Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Starsznie klekocze podczas jazdy


oko26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Auto po wymianie pompy, czyszczeniu zbiornika, wymianie magistrali wraz z listwą ciśnieniową, wszystko to po opiłkach. Wtryski zregenerowane w "MOTOMAXIMUS" przejechałem ok 400km po czym padły 3 sztuki wtrysków odesłałem na gwarancji, znowu przysłali założyłem i działa. Ale niestety gdy odpalam rano auto kopci na biało i przez chwile nie równo chodzi, potem wchodzi na obroty i już jest wszystko ok. Oczywiście nie do końca bo słyszę straszny klekot i wydaje mi się że to klekoczą wtryski i najbardziej podczas jazdy, ale najdziwniejsze jest to że nie wyświetla żadnych błędów, pod kompem ciśnienie na pompie wtryskowej- idealne, wszystkie pozostałe parametry- idealne , jak już pisałem żadnych błędów, wtryski zakodowane na nowych kodach. Jedyne czego nie zrobiłem (bo nie mialem) to nie wymieniłem podkładek pod wtryski tych miedzianych, ale czy to może dawać takie efekty? proszę was o odpowiedz bo auto mnie zrujnuje, a jest to moje trzecia renia ale pierwszy diesel, i nigdy więcej nie kupie diesla.. Podpowiedzcie coś

Dodam jeszcze że wtryski trzymają ciśnienie wszystkie cztery idealnie

Edytowane przez oko26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co nasuwa się na myśl to to, że może te kody źle wygenerowali, niezgodnie z parametrami delphi. Ja regenerowałem jeden wtrysk u tych panów z reklamy na naszym forum. Nie generują nowych kodów jak nie wymieniają końcówki. Wgrałem oryginalny kod z wtrysku. Zrobiłem już ponad 10kkm i najmniejszych problemów. Jeszcze taka mała dygresja: tym silniku pierwszy wtrysk to ten od strony koła zamachowego, ale myślę że osoba która wgrywała kody wie o tym.

Podkładki napewno nie dają takiego efektu, jednym z efektów jaki dają to gryzący dym w kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne dymu rano brak, auto pali dobrze, ale pojawiły się błędy z centralki. Gdy auto piłuje mniemam żadnych błędów, ale gdy chce zejść z pedału gazu i jadę delikatnie tak że ekonomizer pokazuje bardzo małe spalanie zapala się tryb serwisowy i auto traci siłę, ale gdy dodam gazy servus się wyłącza i auto odzyskuje normalną prace. Błędy te to "PRZERWA W SPALANIU WTRYSK NO.1", tylko gdy sprawdzam ciśnienie pod kompem na postoju( nie mogę sprawdzić podczas jazdy) i na wolnych obrotach i na wysokich jest idealne.. Panowie z Motomaximusa odmówili mi kolejnej reklamacji czyli 1625zł w błoto, upierają się że to robią na Delphi a ja przeczytałem gdzieś że na chińszczyźnie i że dlatego tak krótko to działa. ich generacja kodów jest też wątpliwa ponieważ po reklamacji wymienili znowu wszystkie końcówki i nadali kody co dziwne kody były te same tylko w innej kolejności, poprostu pozamieniane z wtryski nr1. na wtrysk nr.4 a reszta bez zmian, więc zastanawiam się czy owi fachowcy nie kupili sobie porostu naklejek które to naklejają na chybił trafił i tak naprawdę żadnych kodów nie generują

 

Dodano: 30 wrz 2011 - 20:02

Panowie czy w scenicu II pierwszy wtrysk to ten od strony akumulatora? A pytam dlatego bo, komputer pokazał mi "Przerwę w spalaniu w komorze No.1" Czyli jeden z wrtysków ma jakiś problem(przerwa pojawia się w przypadku gdy auto leci te ok.100km/h a spalanie pokazuje ok.3.5l/100km (ekonomizer) wtedy wyskakiwał mi tryb serwisowy. Wiec wymieniłem wtrysk No.1 czyli tak jak powiedział mi mechanik od strony akumulatora(skrzyni biegów) bo niby w renówkach to ten jest pierwszy, ale niestety problem był nadal, pomyślałem że może pierwszy jest jednak od strony rozrządu i postanowiłem go wymienić i ku mojemu zdziwieniu okazało się że tak, auto przestało wyrzucać tryb serwisowy, więc może jednak pierwszy to ten od strony rozrządu??????? Proszę wypowiedzcie się bo nie wiem teraz jakiej kolejności wpisać teraz kody do ecu

 

Dodano: 01 paź 2011 - 08:02

Po wymianie jednego z regenerowanych wtrysków, auto działa jak należy..

 

JEŚLI REGENERACJA WTRYSKIWACZY TO NIGDY W FIRMIE "MOTOMAXIMUS"

 

Temat do zamkniecia

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.10 -rozumiem że to pod przypływem radości, lecz proszę unikać takich uniesień

 

0cool

Edytowane przez 0cool
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!