Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

cholera rozkrecilem kluczyk i nie moge znalezc kodu, sciagnalem tez generator i jakos nie moge sobie poradzic. czy jakbym podal nr VIN pomogl by ktos mi kod odczytac?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pełnego VIN tylko ASO i to tylko wówczas jeśli w aucie nie było nic z tych elementów poza ASO wymieniane.

Do generatora z VIN jest potrzebne tylko wehicle type czyli to, co po VF1XXXX i numerki z kluczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

U mnie jest taki problem, iż otwieranie auta z pilota nie zawsze łapie, raz sie uda za pierwszym razem raz za którymś tam z kolei. Pilot na podczerwień, dioda działa, wysyła sygnał, baterie sprawne, kodowanie kluczyka już robiłem i po otwarciu auta bez problemu odpala więc immo jak najbardziej sprawne. Macie może jakiś pomysł co może być nie tak? Przede wszystkim chodzi mi o to aby mozna bylo bez problemu otworzyc auto z pilota za "pierwszym razem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadajesz takie pytana jakbyśmy znali to auto, jego historię i obserwowali jak kod wprowadzasz....

Skoro wszystko robisz zgodnie z instrukcjami opisanymi w tym temacie, to jest coś nie tak z samą elektroniką, albo w kluczyku, albo w aucie.

Porozkręcać, posprawdzać stan styków, działanie diody i to samo w odbiorniku.

Oby się na koniec nie okazało, że masz meganę po lifcie i transmisję radiową, bo nie raczyłeś nawet rocznika auta podać, by się tego domyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meganka z 98 roku .co ma do tego kluczyk czy odbiornik jesli ten pierwszy rozkodowany poprostu tym kodem nie moge odblokowac immo może sie nie znam ale rozumuje ze do tego kluczyk nie ma nic do rzeczy bo i tak rozkodowany a po wprowadzeniu wygenerowanego kodu dioda immo dalej zaczyna migac jak szalona da sie coś zrobic czy laweta i ASO?prosze o odpowiedz bo problem polega na tym ze utknołem za granica mam wracac za tydzien a ty renia odmawia posłuszenstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy kod wygenerowany postępowani zgodne z instrukcja ale immo nadal zablokowane

A gdzie tu napisałeś, że chcesz tylko każdorazowo kodem awaryjnym immo obejść w celu odpalania i że efekt migania diody masz już na etapie wprowadzania kodu???

Zazwyczaj generuje się kod, by ponownie zsynchronizować działanie kluczyka z klockami w aucie. Jak taka synchronizacja się nie powiedzie, to efekt końcowy jest identyczny...

Tyle ma kluczyk z tym wspólnego i stąd takie zrozumienie tego tekstu.

Zaoszczedziłeś na słowach w 1 poście, to teraz musisz tłumaczyć w następnych..... a czas płynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje kolego moj bład .Racja tez tak ze czas płynie .Niweim co robic .Dzwonic do ASO czy została jeszcze jakas opcja prosze pomózcie

 

Dodano: 08 cze 2013 - 14:59

widze ,że nie pozostaj mi nic niż ASO .Czy nikt nie jest w stanie mi pomóc?

 

Dodano: 12 cze 2013 - 17:54

OK WALCZEDALEJ POMOCY OD WAS NIE WIDAC .DOSZEDŁEM DO TEGO ZE W 2003 BYŁ WYMIENIONY KOMP WIEC MOZE DLSTEGO WYGENEROWANY KOD NIE SMIGA MOZE KTOŚ PODPOWIE CO TERAZ CZY MOGE JAKOS SAM WYGENEROWAC NOWY KOD CZY TYLKO ASO PROSZE POMÓZCIE!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komp był wymieniany w ASO to tylko ono znają nowy kod, jeśli w stodole, to i w ASO mogą mieć problemy. Byłbyś w Polsce to można by wypruć immo z kompa i zamontować tanie sterowanie centralnym, za granicą może to być niewykonalne albo nieopłacalne.

A tak poza tym, krzyczenie w tekście nie na wiele się zdaje, (Caps OFF ;) ;) ) przedstawiłeś taki problem, że niełatwo na niego domowy sposób znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Mam taki problem ze swoją Renią. Więc tak nie łączyła mi 1 klema przy akumulatorze więc ją wymieniłem. Po założeniu nowej przestał mi działać kluczyk nie moge otwożyć ani odbezpieczyć immobilaizera (otwieranie na podczerwień).Mam 2 kluczyk który działa bez problemu, czytałem troche ten temat i wiem, że jest program do generacji kodu tylko kurcze nie mogę go dopalić za żadne skarby na windowsie 7. Czy jak będę miał ten kod i zrobię to

1. Przekrecasz kluczyk w stacyjce (lampa IMMO mruga szybko)

2. Naciskasz klawisz ZAMKNIĘCIA centralnego i trzymasz (lampka IMMO gaśnie i zaczyna mrugac w tych samych odstepach czasu - każde mrugniecie to kolejna liczba - czyli czekasz aż mrugnie 1 raz i puszczasz klawisz).

3. Naciskasz klawisz OTWARCIA centr. i czekasz aż mrugnie 2 razy, puszczasz klawisz.

4. Naciskasz klaw. OTWARCIA centr. i czekasz aż mrugnie 3 razy, puszczasz.

5. Naciskasz klaw. OTWARCIA centr. i czekasz az mrugnie 4 razy, puszczasz.

6. Wyciagasz kluczyk ze stacyjki, naciskasz klawisz ZAMKNIĘCIA centr. i trzymając cały czas czekasz aż zamek centr. zamknie się i otworzy (jedno po drugim), a dioda IMMO będzie świeciła na stałe. PRZYCISKU NIE PUSZCZASZ.

Teraz przy odbiorniku szybko naciskasz kilka razy kluczykiem (po którymś razie zadziała pilot i otworzy lub zamknie drzwi), a nastepnie drugi kluczyk i tak samo.

Po drugim kluczyku puszczasz przycisk centr. i sprawdzasz czy dzialaja oba kluczyki.

to bedzie działał jak dawniej ?? Pomoże ktoś ustalić kod podam wszystkie potrzebne dane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a teraz poproszę manual w pdf-ie zawierający stosowne zdjęcia/rysunki i umieszczenie na Downloadzie w dziale Manuale

Bardzo słusznie, gdyż to podsumowanie zniknie w tym temacie, tak jak już kilka takich samych podsumowań i opisów. choćby na stronach 57 i 56. Wcześniej też są kilka razy ale nie chce mi się szuka, by je wskazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słusznie, gdyż to podsumowanie zniknie w tym temacie, tak jak już kilka takich samych podsumowań i opisów. choćby na stronach 57 i 56. Wcześniej też są kilka razy ale nie chce mi się szuka, by je wskazać.

 

Skoro słusznie i :D to zrobimy to w pdf - też prawda...

http://megane.com.pl/files/file/206-kod-immobileizera-aktywacja-dzialanie-budowa-kluczykapdf/

Edytowane przez jardecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!