Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zarejestrowałam się na Waszym forum ,ponieważ mam problem z moja meganką od ponad tygodnia stoi i nie da się jej odpalić,kluczyk mam na podczerwień (na telefonie nic się nie zaswieca jeśli mam uruchomiony aparat),centralny nie działa z kluczyka tylko drzwi trzeba po kolei wszystkie otwierać no i oczywiście nieszczęsna kontrolka migajaca od immo,której nie potrafie wyłączyć.

Czytałam o sposobie na uruchomienie awaryjne i mam nawet kod do centralnego ale jest tylko 3 cyfrowy i po wbiciu go poprezz centralny wewnątrz immo gaśnie ale odpalić się ne da i tu zaczynają się pytania:

1.Wszedzie czytam że kod musi składać się z 4 cyfr czy możliwe że mój ma tylko 3?

2.Chciałam sama wygenerować kod ściągając program który jest polecany,ale nie da się go na moim kompie uruchomić (w serwisie chcą za wygenerowanie 65zł)nie wiem czemu,wpisuje hasło raz jedno raz drugie które jest podane i dalej nic.

Czy mógłby mi ktoś podsunąć jeszcze jakąś "złotą myśl"? Bedę bardzo wdzięczna.

Dodam jeszcze,że kluczyki posiadam 2 i dziwnym trafem nie działa ani jeden,były odkręcane i coś tam było luźne i zostało przylutowane,akumulator naładowany,bezpieczniki niby tez ok i odbiornik sygnału był sciągnięty i prawdopodobnie też wszystko ok,a kluczyki były sprawdzane przez elektryka i powiedział,że z nimi też wszystko wporządku.

Przepraszam jeśli źle umieściłam swoje zapytanie,jak to mozliwe proszę o przeniesienie.Dziękiję.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1) Tak składa się z 4-ch cyfr.

Ad2) Podaj typ auta(za naklejki na prawym słupku) i kod z kluczyka to się wygeneruje ;)

(na telefonie nic się nie zaswieca jeśli mam uruchomiony aparat)

A powinno być widać zapalenie się diody przy każdym naciśnięciu przycisku na kluczyku, więc nic nie będzie działać. Może padnięta bateria, może coś gdzieś się odlutowało? Trudno powiedzieć nie widząc. Sprawdź czy teraz dioda w kluczyku się świeci ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, dziękuję za szybką odpowiedź. Dioda nie mruga w ani jednym kluczyku nadal, a czy ten kod z naklejki to jest to kod kluczyka? Bo mam taką naklejkę na której jest jakiś kod od centralnego i czegoś tam jeszcze, czy chodzi o to? I czy to o czym mówisz żebym podała typ auta z naklejki to chodzi o nr vin?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioda nie mruga w ani jednym kluczyku nadal

Czyli uwalone są kluczyki, albo padnięta bateria. Woltomierzem sprawdź napięcie baterii, powinno być większe niż 3V. Jeżeli nie ma takiego napięcia to trzeba kupić, wymienić i zobaczyć czy kluczyk "świeci".

Kod jest w kluczyku, trzeba go otworzyć i odczytać.

Typ pojazdu podany jest na naklejce, na samej górze po lewej.

Swoja drogą, skoro dałaś kluczyki komuś kto stwierdził, że są sprawne to po prostu nabił Cię w butelkę. Sprawny kluczyk powinien "świecić". To że nie ma reakcji ze strony auta to druga sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy chodzi o to BA0F? Czy w kluczyku to to 98025 S8U3U? A można to jeszcze jakoś inaczej sprawdzić niż woltomierzem, bo nie posiadam czegoś takiego, a baterie są nowe i to już drugi komplet.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane są wystarczające jutro Ci wygeneruję kod.

Kluczyk "powinien "świecić", jeżeli nie "świeci" to jest albo uszkodzony, albo padła bateria.

Baterii nie sprawdzisz bez woltomierza, popytaj kolegów, chłopaki czasami mają takie mierniki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z danymi, mogą zostać.

Dzisiaj niestety tego nie zrobię bo na moim laptopie program nie chce się uruchomić, ale w pracy na komputerze uruchamia się bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem jak mam ci dziękować, to niesamowite udało mi się odpalić samochód:) Dziękuję bardzo.

Teraz nie świeci się lampka od immo, mam pytanie jak długo tak będzie, bo ja myślałam, że za każdym razem jak będę chciała jechać to będę musiała uruchomić auto kodem a tak nie jest i czy mogę tak jeździć długo czy tak i tak do elektryka będę musiała podjechać aby to zrobić?

Kluczyki sprawdziłam jeszcze raz poprzez aparat ale bez zmian.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak długo tak będzie,

A któż to wie :)

Zależy jak będziesz się Renatką opiekować.

Zależy jaka kapryśna itd :)

Witam,nie wiem jak mam ci dziekować

Ja wiem ;)

Myślę, że zwykłe dziękuję wystarczy <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję Ci Bardzo za pomoc :) <piwko>

A proszę powiedz mi jeszcze jeśli chciałabym to naprawić to najlepiej jest pozbyć się całego immo? i czy wtedy bedzie mi działał centralny z kluczyka?

Mam również pytanie z innej beczki bo po wyjęciu akumulatora na radiu pojawił się napis code i mam do niego kod ale on nie działa,czy do radia istnieje możliwość wygenerowania kodu?

Dziękuję.

Pozdrawiam

Edytowane przez zielonaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to najlepiej jest pozbyć się całego immo?

Tak naprawdę to do końca nie wiadomo co się stało, z opisu wynika że padły kluczyki. Prawdopodobnie coś się dzieje z diodami IR. Znajdź dobrego eletrotechnika powinien ogarnąć temat. Ostatecznie do wycięcia immo + montaż sterownika CZ i wszystko powinno hulać.

Co do radia temat już jest. Użyj <szukaj> wszytko jest opisane co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!