Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mój przypadek polega na tym iż zgóbiłem jeden jedyny kluczyk z IMMO i pilotem od alarmu też był on jedyny ale mam kluczyk bez IMMO bo dorobiłem sobie na wszelki wypadek jak bym zatrzasnął kluczyki w samochodzie. Pytanie moje brzmi czy mogę sam wyłączyć IMMO??? Z alarmem sobie poradziłem(odpiełem centralkę)lecz bedę coś kombinował bo muszę mieć centralny chociaż hehe.I jeśli nie można samemu wyłączyć IMMO to czy maćie jakiegoś fachowca od tego???

Renault megane coupe 96 1,6 8V Jestem z okolic Wrocławia proszę o pomoc...

Problem rozwiązany; wycięty IMMO 300 PLN.

 

Kolego, nie piszemy postów gdzie popadnie - przeniosłem do tego tematu o kluczyku IR.

Ponadto ortografia, jeśli nie wiesz takich rzeczy to korzystaj z autokorekty. - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, odnalazłem chwilę czasu aby napisać i coś spróbować naprawić.

Megane 1.6 LPG 96r.

Kluczyk(prawdopodobnie)się rozkodował.

Mam win 7 a na XP się nie przeniosę bo brak sterowników.

A program mi nie działa :D na siódemce.

Czy mógłby ktoś mi wygenerować ten kod ?

Mam zdjęcie z tabliczki znamionowej(zrobiłem zdjęcie bo nie jestem pewien o które chodzi) + kod z pilota.

Kod z pilota: S105065

Tabliczka znamionowa(w załączniku)

post-63244-0-91311300-1379529854_thumb.jpg

Edytowane przez Perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jak ?

Bo ja na pilocie mam tylko jeden.

Może nie o ten kod chodziło, mógłby ktoś wskazać ?

Pilot mam najzwyklejszy.

Dokładnie taki:

Kolego - regulamin dodawania zdjęć się kłania

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot jest ok, ale nr powinien być na wewnętrznej stronie obudowy. Najczęściej jest pięć znaków: zaczyna się literą, a później kombinacja literowo-cyfrowa.

Ten, który podałeś, nie jest rozpoznawany przez program...

Edytowane przez Don_Pedro_123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kod jest na obudowie wewnętrznej kluczyka.

Wrzucę jeszcze raz foto, które zamieściłem w swoim tutorialu:

http://megane.com.pl/files/file/206-kod-immobileizera-aktywacja-dzialanie-budowa-kluczykapdf/

Jak będzie problem - zrób foto i wyślij, to się wygeneruje (oczywiście na PW).

post-61369-0-87078600-1379608414_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Również mnie dopadł problem z immobilizerem. Sutuacja wyglądała tak że pewnego dnia coś zaczęlo w elektronice dziać. Zaczął mrygać wskaźnik usterki elektronicznej, kontrolka paliwa pokazywała rezerwe a wskazówka nie podnosiła sie mimo 1/4 zbiornika paliwa, ciągnąc za ręczny włączał mi sie centralny ale mimo wszystko immobilizer z kluczyka był odblokowywany mimo że ze centralny z kluczyka nie działał, a wiem to z tego ze po odłączeniu i podłączeniu akumulatora dioda migała a po wciśnieciu kluczyka przestawała i dało sie odpalić samochod ale w bezpiecznikach było słychać jakieć pykanie. Dojechałem jakoś do domu i na noc odłączyłem akumulator. Wszystkie problemy ustąpiły a pojawił sie nowy, brak reakcji immobilizera na kluczyk, centralnego też nie można odblokować nim.

 

Znalazłem w kluczyku kod wygenerowałem pin do immbilizera i odblokwałem samochod ale w momencie przuyczania kluczyka po otwarciu i zamknięciu centalnego z przycisku nie ma reakcji na przyciskanie kluczyka. W kluczyku są nowe baterie i podczerwień działa, sprawdzone na telefonie, mam dwa kluczyki i żaden nie reaguje wiec w czym jest problem? Ściągnąłem pokrywke z czujnikiem i sprawdziłem czy nie leje się woda przez antene, było sucho i nawet nie było żadnych śladów wody. Płytka wydląda w porządku ale jakoś nie odbiera sygnału a tak przynajmniej mi sie wydaje. Co może być jeszcze powodem nie działania kluczyka, czy można jakoś w łatwy sposób sprawdzić czy płytka odbiera sygnał z kluczyka?

Edytowane przez igor730
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Czy jest ktoś kto pomoże wygenerować kod pin do kluczyka.Jestem szczęśliwym posiadaczem megane 97r. 1,6. Oba kluczyki nie odblokowują autka, centralnego i nie odpala, Diody działają, baterie nowe. Dzisiaj wszystko padło a autko potrzebne bo dojazd do mojej pracy to 50 km.Proszę o pomoc. Czy ktoś pomoże? Prześlę wszystkie dane numery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podaj numer z nadwozia, np.:BA0F oraz numer z wnętrza kluczyka (Sxyz) - zgodnie z opisem w moim tutorialu: http://megane.com.pl/files/file/206-kod-immobileizera-aktywacja-dzialanie-budowa-kluczykapdf/, to się zrobi (oczywiście na PW).

Pozdrawiam

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!