Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zamek bagażnika w Scenicu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dziś przy zamykaniu tylnej klapy bagażnika wypadł mi plastikowy element zamka. Nie posiadam zamknięcia na kluczyk z zewnątrz tylko właśnie taki plastikowy element (od wenatrz kilka plastikowych prowadnic,bolec i sprężyna). Moje pytanie brzmi jak to przymocować bo żadnych połączeń śrubowych nie zauważyłem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cza, Moja odpowiedź brzmi: zabudować ten element z powrotem :!: Fajnie się odpowiada na takie pytania :D Ateraz poważnie:

co to za scenic, po pojemności można się domyślić, że benzyna. Ale jaki rocznik, w jakiej budzie, może to nówka Grand scenic :D

Opisz auto a my postaramy się pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź: Renault Scenic,2002,1600 cm,benzyna, pozdrówka

 

[ Dodano: 2007-09-12, 19:53 ]

Witam! Wreszcie miałem chwilę wolną i rozebrałem zamek w klapie bagażnika. Pękł malutki oring gumowy na tym bolcu obok sprężyny. Wykombinowanie zamiennika zajęło mi chwilkę :D ale już wszystko ok. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wreszcie miałem chwilę wolną i rozebrałem zamek w klapie bagażnika. Pękł malutki oring gumowy na tym bolcu obok sprężyny. Wykombinowanie zamiennika zajęło mi chwilkę :-) ale już wszystko ok. Pozdrawiam

 

Witam,

Mi również padł ten elemencik. I przy rozbiórce spłodziłem malutkiego manuala jak się dobrać do tapicerki klapy, naprawić przycisk i jak otworzyć awaryjnie zablokowaną klapę.

 

Wrzuciłem na ftp://ftp.pikur.digi.pl/Manuale/

i dodatkowo na

http://www.darwina.internetdsl.pl/Klapa_Ba...cenic_2000r.pdf

Może się komuś przyda.

 

I przy okazji zapytam, czy w orginale była tam jakaś gumka czy zabezpieczenie to było pastikowe/metalowe? Zastanawia mnie trwałość zamiennika jaki zastosowałem.

 

PS. A tak w ogóle to witam, bo nowy tu jestem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Manual zrobiony pierwszorzędnie :) - okazał się bardzo pomocny (choć ma już prawie dwa lata). Ale mam pytanie odnośnie tego oringu. Czy można gdzieś dostać oryginał i jak się sprawdził "zamiennik " :) Jestem bardzo zainteresowany odpowiedzią na te pytania, ponieważ dzisiaj zamontowałem dokładnie taki sam zamiennik ( i teraz obawiam się o losy tego plastikowego przycisku, bo jeśli mi w czasie jazdy wypadnie...).

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mmm ale wam się działo tak że wpadał do środka ten przycisk i nie szło klapy otworzyć tak ?? Ale na zewnątrz wam nie wypadał ???

 

Bo ja mam właśnie tak że mi czasem jak się zapomnę i na zamknięty centralu wcisnę ten guzik to mi wpadnie do środka no i wtedy pozostaje mi otwieranie od środka tak jak to pokazał na fotkach "AZyja" to już odkryłem sam :)no i ściąganie tapicerki aby się do zamka dostać.

Do wystarczy na ten trzpień założyć oring i będzie gicio ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oxdi - niekoniecznie. Bardzo ważna rolę pełni również sprężyna. Przekonałem się o tym na własnym przykładzie, bo jak kupiłem mojego Sceniczka, to też tak mi się przytrafiało. Potem doszedłem, że sprężyna, którą ktoś zamontował przed sprzedażą nie jest oryginalna (poza tym była zbyt krótka i miała za małą sprężystość). Dopiero po zamontowaniu znalezionej w szpargałach dłuższej i "twardszej" sprężynki wszystko zaczęło śmigać jak należy. Być może Twoja jest pęknięta, albo - jak było u mnie - źle dobrana.

 

A przy okazji pokrywy bagażnika z zamkiem bez kluczyka: czy jest możliwość jej awaryjnego zamknięcia bez używania centralnego zamka (np. gdyby central - zamek padł)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za odp. w wolnej chwili rozbiorę zamek i luknę czy to ta sprężynka.

A odnośnie zamykania klapy bez kluczyka i bez centrala to chyba niema szans no bo jak ???

Ja jeszcze zerknę otwieranie za pomocą siłownika. W ibizie nie dał rady otworzyć zamka ale może w scenicu da :D I problem z wpadającym pstryczkiem byłby rozwiązany :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Witam.

Manual zrobiony pierwszorzędnie <czerwona> - okazał się bardzo pomocny (choć ma już prawie dwa lata). Ale mam pytanie odnośnie tego oringu. Czy można gdzieś dostać oryginał i jak się sprawdził "zamiennik " :mrgreen:

 

 

Witam

Specjalnie się zarejestrowałem aby podziękować za manual ,też jestem ciekawy czy ktoś widział oryginał tego oringu na koncówce??

 

Jeszcze raz dziekuję ze komuś się chiało zamieścić manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

ja mam trochę inny problem z zamkiem bagażnika Megane 1 kombi - otóż wypadła taka czarna "obrotowa" plastikowa część, która przekazywała ruch siłownika zamka centralnego do cięgna (drutu) idącego na dół do mechanizmu samego zamknięcia (zatrzasku) klapy. We wszystkich serwisach fabrycznych i niefabrycznych mówią, że trzeba wymienić wszystko za grubą kasę. Może ktoś wie, jak umieścić z powrotem tę część na białej plastikowej ośce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

Mam ten sam problem z wypadającym elementem do otwierania bagażnika.

Pytanie - czy gdy założę gumowy oring, można ten cały element włożyć (wcisnąć) od zewnątrz, czy muszę rozbierać tapicerkę, włożyć element i nałożyć oring od wewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!