Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

diesel dymi po odpaleniu


Gość mario2312

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem posiadaczem autka Renault Scenic 1.5 dci z 2003r. Musiałem wymienić silnik (zasilanie paliwem przełożone z poprzedniego), teraz po odpaleniu przez chwilę dymi na biało-błękitnie (zapach spalin- tamten nie dymił), po nocy i po paru godzinach postoju. Olej i płyn chłodzenia bez wyraźnych zmian.

Proszę o pomoc w sprawie tej zadymki- co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem,wystarczyło że auto postało 1godz.to po odpaleniu miałem własnie taką chmurę dymu.Okazało się że to turbinka puszczała delikatnie olej.Jak ją wykręciłem to na wylocie z niej w kierunku wydechu aż zrobiła się taka twarda skorupa oleju i do tego dość duży liz na ośce.Po wymianie turbo ani obłoczka.Pozdrawiam.Jak zrobię zdjęcie to pokaże ten ulepek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może to być turbina, ale jak dym jest biały to wtryskiwacze. te wtryski mają to do siebie że wystarczy że poleżą tydzień i trzeba je na przeczyszczenie bo się zapiekają.. Czy podczas palenia pali dobrze, czy po zapaleniu chodzi równo?, czy masz wrażenie że chodzi na 3 gary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dymi na błękitno biało zaraz po odpaleniu przez chwilę, to najprawdopodobniej na 95% uszczelniacze zaworów. Olej po postoju spływa do komory i zawarty razem w mieszance powietrzno-paliwowej powoduje złe jej spalanie, stąd ta nierówna praca po odpaleniu do momentu jego wypalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na 100% któryś wtrysk, przerabiałem ten temat u siebie i jestem naprawdę pewny. Jeśli są to wtryski ze starego silnika i w tamtym nie sprawiały żadnych kłopotów to trzeba je dać na testy i do przeczyszczenia, bo pod maszyną wtryski puszczą (odblokują się ) i może będzie ok, pisze może bo te wtryski są bardzo delikatne gdy się je wyjmie powinny być przechowywane w ropie od razu po wyjęciu, wtedy jest duża szansa że będzie z nimi wszystko ok. Ale jeśli wtryski też kupowałeś to na pewno do wymiany końcówki wtrysków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważasz, że gdyby wtryskiwacz był przytkany/zabrudzony, to silnik pracowałby na postoju nierówno cały czas, a nie tylko chwilę po odpaleniu ? I działoby to się przy każdym rozruchu, a nie tylko po dłuższym postoju.

tym bardziej, że ten silnik to używka z niewiadomym przebiegiem i stanie tech.

Wysyłanie i czyszczenie wtrysków to nie jest taka tania sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oko26 - u Ciebie zapalał się z serwis i czułeś różnice podczas jazdy, silnik długo kręcił zanim odpalał, buchanie gęstym dymem i samoczynne wkręcenie się na obroty. U autora tematu, auto przez pierwsze kilka sekund nierówno pracuje i lekko dymi, jedynie po dłuższym postoju, po tym czasie jest wszystko w porządku i jeździ jakby nigdy nic, więc czy Ty na serio uważasz, że Twoje objawy są identyczne ? :)

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku identyczne obawy były skutkiem przedostawania się oleju do turbiny. Przy bardzo krótkim postoju nie było dymu. Jak samochód postał dłużej to wywalał zasłonę dymną! Tak więc autorytatywne wypowiedzi, że to na pewno wtryski mogą mijać się z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!