Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jazda na kacu


IvanGrozny

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc na kacu, zagraj na kompie w jakąś grę zręcznościową, strzelankę czy rajd samochodowy a przekonasz się.

Z tym to się nie zgodzę. Takie testy to pic na wodę troszkę :) Ja po wypiciu pół butelki whiskey, czy 4 piw trafiam celniej w Battlefieldzie (nawet czołgiem w helikopter), niż bez picia alkoholu w ogóle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że Francja dobrze zrobiła wprowadzając obowiązkowe alkomaty do każdego auta.

Ja nie piję wcale i dlatego nie zgadzam się z takim stwierdzeniem i by mi ktoś nakazywał wydawać kasę na zbędne gadżety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes, ale zdecydowana większość raz na jakiś czas wypije. Nawet jak raz w roku ma się przydać taki alkomat, to myślę że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się przydać, co sam na własnym przykładzie opisałem ale nie powinien być obowiązkowy..

Kto ma taka potrzebę, to może sobie sam kupić i stosować, bez wskazywania typu, producenta i dystrybutora, który "z urzędu' zarobi na tym urządzeniu krocie. Nawet od tych którym jest ono całkowicie zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym to się nie zgodzę. Takie testy to pic na wodę troszkę :) Ja po wypiciu pół butelki whiskey, czy 4 piw trafiam celniej w Battlefieldzie (nawet czołgiem w helikopter), niż bez picia alkoholu w ogóle :P

 

Rozumiem, że cel Ci się wyostrza to i pewnie pieszych lepiej widzieć będziesz :mrgreen:

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CareK, ja po pijaku zaczynam ładnie śpiewać i tańczyć :tyty: Co ciekawe nikt ze znajomych tego nie potwierdza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się zaczynam gubić... Kac to stan po libacji czy w czasie libacji? Bo jak ja sie obudze po "małej" libacji to nie mam ochoty na nic, wszystko mnie boli, mam wszystkich w du*. I ja to nazywam kacem. A nasz temat rozmowy był taki czy alkomat powie nam czy na kacu możemy prowadzić,tak? To ja powiem, że przy moim kacu to nawet prowadzić mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł tematu jest skrótem myślowym...

Tu bardziej chodzi o odpowiedź co kupić za ustrojstwo, by dość precyzyjnie wiedzieć kiedy faktycznie PO KACU można prowadzić czyli kiedy w wydychanym powietrzu będzie poniżej tego umownego 0,2promila.

W swoim poście na poprzedniej stronie udowodniłem, zamieszczając pomiary, że pomimo braku kaca można przekraczać tę granicę. A to bardziej niebezpieczne dla naszego prawa jazdy jak problemy zdrowotne po gigantycznej libacji.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki kalkulatorek promili

Mi wyszło, że po piwku jednym muszę czekać 3 godziny aż będę mógł wsiąść.

A po jednym kieliszku wódki po godzinie mieszcze się w 0,2 promilach.

Niby to jest teoretyczne, ale czasami pomaga się zorientować na czym stoimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A jednak producenci aut, którzy wyposażają auta w różne "bajery" wyraźnie prowokują do picia przed jazdą.

przykłady?

Proszę bardzo :

CITY STOP -system automatycznego hamowania , jak komputer "zobaczy" że wjeżdżamy komuś w tył to sam zahamuje. Gdyby celebrytka, która ostatnio wjechała w tył komuś w Wawie swoim Porsze go miała , to nikt by się nie dowiedział , że jechała z 1,2 promila.

ASYSTENT PARKOWANIA - można być nawalanym na maxa, a auto i tak bezbłędne zaparkuje za nas samo na "longa" , ale za chwilę będą auta , które parkują też na kopertę.

ASYSTENT ZMIANY PASA RUCHU - auto samo pilnuje, żeby po pijaku nie wjechać do rowu.

ASYSTENT WŁĄCZANIA ŚWIATEŁ - auto samo włącza odpowiednie świateł, co po pijaku nie zawsze się udaje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!