Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

przełącznik zespolony


Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu świeci mi się kontrolka poduszek powietrza ( zapaliła się samoistnie) - sprawdziłem na komputrze u elektryka i podobno do wymiany jest przełącznik zespolony z taśmą airbaga. Czy konieczna jest wymiana ,czy nie da się go jakoś naprawić. Zetkneliście się z takim problemem. Macie jakiś fachowy i tani warsztat w mazowieckim?

Problem dotyczy auta megan II grandtour 2003 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przewody i kostki pod fotelami, te od poduszek bocznych. U m nie czasami zaświeci się kontrolka od poduszek i delikatne poruszanie tymi przewodami załatwia sprawę. Zastanawiam się nad rozłączeniem kostek i użyciem kontakt-sprayu, ale trzeba odłączać akumulator żeby poduszki same nie wystrzeliły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam pytanie odnośnie przełącznika zespolonego. A właściwie o przełącznik swiateł.

Czy posiada ktoś schemat kostki którą podłancza sie do togo przełącznika??

przelacznik.JPG

 

Musze znaleść tam 4 kabelki:

- kabel świateł postojowych biegnący do przełacznika i z przełącznika

- kabel świateł mijania biegnący do przełacznika i z przełącznika

 

Potrzebne mi one są żeby podłączyc automatyczny włacznik świateł.

Będę wdzieczny za wszelką pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie fachowcy zwracam się do was powtórnie z pytankiem na temat zapalonej na stałe kontrolki od poduchy kierowcy w megance grandtour 2003.Podłączyłem ją pod kompa i pokazał dużo błęów z przełącznika zespolonego o błędzie kierunkowskazów ,świateł itp - zaznaczam że wszystko działa poprawnie a poducha się świeci.Fachura zalecił wymianę przełącznika zespolonego z taśmą airbaga(560zł sama część w serwisie).Czy mieliście styczność z takim tematem?Czy nie wystarczy wymienić np.samej taśmy i czy to napewno o to chodzi?Czy przełączniki z różnych wersji(ja mam najprostszą a na allegro paręmożna kupić taniej)pasują do wszystkich meganek.Proszę o pomoc w tej kwestii.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadowmo (też to przerabiałem) samej taśmy do MII sie nie kupi :-) ja radzę kupić przełącznik zespolony. w serwisie wołają bardzo dużo, a to jest część tego typu że tylko używka zostaje, koszt tak owej do 300 zł + robocizna. Moim zdaniem nie powinieneś oszczędzać bo może się zdarzyć że ci poducha nie wybuchnie jak bedzie potrzeba. poszukaj na forum, hasło "kontrolka poduszki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!