Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wkrętarka do domowego użytku


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie ta z Lidla się nadaje do tego-mi właśnie ona do tego służy do domowego majsterkowania

Tylko, że to majsterkowanie, a majsterkowanie to różne majsterkowania i można je rożnie interpretować.

Brat przykładowo majsterkował budując sobie meble według własnego projektu do całego mieszkania. Wszystkie zawiasy i co tam jeszcze było potrzebne tą Skil-ką na kablu wkręcał.

Ja remontując mieszkanie, też w formie domowego majsterkowania, stelaże i płyty czy też sufity podwieszane budowałem stosując leciwą, akumulatorową wkrętarkę MAKITA, budując altankę stosowałem wiertarko- zakrętarkę Boscha o mocy 750W. Ale tam były wkręty 5x70mm w wysezonowane, lite modrzewiowe drewno wkręcane.

Takie roboty ja uważam za domowe, lub przydomowe majsterkowanie. Do tego to maleństwo a LIDLA się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michal_b_30

Tylko, że to majsterkowanie, a majsterkowanie to różne majsterkowania i można je rożnie interpretować.

To też prawda - moje majsterkowanie, to skręcanie mebli po przeprowadzce, różne naprawy ,gdzie coś trzeba wkręcić-wykręcić. Robiłem też swojej Córce domek na drzewie i do tego jest Ok. Ciekawe właśnie, co kolega ma na myśli majsterkowanie? Ale temat się rozkręcił i na pewno wyciągnie wnioski ze wszystkich porad i coś sobie kupi. Kolego ext jak już kupisz pochwal się zobaczymy co wybrałeś i kto był najbliżej z doradzaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też prawda - moje majsterkowanie, to skręcanie mebli po przeprowadzce, różne naprawy ,gdzie coś trzeba wkręcić-wykręcić.

I u mnie dokładnie takie same zastosowania, dodatkowo znajomy identyczną wkrętarką jak moja budował dość solidną altankę na działce i też się sprawdziła. Tylko to było parę lat temu i sprzęt, nawet ten tańszy, był jednak lepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak czytam to więcej problemów z wyborem takiej wkrętarki niż to warte :)

A gdzie zwykły śrubokręt i wtedy bez problemu :) ba nawet cały zestaw. :P

Powoli zapominamy co to praca własnych mięśni :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zwykły śrubokręt i wtedy bez problemu ba nawet cały zestaw.

Wiesz Prezesie!

Kupienie dobrego śrubokrętu to też problem, zwykle te co są po marketach po paru śrubkach się obrobią, wygną, połamią czy co tam jeszcze. Dobry śrubokręt trochę kosztuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

Myślałem o B&D bo pracowałem taką starą wkrętarką ale tą zieloną.

Oglądałem dziś tą z promocji. Po pierwsze pudełko zamiast oryginalne to dołożone jakieś badziewne uniwersalne za 10zł bez żadnej przegródki w środku więc wszystko by "latało". Po drugie jak wziąłem ją do ręki to straszne badziewie :)

Nowy plastik, w kolorze pomarańczowym, jakością przypomina tanią, chińską zabawkę za 3zł. Tragedia.

 

Chyba poszukam jakiegoś SKILa bo do 250zł to nie będzie wyboru a taniej marketowej nie chcę bo już mam dosyć chińskiego badziewia, które wpycha się w każdej dziedzinie naszego życia ;(

 

Dodano: 26 wrz 2011 - 12:32

Wkrętarka kupiona.

Skil 2006 z 2 akumulatorami za 187zł. Mam nadzieje że będzie się dobrze spisywała :P

 

Dodano: 29 wrz 2011 - 11:55

Wkrętarka oddana do sklepu ponieważ ten model nie ma wolnych obrotów. Albo 0 albo 550 :P

Poszukiwania trwają :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Black & Decker'a jakiś model 14,4V!

W zestawie były dwa akumulatory. Jest na tyle mocna, że używam jej w zasadzie jako małej wiertarki. Poddaje się jedynie (co do przewidzenia jest) w betonie. W bloczkach jak jest dobra bateria i dobre wiertło też daje radę. Zastanawiałem się nad modelem 18V, ale ma znacznie cięższe aku i średnio to już wygodne jest.

Nie jest to Hitachi czy Makita, ale sprawdza się już 3 lata i moim zdaniem zrobiłem bardzo dobry zakup.

Zdecydowanie polecam.

Edytowane przez TomusMaximus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest model CD14C, 14,4V, maksymalne obroty to 750obr/min. 5 nastawień momentu "dokręcania" i jedno ustawienie "wiercenie" (tzn, że w tym trybie sprzęgło nie odcina momentu obrotowego). Mam dwa aku, natomiast nie było walizki. Jak ją kupowałem to było tak, że albo dostawało się dwa aku albo w tej samej cenie jeden aku i walizkę firmową B&D. Faktycznie tworzywo nie jest premium class, ale nie przesadzajmy, do domowego użytku wystarczy w zupełności. Jak już pisałem, wszystkie kołki w mieszkaniu osadziłem przy tej wkrętarki pomocy. Mam tylko jedną betonową ścianę, która niestety trzeba bylo udarem potraktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Baterie niklowo-kadmowe NiCd przy odpowiednim traktowaniu mogą posłużyć całkiem długo. Nie należny ich przede wszystkim "doładowywać". Ładować baterie w zasadzie powinno się po całkowitym rozładowaniu. Nie można też zostawiać pustych baterii na długi czas. Biorąc pod uwagę, że wkrętarka będzie używana w dużych odstępach czasowych zdecydowałem się na wkrętarkę wyposażoną w baterie litowo - jonowe. Ich zaletą jest to, ze nie mają efektu pamięci, są lekkie, nie tracą tak szybko prądu co baterie NiCd czy NiMh. Kupiłem Bosch GSR 14,4-2 Li. Jestem zdania, że czasem lepiej wydać więcej kasy i żeby sprzęt był naprawdę wysokiej jakości i służył długi czas. Żywotnośc baterii z tanich i tańszych wkrętarek przy nieregularnym używaniu nie jest dłuższa niż 2 lata, zaś cena zakupu nowych baterii często przewyższa cenę nowego podobnego zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!