Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z podświetlaniem pokrętł


CareK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj kupiłem samochód ;-) Ale mam malutki następujący problem:

 

Po włączeniu świateł świeci mi:

- zegary (obrotomierz, prędkościomierz, stan paliwa, temperatura chłodziwa)

- zegar (umieszczony z boku, nie w wyświetlaczu przy zegarach)

- stan przebiegów

- przy kierowcy: światełko od lewej szyby (od prawej się nie świeci)

- przy pasażera: światełko od prawej szyby

- regulacja położenia przednich świateł

- przycisk awaryjnych

- przycisk ogrzewania tylnej szyby

 

Nie świeci mi:

- przycisk centralnego zamykania wszystkich zamków

- wszystkie zegary do regulacji ogrzewania

 

Dodatkowo nie działa zapalniczka (nie wiem czemu) - myślałem że to może bezpieczniki, ale te bezpieczniki któe są za to odpowiedzialne są dobre (nie sprawdzałem, ale one też zabezpieczają inne rzeczy które chodzą, np zegar, czy oświetlenie tablicy rozdzielczej.

 

Zatem co jest przyczyną? Czy spalone żarówki? Jeśli tak, to jak się do nich dostać? I dlaczego tak dziwnie - przycisk awaryjnych jest oświetlony, a przycisk pod nim nie...

 

Ktoś może pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żarówki wymienione.

 

Faktycznie banał.

 

Najpierw odkręcamy torxy (4 śrubki) - zapalniczkę z popielniczką i wyciągamy je. Następnie odczepiamy przewody od gniazda zapalniczki. Następnie delikatnie podważamy i ściągamy: przycisk ogrzewania tylnej szyby oraz cały panel pokrętł. Pojawia nam się biały panel z bolcami (Tak sobie nazwałem, nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa) i tam można spokojnie zauważyć 3 żaróweczki. Żaróweczki wymieniamy, zakładamy czarny panel spowrotem wraz z przyciskiem, następnie podczepiamy prewody do gniazda zapalniczki, umiejscawiamy ją na swoim miejscu, przykręcamy i znó możemy się cieszyć pięknym podświetleniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A podświetlenie schowka i przycisków do podnoszenia szyb działa? Jeśli nie, to będzie bezpiecznik.

 

Ja przy wymianie żarówki w schowku spaliłem kilka razy bezpiecznik i właśnie objawiało się to tym, że nie działało podświetlenie nawiewu, schowka oraz przycisków podnoszenia szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie schowka faktycznie nie działa... A który to będzie bezpiecznik? Szczerze mówiąc jestem kompletnym laikiem, przeglądałem manuala którego dostałem razem z samochodem i tam nie ma nic na temat bezpiecznika do podświetlenia w/w elementów :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się ździwiłem, bo ten bezpieczenik jest inaczej opisany w instrukcji (co mnie ździwiło).Teraz nie pamiętam, ale jak tylko skończę dzisiaj zajęcia to zrobię fotkę tych bezpieczników i go zaznacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewa strona to bezpiecznik lewych pozycyjnych prawa stron deski rozdzielczej to bezpiecznik prawych pozycyjnych był taki temat tricki w megane jest to tam opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne. Znalazłem ten bezpiecznik, powymieniałem żarówki i wszystko hula :(

 

Chyba wszystko w tym temacie zostało powiedziane i sprawa jest jasna. Zamykam. W razie dodatkowych pytań proszę się zgłosić do administracji w celu otwarcia tematu. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!