Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim, potrzebuję pomocy bo naprawdę ręce same się rozkładają. Wymieniłem baterię w pilocie ( scenic 1.9 Dci 2001 )i zaczeły się problemy, nie mogłem otworzyć samochodu więc znalazłem na forum sposób jak przypisać go do centralnego zamka ( trzymać 10 sekund poźniej dwa razy wsisnąc na pilocie guźik) wszystko fajnie samochód się otworzył ale nie chce zapalić i tu problem to kontrolka od immo na tablicy zegarów wogóle nie mruga, próbowałem szukać sposobu na kodowanie kluczyka od nowa ale wszędzie gdzie nie czytam kontrolka powinna mrugac a u mnie to się nie dzieję. Dodam jeszcze co dziwne kiedy bateria się rozładowała otworzyłem pilot, wymieniłem na drugą którą miałem w zapasię i próbowałem otworzyć samochód, niestety nic się nie działo wiec otworzyłem go poprzez zamek w dzwiach i pojechałem po nową, założyłem i nie działała, przypisałem kluczyc do centrakli, zamek działa a sionik nie :D

Edytowane przez DuraStheDeviL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Mam problem z imo.Po wymianie baterii w pilocie auto odpalilo odrazu,bez kodowania.Ponowne uruchomienie silnika nieudane,imo zablokowane,odpaliłem z kodu.Odbiornik ir zalany,zaśniedziły,nóżki diód odleciały.Kupiłoem nowe diody przylutowałem,ale nie moge zaprogramować klucza.Próbowałem juz kilkanascie razy.

obecnie trzeci tydień odpalam awaryjnie z kodu.

Co jest nie tak?Juz mo rece opadają z tym samochodem wiecznie coś nie tak.

Zna ktoś dobrego elektronika z Bytomia lub okolic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj zachodząc do garażu moje auto odmówiło posłuszeństwa.

Mianowicie nie odpala.Imobilliser aktywny!!!

Nie moge go woogóle rozłaczyć ani jednym pilotem ani drugim.

Auto normalnie wczoraj chodziło a dziś nie.

Co zrobić żeby auto uruchomic co się mogło uszkodzić?

 

Dodano: 08 lut 2013 - 09:18

Baterie w jednym pilocie już wymieniłem i dalej to samo!!!

co teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, Działa :) mimo że po angielsku to wystarczy wpisać model i kod z kluczyka a w ciągu sekundy masz gotowy kod.Dzięki wielkie kolego za udostępnienie!!! :) :notacrook:Na pochybel ASO !!!

Edytowane przez tomisakis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich jako nowo przybyły na to forum, zapewne jak większość z problemem przy aucie.

Przeczytałem całość i oczywiście problem jak u wszystkich tu piszących. Z tym, że już część przebrnąłem. Mam kod do IMO. Jak wykonuję procedurę rejestracji klucza to wszystko idzie ok do momentu, gdy mam wysłać info do odbiornika. Tutaj najpierw opiszę dlaczego rozkodował mi się klucz. Wymieniłem obudowę i mikrowyłącznik, ponieważ stary mikro odpadł od płytki a obudowa się standardowo zużyła w wiadomym miejscu. Kluczyk był bez zasilania kilka godzin i dalej klapa. Już cieszyłem się z szybkiej i taniej naprawy ale....; okazało się, że klucz wysyła IR (sprawdzone w obiektywie foto)ale imo i centralny nie działa. Po odblokowaniu imo kodem, samochód opdala ale dalej nie działa centralny. Spróbowałem zarejestrować kulcz zgodnie z opisaną na początku wątku porcedurą, wszystko idzie gładko do momentu klikania zamków tzn. zamek zamyka się i otwiera dlaej robię jak w opisie czyli 4X pilotem w odbiornik IR i cisza nie ma żadnych pisków i innych dźwięków no i oczywiście klucz nie działa. Pomóżcie co robię nie tak w tej prostej bądź co bądź procedurze. Proszę pilnie bo to córy samochód i dopóki jej nie naprawię to mi nie odda mojego.

pozdro dla wszystkich forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem również problem miałem dwa scenici i zrobiłem z każdym to samo, pojechałem do ASO i wyciołem IMMO potem pojechałem do elektryka i założyłem alarm z pilotem i jest o wiele wygodniej nie muszę się martwić bo niestety w renówkach rypią się te immobilisery.

Tylko teraz w megance żony nie miałem tego problemu narazie odpukać,ale i tak ona już do sprzedania bo kupuję scenica :lol:

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pilnie bo to córy samochód i dopóki jej nie naprawię to mi nie odda mojego.

To faktycznie najbardziej drastyczne w tym poprzednim poście....... Znam ten ból i trwogę.....

Czy próbowałeś naciskać więcęj razy jak 4??

U mnie w sceniolu starszym działało to :

http://megane.com.pl/topic/337-kod-immobileizera-aktywacja-dzialanie-budowa-kluczyka/page__view__findpost__p__333565

Ale:

5. naciskamy ponownie przycisk "zamknij" (długo!), po kilku sekundach centralny zamek otworzy się i zamknie

6. wtedy naciskasz przycisk na pilocie, kilka razy (nie było to więcej niż 4), aż załapie

To wytłuszczenie to tylko spostrzeżenie, co jest niejako w sprzeczności z wypowiedzią, bez stwierdzenia w nawiasach.

Jeśli to nie pomoże, to zobacz jeszcze jak wyglądają styki płytki w odbiorniku w podsufitce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Jutro sprawdzę te styki tylko mało prawdopodobne bo przed wymianą obudowy wszystko śmigało więc raczej trudno aby przez kilka godzin styki zaśniedziały. Raczej stawiam, że nie bardzo łapię tę końcową wersję procedury przyuczania klucza. Bo zauważyłem drobne ale może znaczące różnice. Powiedzcie tylko jedno, jak to jest w końcowej fazie jak LED się zapali na dłużej wyciągam kluczyk ze stacyjki i przyciskam zamykanie i czekam aż otworzy zamknie lub odwrotnie i trzymając przycisk zamykania i kierując na odbiornik wciskam pilota, czy może tu robię jakiś błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągałem kluczyk ze stacyjki, zwracałem grotem do czytnika i tylko na przycisk kluczyka naciskałem, otwieranie i zamykanie już działało ze sterowania w kluczyku.

Tak to przynajmniej pamiętam, było to jakiś czas temu.

Jest jeszcze jedna sprawa nie związana z tym przyuczeniem ale możliwa przy normalnym rozruchu.

Sprawa transponder w obudowie kluczyka i czytnik przy stacyjce.

Czy wymieniając obudowy widziałeś tam coś takiego i przełożyłeś EEPROM z odpowiednimi kodami do nowej obudowy??

Ponoć w tych rocznikach tego czytnika nie było ale w kluczykach z 1997 roku w sceniolu starszym transpondery miałem. Profilaktycznie bym je przełożył do nowej obudowy.

post-2372-0-11606700-1361909090_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony dziękuję za wszelkie próby i pomocy i porady. Po prostu dziś wywaliłem IMO i założyłem CZ oddzielnie i po problemie. Cała zabawa trwała 4h i kosztowała mnie 340zł plus moja robota. :) Ale za to odzyskałem swój samochód. Podejrzewam, że to najskuteczniejsza metoda jak to mi mówili ci od komputerów w tym samochodzie i tym roczniku (ponoć ostatni dzwonek bo IMO siadało już do końca)

pozdrawiam. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, więc spytam. Mam jeden kluczyk na podczerwień, który zaczyna szwankować. Czy da rade przeprogramować auto na kluczyk od innej meganki. Program do kodowania mam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wtrącę swoje trzy grosze do tematu.

Otóż miałem taki problem, że pilot raz działał raz nie, raz lepiej a innym razem otwierał auto po 5 naciśnięciach pilota.

W końcu znalazłem to:

 

thumb_hosting_zdjec_1362303954__dsc04356.jpg

 

Pęknięty konektor w kostce przy płytce, odbiorniku podczerwieni w podsufitce przez co blaszki konektora nie dotykały płytki a w konsekwencji auto nie reagowało na pilota.

 

thumb_hosting_zdjec_1362304128__dsc04350.jpg

 

Po wymianie konektora wszystko działa jak należy dlatego jeśli macie podobny problem nie skupiajcie swoich podejrzeń tylko na pilocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!