte (4 fotka)

21092011017.jpg 21092011019.jpg 21092011020.jpg 21092011021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michal_b_30

Szukam wkrętarki do domowego majsterkowania

gojgien no właśnie ta z Lidla się nadaje do tego-mi właśnie ona do tego służy do domowego majsterkowania ...

Edytowane przez michal_b_30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto aby wkrętarka posiadała tzw. hamulec wybiegowy (po zdjęciu palca z przycisku natychmiast się zatrzymuje).Funkcja przydatna, bo nie wyrabia gniazd we wkrętach.Szybka ładowarka jest również przydatna (bardziej do częstszego używania wkrętarki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!