Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, bo udało się naprawić diody, że są widoczne w telefonie, ale nic poza tym się nie zmieniło. Czy w takim razie kluczyki da się jakoś zakodować, próbowałam przez włożenie kluczyka do stacyjki i naciskanie przez 15s, ale to też nic nie dało. Czy są jeszcze inne metody?

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w lusterku wstecznym w kabinie, tam jest odbiornik IR, w jakim jest stanie. Często gęsto jest on zalany przez wodę kapiąca z anteny.

Nie wiem jak go sprawdzić, chyba gdzieś była o tym mowa na poprzednich stronach tego wątku.

Możesz go spróbować wyczyścić, a potem sprawdzić siedząc w kabinie czy zareaguje na kluczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie :)

Mój problem: w ubiegłym roku (albo i wcześniej trochę) wymieniłem u faceta zajmującego się kluczami baterie w kluczyku - kluczyk słabo łapał. Wymiana baterii nie pomogła. Facet stwierdził, że kluczyk się wyrobił/zużył i trzeba dorobić nowy (koszt 250-450 zł - nie dopytywałem od czego zależna cena, bo jak dla mnie nawet 250 zł to chore pieniądze za kawałek plastiku i metalu). Od tamtego czasu używam drugiego (sprawnego) kluczyka (ten problematyczny łapał raz na 10-20 wciśnięć, więc odwiesiłem na kołek jako zapasowy). Obecnie zaistniała konieczność posiadania 2 działających kluczyków. Ostatnio spróbowałem użyć "zapasowego" kluczyka lecz przy próbie jego użycia auto nie reaguje. Sprawdziłem diodę pod telefonem i widać, że emituje sygnał (co prawda jakby inny - dłużej świeci niż w działającym kluczyku). Próbowałem też przyuczyć kluczyki (działający bez problemu, drugi bez reakcji). W niedziałającym brakuje blaszki jak na foto, ale przekładałem samą blaszkę i nie miało to wpływu na działanie kluczyka. Dziś sprawdziłem baterie multimetrem (z pewnością ok), wyczyściłem kluczyk, podmieniałem nawet obudowy i... NIC <_<

Poradźcie proszę co by tu jeszcze zrobić bo szczerze pomysłów mi już zaczyna brakować (zmienić diodę? porywać się na usunięcie immo?), a i portfel do zasobnych nie należy (jeżeli nie znajdę taniego rozwiązania to jedyną opcją będzie dorobienie kluczyka, za kwotę o której jak tylko pomyślę to robi mi się słabo) :oops:

 

Edit:

Podmiana diody nic nie dała :(

Edytowane przez kroliq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuję pomocy w wygenerowaniu kodu immobilizera. Ponieważ po wymianie baterii kluczyk zgubił kod a zapasowy nie działa odkąd kupiłem renie.

Proszę o szybką odpowiedź bo auto jest bardzo potrzebne.

z góry dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

W kwestii opłacalności - lepiej usunąć immo z ECU na stałe (200 - 250zł) i dokupić sterownik centralnego zamka (niecałe 50zł).

Jak jeszcze miałem starą Megane to pojechałem do znajomego z "klepaczką" Wyciągnął kompa, podłączył pod klepaczkę i aku - uruchomił. Poklepała godzinę, immo zdjęte. Przed podłączeniem ponownym kompa do wiązki trzeba było przeciąć/zamontować wyłącznik na jednym z kabelków ponieważ bez tego immo kodowało się ponownie (fajny patent swoją drogą) Centralny działał, minusem jest to że dioda od immo mrugała a silnik normalnie pracował/odpalał. Koszt ~ 50 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!