Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

sprężyny tył - megane II kombi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dawno nie zaglądałem, co do sprężyn: ja kupiłem od Scnica używki - chyba 60 zł płaciłem za komplet. Nowe majątek kosztują. Trzeba tylko sprawdzić w jakim są stanie - co by nie były pordzewiałe za bardzo i drut nie był uszkodzony, najlepiej jak mają otulinę w 100 $% sprawną.

Co do wymiany z tego co pamiętam belkę trzeba opuścić i sprężyny wyskakują... niezbędny kanał i lewarek się przydaje. Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, Dopiszę się do postu. Więc posiadam Reno megane 2 1.6 16V w hatchbacku i potrzebuje Wiedzy na temat jakiego oznaczenia koloru są sprężyny amortyzatora na przód. Tak aby pasowały do mojego samochodu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzator to jedno a sprężyna drugie. Kolor jest rzeczą drugorzędna. Oba elementy mają być dedykowane do danego modelu i rocznika auta.

Lepiej napisz o co Ci konkretnie chodzi.

Jak Ci nie pasuje kolor to zawsze możesz pomalować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że pękła mi sprężyna amortyzatora przedniego. Szukałem na allegro i znalazłem. Z opisu wynika że pasują do mojego samochodu. Wysłałem sprzedajacemu Vin i zapytanie czy na pewno Będzie pasowac. Z kolei dostałem wiadomość zwrotną:

Dzień dobry,

Po numerze VIN wychodzi kilka rodzajów sprężyn.

Czy wie Pan jakim kolorem jest oznaczona sprężyna, która jest obecnie założona?

Tak więc próbuje się Dowiedzieć jakim kolorem jest oznaczona sprężyna. Zakładam że aktualnie mam fabryczna która wychodzi na pierwszy montaż.

 

Dodano: 19 lut 2016 - 05:19

Wiem jedynie że kolorami są oznaczone twardość sprężyn. Ale nie mam pojęcia jak zobaczyć jakie sprężyny mam aktualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci jak ja to robię. Najpierw znajduję nr OEM części wg. VIN , np tu, potem szukam sobie takiej części na alle.

Jak mi niejednoznacznie pokazuje idę do sklepu i proszę o znalezienie sprężyn do konkretnego auta(nie ważne jakiego). Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby sprzedawca nie potrafił znaleźć. Jedyna kwestia to cena i tu jest dziwne, bo zazwyczaj, tak w 80%, cena w sklepie jest niższa jakieś 5-15% w stosunku do alle, przy uwzględnieniu przesyłki, ba, nawet czasami udaje się ją zbić. Czasami sprzedawca potrafi zaoferować zamiennik za śmieszną cenę nie obiegający jakościowo od części renomowanych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Megane II combi 2005r

3 lata temu zakładałem LPG samochód osiadł dość znacznie.

Mam problem z doborem sprężyny tylnej, piszecie tutaj że pasuje od Grand Senica II

może ktoś podać jaki to numer lub link o dokładnie kotą sprężynę kupić używaną czy nową ?

Mechanik zaproponował mi sprężynę która jest o 3,5cm dłuższa 370mm i średnicy druta 11,75mm niby od Grande Senica II tylko że to zamiennik.

Proszę o poradę

Michał

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj zamiennika. Ludzie pisali, że nawet Monroe były miękkie i niskie.

Ja mam sedana z gazem i wymieniłem na sprężyny od kombi ale 2.0 DCI. Mają 1 zwój więcej i drut grubszy o 1 mm. Jest trochę wysoko ale przód po wymianie amorków na Bilsteina też trochę wstał więc wygląda ok.

Jakbyś chciał kolor to postaram sie zanurkować i sprawdzić :) Jeśli się nie mylę to 2.0 DCI były dopiero po lifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie przepraszam, że odgrzewam stary temat, ale pytanie jest. U mnie też pękły sprężyny tylne ostatnio i teraz z racji LPG chce kupić coś, aby tył stał wyżej. Po przeczytaniu wątku zgłupiałem. Brać tylne sprężyny ze Scenica II czy Grand Scenica II ?? Bo z tego co widzę katalogi pokazują różne sprężyny dla tych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!