Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Udało mi się zdobyć kod pin. Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją ( mam nadzieję) i samochód odpalił. Dioda immo świeciła przez jakiś czas ale zgasła. Niestety z tego co widzę nie został zaprogramowany kluczyk ponieważ po postoju i uaktywnienia się immo niestety kluczyk nie otwiera ani nie odblokowuje . Ponownie należy wtedy powtórzyć całą procedurę. Podczas wbijania kodu na końcu pilot po naciśnięciu w kierunku kamerki z tego co wiem powinien zamknąć i otworzyć a on nie reaguje. Sprawdziłem drugi i to samo. Diody w pilotach świecą więc chyba nie ma możliwości aby padły oba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czerwone diody LED w pilotach nie świadczą o tym, że piloty działają. Trzeba sprawdzić diody emitujące podczerwień - jak opisałem - a najlepiej zrobić to przy pomocy np. wbudowanego w telefon aparatu. Powinno być widoczne jasne - lekko niebieskawe światło. Jeśli nie - sprawdź luty diody.

Pozdrawiam

Edytowane przez jardecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sprawdziłem pilota i świeci. Może coś źle robie po drodze więc opiszę cały proces . Pierwsze pilot sprawdzony dioda pod aparatem cyfrowym świeci, baterie nowe, Samochód zamknięty od środka przyciskiem centralnym w samochodzie. Wsadzam kluczyk przekręcam dioda immo na desce świeci szybciej. Naciskam przycisk zamknięcia dioda miga wolno, odliczam pierwszą cyfrę, puszczam, odliczam kolejną puszczam ,odliczam tak trzecią i czwartą i puszczam, dioda immo zapala się na chwilę po czym gaśnie. Wyciągam kluczyk naciskam przycisk na kokpicie zamykania drzwi i Centralny się zamyka i otwiera skierowuje pilota na kamerkę i naciska pilota - nic nie reaguje. Można odpalić samochód ale sam po postoju się uzbraja i należy procedurę powtórzyć. Zdejmowałem osłonę z kamerką nad lusterkiem- żadnej wilgoci wszystko ok, rozbierałem kluczyk- nie widzę żadnych przerw- i co to ma być. Może podczas całej procedury coś pominąłem albo nie pokolei zrobiłem?

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wstawię fragment z tutoriala:

Zwalniamy przycisk zamykania drzwi - lampka immo zapali się na dłużej, po czym zgaśnie - oznacza to wprowadzenie poprawnego PINu i możliwość odpalenia auta :) , ale to nie koniec:

5.) Wciskamy ponownie przycisk zamykania drzwi i trzymamy go - drzwi zamkną się i otworzą, zapali się lampka immo - czekamy aż zgaśnie (ważne!!!) wtedy wciskamy skierowany na odbiornik w podsufitce przycisk pilota z kluczykiem i klikamy dwa razy (drzwi muszą się otworzyć i zamknąć (wykonać pełny cykl)) - jeśli to nastąpi - kluczyk zaprogramowany (przyjęty), oczywiście cały czas trzymamy wciśnięty przycisk zamykania drzwi, następnie programujemy drugi kluczyk w taki sam sposób. Puszczamy przycisk zamykania drzwi

Sprawdzamy działanie świeżo wprowadzonych kluczyków

Pogrubiłem miejsca najczęściej popełnianych błędów. Oczywiście jest jeszcze możliwość, że odbiornik w podsufitce jest uszkodzony lub sam kluczyk (mimo że emituje podczerwień). Można "pożyczyć" kluczyk od znajomego - do testów :)

W moim przypadku nie udało mi się zaprogramować używanego do tej pory kluczyka - tylko zapasowy.

Jeśli chodzi o sprawdzenie odbiornika w podsufitce jest pewien opis w tym temacie kilka - kilkanaście stron wcześniej.

Pozdrawiam

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sprawdziłem pilota i świeci. Może coś źle robie po drodze więc opiszę cały proces . Pierwsze pilot sprawdzony dioda pod aparatem cyfrowym świeci, baterie nowe, Samochód zamknięty od środka przyciskiem centralnym w samochodzie. Wsadzam kluczyk przekręcam dioda immo na desce świeci szybciej. Naciskam przycisk zamknięcia dioda miga wolno, odliczam pierwszą cyfrę, puszczam, odliczam kolejną puszczam ,odliczam tak trzecią i czwartą i puszczam, dioda immo zapala się na chwilę po czym gaśnie. Wyciągam kluczyk naciskam przycisk na kokpicie zamykania drzwi i Centralny się zamyka i otwiera skierowuje pilota na kamerkę i naciska pilota - nic nie reaguje. Można odpalić samochód ale sam po postoju się uzbraja i należy procedurę powtórzyć. Zdejmowałem osłonę z kamerką nad lusterkiem- żadnej wilgoci wszystko ok, rozbierałem kluczyk- nie widzę żadnych przerw- i co to ma być. Może podczas całej procedury coś pominąłem albo nie pokolei zrobiłem?

wszystko robisz ok tylko jak juz skierujesz pilota to wciskaj duzo razy az zaskoczy i zamki odezwią się i to samo z drugim zrob

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzylem instrukcje dlatego ze wiekszosc z nich jest malo szczegolowa i nie opisuje niektorych czynnosci:

 

-włączyć stacyjkę, dioda ( Immobilizera) normalnie mruga szybko, a my musimy wymusic tryb "awaryjny" czyli przytrzymujemy przycisk centralnego zamka na desce rozdzielczej .

-dioda zwalnia kazde jej mrugniecie to cyfra 1-9 np. jedno mrugniecie cyfra 1 dwa cyfra 2 itd. trzymać aż mrugnie tyle

razy ile wynosi pierwsza cyfra

-puścić przycisk jeszcze raz wcisnac i znowu liczenie mrugniec az wprowadzimy caly kod

-po wprowadzeniu ostatniej dioda powinna zapalić się na dłużej i

zgasnąć.

-wyłączyć zaplon nie wyciagamy kluczyka ze stacyjki

(teraz możemy awaryjnie odpalić samochód, dalej kodujemy kluczyki)

-nacisnąć i trzymac przycisk centralnego zamka(deska rozdzielcza), zamki powinny zamknąć się i

otworzyć,dekoder gotowy do kodowania oznajmi to dioda immobilajzera ktora zapali sie na dluizej (zanim ona zgasnie my musiy zakodawac kluczyk)

-wyciagamy kluczyk ze stacyjki nacisnąć dwa razy pierwszym pilotem, zamki powinny się otworzyć i

zamknąć

-nacisnąć dwa razy drugim pilotem zamki powinny otworzyć się i

zamknąć.

Jeżeli synchronizacja nie powiedzie się z którymś z pilotów tzn. że

jest on zły. Kod możesz próbować wprowadzać 3 razy, potem dekoder się zablokuje na 15-20 minut.

 

 

 

instrukcja sprawdzona na renault megane hatchback 1,6e

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.10 - Caps Lock

Dlaczego krzyczysz?

Twój wątek połączyłem z już istniejącym, nie ma powodu zakładania nowego.

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez waha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ja mam troszke inny problem, mianowicie u mnie też świruje immo. Jak mu "odwali" to nie da sie otworzyc samochodu z kluczyka, a dioda na desce wogóle nie mruga. Nie działa również przycisk centralnego zamka w samochodzie, także nie da sie wstukac PIN-u. Sprawdzałem ten odbiornik w podsufitce, ale jest tam suchutko i wygląda jak nowy, pilot sprawdzałem w aparacie w komórce i dioda mruga. Jeśli ktoś wie co to za usterka to czekam na odpowiedź to bedzie mi bardzo miło, a jeśli nie to bardzo prosze o namiary na jakiegoś konkretnego elektryka/elektronika z Mysłowic lub okolic Katowic który mi to dziadostwo wyrzuci z samochodu, w wmiare rozsądnych pieniążkach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam taką prośbę . Wiem,gdzie jest program do kodowania immo tylko za żadne skarby nie mogę go otworzyc

Próbowałem u siebie (windows 7 home premium ) u szwagra (xp windows ) nie mogę otworzyć .

Mam jeden kluczyk dobry drugi rozkodowany (konplet ,te same numery) tylko w razie zgubienia pierwszego dupa blada .

Może ktoś wygenerował by mi kod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety też nie otworzy:-( wyskoczył mi tylko tekst po wpisaniu hasła...ta aplikacja nie bedzie działać na twoim komputerze. Tak więc nie pomoge:-( jeszcze spróbuje na komputerze kuzyna jak coś ale dopiero w sobote u niego będe...jak coś mi się uda zdziałać to się odezwe:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!