Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

niestety nie pomoge koledze wyżej, ale chciałem zdać relacje jak poradziłem sobie ze zgubionym kluczykiem dla potomnych

 

jednak postanowiłem zaryzykować i kupiłem na allegro zestaw do odpalania megane 1.9 dti za kwotę 270 zł z przesyłką. dziś dotarła paczka - komputer, moduł bsi, wkładka + kluczyk, cewka ( oraz gratisowo wkładka drzwi + sterownik klimatyzacji ). obawiałem się że coś nie będzie grało - komputer ten sam numer seryjny więc ok, ale moduł bsi miał inne oznaczenie ( konkretnie numer seryjny różnił się jedną cyfrą - u mnie końcówka 2300 C a w nowym 2400 C ) mimo dość późnej pory zabrałem się za wymianę - komputer wiadomo pod maską w zasadzie kwestia wykręcenia jednej śrubki, stacyjka - rozwierciłem małym wiertłem 2 bolce we wkładce aby aby móc ją wyjąć bez przekręcania kluczyka i wsadziłem nową ( w zasadzie najpierw rozkręciłem ją gdyż nie chciałem wymieniać całego kabla a tylko końcówke, 2 śruby odkręcamy i po prostu przekładamy samą wkładkę ). Ostatni i zarazem najgorszy był moduł bsi.. długo męczyłem się z wyjęciem - najpierw odkeciłem pokrętło od świateł aby mieć lepszy dostęp, później wystarczyło tylko odkręcić jedną śrubę którą przymocowana była skrzynka z bezpiecznikami i całość wyciągnąć w dół, w kierunku pedału sprzęgła, ciężko bo ciężko ale da się to wyjąć. Włożyłem nowy moduł, podłączyłem pare wtyczek.. i koniec. Po podłączeniu akumulatora wszystko działa w jak najlepszym porządku łącznie z centralnym zamkiem, klimą i podgrzewanymi lusterkami a przynajmniej tak mi się wydaje bo jeszcze nie miałem czasu się dłużej przejechać. Cewki od kluczyka nie trzeba wymieniać, sterownika klimy też nie wymieniałem.

 

podsumowując jestem bardzo zadowolony - całkowity koszt to kwota 270 zł.. a jeszcze mogę sprzedać stary moduł bsi i komputer ( nie wiem czy ktoś to kupuje ale widzialem że sprzedają :mrgreen: ) także gorąco polecam to wyjście w przypadku zgubionego kluczyka :D

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem samochód stal na mrozie 2 dni i praktycznie zamarazł nie dało się go odpalić, wstawiłem go do ogrzewanego garażu i ze tak powiem rozmroziłem + naładowałem akumulator. Samochód zaczął normalnie kręcić lecz nie odpalał. kontrolka od immo po włożeniu kluczka zaczyna mrugać bardzo szybko (kodowanie w ogolę nie działa po przytrzymaniu przycisku centralnego zamka gdy kluczyk jest w stacyjce nic się nie dzieje) centralny zamek z kluczyka działa poprawnie. Zadzwoniłem po elektryka przyjechał i po przegrzebaniu całego samochodu, stwierdził ze w tej wersji (megane I 99rok diesel hatchback) nie ma komputera a elektronika znajduje się na pompie i będzie trzeba rozciąć dwa nity? diaksem odkręcić resztę śrub i wyłączyć tam immo za to 400-500zł. Czy ktoś może spotkał się z czymś podobnego i czy to ostateczne wyjście ?

Edytowane przez colboy20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem drugiego plipa do sparowania w serwsie z immo. Jeszcze tego nie zrobiłem

Problem jest taki, że kluczyk jest nie używany a zżera baterie jak głupi.

W środku są dwie baterie 3V (CR2016) ułożone w szereg i tydzień po włożeniu zamiast po 3V mają po 0.45V Dioda IR nie reaguje, dioda kontroli pracy zachowuje się inaczej niż w oryginalnym kluczyku. Felerene baterie, pilot czy tak jest przed zaprogramownaiew sparowaniem kluczyka z immo?

Edytowane przez slivkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Mam Renault Megane Scenic z 98 roku i odwieczny problem z kluczykiem, który jest już dość wymęczony i muszę go zmienić.

Niestety drugi kluczyk przestał już kompletnie działać (chyba poszla dioda) więc pozostaje mi tylko jeden, który też pewnie za chwile przestanie działać.

Chciałbym kupić nowe kluczyki ale w ASO koszt jednego to 700 zł :!: Czy jest możliwość zrobienia tego taniej tak aby kluczyki były sprawne i działały z moim samochodem? Szukam dobrego speca z okolic Wrocławia :!: Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziałającym przelutuj diodę i go przyucz, (opis w tym temacie) a w obydwu skoro takie sfatygowane, powymieniaj same obudowy. Można albo same nowe zakupić albo ładne kluczyki, z których tylko obudowy wykorzystasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam trochę nietypowy problem z immobilizerem.

Jakieś dwa tygodnie temu chcę wrócić autkiem do domu, a tu nie odblokowuje się immobilizer;)

Od razu spradziłem czy dioda IR nadaje i było ok.

Po chwili wszystko wraca do normy i jest ok przez jakiś czas.

Pomyślałem, że baterię czas wymienić po 4latach i wymieniłem.

 

Wczoraj chciałem zamknąć z pilota samochód po podróży i @^%$#%$ nie mogę.

Mam kluczyki IR i wygenerowałem sobie już kod awaryjny.

Chciałem sobie ten kod wyprobować (lepiej pod domem niż spontanicznie na trasie;)).

Odruchowo, podchodząc do samochodu, użyłem pilota z kluczyka i się wszystko się rozbroiło/otworzyło:O

Po chwili znowu przestały działać oba kluczyki i nie mogłem nawet przetestować awaryjnego kodu, ponieważ auto było akurat wtedy rozbrojone.

 

Czy komuś przychodzi do głowy co może być problemem w mojej sytuacji??

 

Mi do głowy przychodzą słabe styki gdzies na wtyczkach.

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziałającym przelutuj diodę i go przyucz, (opis w tym temacie) a w obydwu skoro takie sfatygowane, powymieniaj same obudowy. Można albo same nowe zakupić albo ładne kluczyki, z których tylko obudowy wykorzystasz.

Czy ktoś mógłby polecić jakiegoś elektronika z Wrocka lub bliskich okolic kto mógłby mi sprawdzić oba kluczyki i naprawić w miarę rozsądnej cenie. Być może w jednym z nich uwalona jest elektronika.

Dzięki za pomoc.

 

Dodano: 09 sty 2013 - 10:09

Czesc.

Mam problem z samochodem, nie moge go ruszyc bo standardowo kluczyki przestaly dzialac.

Stoi pod praca a musze go w koncu zawiezc pod dom :!:

W tym celu musze odblokowac immo zeby go odpalic.

Potrzebuje kod odblokowujacy immo do Renault Laguna, 1995, 1.8 benzyna.

Nr nadwozia: VF1B56AK512895128

Czy ktos moglby pomóc?

Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziałającym przelutuj diodę i go przyucz, (opis w tym temacie) a w obydwu skoro takie sfatygowane, powymieniaj same obudowy. Można albo same nowe zakupić albo ładne kluczyki, z których tylko obudowy wykorzystasz.

Wymienilem diode i dalej nic. Kluczyk niby dziala - zaswieca sie czerwona lampka na wierzchu kluczyka w momencie przycisniecia ale dioda jakos dziwnie swieci.

Sprawdzalem aparatem i swieci duzo slabiej niz poprzednia. Nie jest to takie wyrazne swiatlo podczerwone jak w poprzedniej diodzie. Baterie dalem nowe bo myslalem ze to moze wina baterii i nic sie nie zmienilo. Probowalem przyuczyc ale nie da rady.

Procedura synchronizacji:

1. Przekrecasz kluczyk w stacyjce (lampa immo mruga szybko)

2. Naciskasz klawisz centralnego i trzymasz (lampka immo gasnie i zaczyna mrugac w tych samych odstepach czasu - kazde mrugniecie to kolejna liczba - czyli czekasz az mrugnie 1 raz i puszczasz klawisz.

3. Naciskasz klawisz centr. ponownie i czekasz az mrugnie 2 razy, puszczasz klawisz.

4. Naciskasz klaw. centr. i czekasz az mrugnie 3 razy, puszczasz.

5. Naciskasz klaw. centr. i czekasz az mrugnie 4 razy, puszczasz.

6. Wyciagasz kluczyk ze stacyjki, naciskasz klawisz centr., czekasz az zamek centr. otworzy sie i zamknie (jedno po drugim) i wtedy przy odbiorniku szybko naciskasz 4 razy kluczykiem (uslyszysz takie pikniecie no i zadzialanie w koncu pilota)

Nie mam pojecia co moze byc nie tak. Czyzby elektronika padla? Procedura synchronizacji zla? Ktos ma jakis pomysl? Bede bardzo wdzieczny za porady.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez piastun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrugniecie to kolejna liczba - czyli czekasz az mrugnie 1 raz i puszczasz klawisz.

3. Naciskasz klawisz centr. ponownie i czekasz az mrugnie 2 razy, puszczasz klawisz.

4. Naciskasz klaw. centr. i czekasz az mrugnie 3 razy, puszczasz.

5. Naciskasz klaw. centr. i czekasz az mrugnie 4 razy, puszczasz.

Tylko wówczas jeśli kod to 1234

jeśli jest 7632

to trzymasz przycisk aż dioda mrugnie 7 razy- puszczasz

naciskasz, liczysz 6 mrugnięć - puszczasz

naciskasz, 3 mrugnięcia- puszczasz

potem to samo przez 2 mrugnięcia dla 4 cyfry i dalej jak w opisie.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie tak przedrzeźniać przedmówcę :!:

No tak to wiadomo. Moj kod to nie 1234 :!:

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

 

Dodano: 12 sty 2013 - 11:38

No tak to wiadomo. Moj kod to nie 1234 :)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Zmienilem na inna diode ktora mocniej swieci ale dalej lipa. Nikt nie ma pojecia co to moze byc?

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa opisy

Hi jak zrobiłem tak:

Zamknąć dobrym pilotem samochód, będąc w środku auta

-włączyć stacyjkę, dioda w przełączniku centralnego zamka powinna szybko mrugać

-przycisnąć LEWY przycisk centralnego zamka i trzymać aż mrugnie tyle razy ile wynosi pierwsza cyfra

-puścić przycisk

-postępować tak samo dla następnych cyfr

-po wprowadzeniu ostatniej cyfry (czwartej) dioda powinna zapalić się na dłużej (około 5s) i zgasnąć.

-wyłączyć stacyjkę

-nacisnąć na LEWY przycisk centralnego zamka i czekać aż zamki zamkną się i otworzą,

-nacisnąć kilka razy pilotem, zamki powinny się otworzyć i zamknąć u mnie zadziałało jak się uzbroił alarm (czerwona dioda na podsufitce)

 

Mam procedurę przyuczania kluczyka właśnie za sobą.

W instrukcjach które piszecie jest sporo niejasności. Ja dopiszę kilka ważnych rzeczy (rocznik 96, pilot z diodą na podczerwień)

Po pierwsze da się przyuczyć dwa rozkodowane kluczyki. Kluczyk nie musi być w stacyjce.

Po drugie. Jak to zrobić.

Pomijam pozyskanie awaryjnego kodu, bo to jest jasno opisane.

Dalej:

1. wkładamy kluczyk do stacyjki, przekręcamy zapalając kontrolki.

2. przyciskiem "zamknij" na desce rozdzielczej wbijamy kod

3. jeśli kod był poprawny, czerwona lampka zapali się na dłużej ciągłym światłem.

4. wyciągamy kluczyk ze stacyjki

5. naciskamy ponownie przycisk "zamknij" (długo!), po kilku sekundach centralny zamek otworzy się i zamknie

6. wtedy naciskasz przycisk na pilocie, kilka razy (nie było to więcej niż 4), aż załapie

 

Dla drugiego kluczyka powtarzasz punkty 5 i 6.

Et voila!

Tylko mam pytanie, w pierwszym, mówi sie o LEWYM przycisku w drugim o przycisku "zamknij"

To w końcu lewy czy prawy?

Czy pierwszy opis to awaryjne wprowadzenie kodu a drugi przyuczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej spróbować i tak i tak....

I w kwestii formalnej, by poprzedni post był nieco bardziej zrozumiały... jeśli te dwa opisy w poprzednim poście nie są Twoją wypowiedzią, to zaznacz je jako cytaty.. Obecnie trzeba się tego domyślać że to podobne choć różniące się od siebie opisy, a Twoja wypowiedź i pytanie jest dopiero pod nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!