Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Moja nowa Megi - i kilka pytan do wyjadaczy


Heinar

Rekomendowane odpowiedzi

Ad 3. Auto na pewno nie miało remontu, tego jestem pewien, bo kupione z wiarygodnego źródła, poza tym stan śrub, połączeń i wszystkich innych mocno zaśniedziałych elementów silnika, wskazują że z pewnością nigdy nie był rozbierany.

 

Ad 1. Auto zadbane, ale przez obecnego użytkownika, wiadomo coś o tym jak było używane przez pracowników renault przez pierwszy rok zanim go kupił ? Sory, ale nie wierzę w takie perełki igiełki jednoroczne z symbolicznymi przebiegami.

 

Ad 2. Sporo, tzn ile ? Na palcach jednej ręki zliczysz ? ; ) Ile takich silników jeździ po świecie ?

 

Ad 4. Nie pozostaje nic innego, jak zwyczajnie w świecie sprawdzać ich stan co jakiś czas, albo dla świętego spokoju wymienić je na nowe i wzmocnione i mieć spokój do końca żywota auta. Gdybym kupował używanego dci, to pierwsze co to sprawdzenie panewek/ewentualna wymiana. Koszt tego zabiegu nie jest drogi, panewki 120-150 zł + robocizna.

 

 

Heinar - oczywiście że można co 10 tys, lepiej częściej niż za rzadko. W jakim stanie masz panewki ?

 

Odnośnie chip tuningu, to jestem jak najbardziej zwolennikiem i nie widzę przeciwwskazań. W gdańsku jest www.tune-up.pl, dużo u nich ludzi robi grupowo, większe zniżki, dla klubowiczów też jakieś są, myślę że jakieś 1200-1400 pln wyjdzie. Przedzwoń do nich i popytaj.

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego jeszcze nie wiem,ale tak jak wspomniałem czekam na kalkulację.Dostanę kosztorys to zadecyduję i pewnie je wymienie na jakies wzmacniane i będę miał spokój. Jak rozbiorę auto to napiszę o tych panewkach. A swoja drogą to naprawdę dość intrygująca sprawa z tymi panewkami...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, co stoi na przeszkodzie robić okresowe przeglądy panewek np co 50 tys km ? Albo wymienić je po np 150 tys i mieć spokój na kolejne drugie tyle, skoro są one takim wielkim problemem?

 

No może być problem, bo będzie trzeba wyciągnąć silnik z komory aby dostać się do miski olejowej i ją zdemontować. A co do wymiany to też nie jest takie proste jak sądzisz. Trzeba pomierzyć korbowód, przeszlifować miejsca pracy panewek na wale, dobrać panewki po szlifie wału. Czyli można powiedzieć, że robimy remont kapitalny silnika. A przebieg 100tys km to wytrzymywały do remontu kapitalnego silniki w dużym fiacie jak był zalany selektorem.

 

Przed chipem silnika pojechałbym najpierw na hamownię i sprawdził jaką moc i moment obrotowy ma auto w serii.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że częsta wymiana oleju przedłuży życie silnika w tym łożysk. Przecież w łożysku hydrodynamicznym nie powinien zachodzić kontakt metalowych części - po to jest olej, żeby oddzielał współpracujące elementy i to on się zużywa podczas normalnej pracy. Zużycie panewek następuje podczas rozruchu, kiedy to nie ma filmu olejowego oraz w sytuacji kiedy przeciążamy łożysko - jedziemy na niskich obrotach np na 5tym biegu i wciskamy gaz do deski - obciążenie jest zbyt duże w stosunku do prędkości względnej powierzchni i dawkowania oleju, film jest zrywany i następuje kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!