Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie chce zapalić mimo dobrego aku


muero

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy,

 

Nie wiem za bardzo jak znaleźć rozwiązanie mojego problemu, więc może ktoś z Was będzie mógł mi pomóc. A więc parę dni temu przyjechałem z trasy 60km pod dom, wyłączyłem silnik w mojej Megane I 99 rok 1,6 B/G. Po chwili kiedy chciałem uruchomić auto kompletnie zdechło. Dziwna sprawa, światła się świecą i ogólnie prąd tak jakby był ale po przekręceniu kluczyka w stacyjce słychać tylko pykniecie i wszystko gaśnie. Odpalałem go z przewodów od Octavi - początkowe próby dawały taki sam efekt jak wcześniejsze odpalanie, po długim ładowaniu odpalał w końcu tak że można jeździć jednak po zgaszeniu i ponownej próbie uruchomienia po 30 minutach jest znowu to samo.

 

Czy myślicie ze to akumulator? sprawa o tyle dziwna, że na akumulatorze dobrym jest to samo czyli zdycha po przekręceniu kluczyka

Klemy mają dobry styk sprawdzałem...

 

pzdro

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek w tico. I przyczyną był wadliwy akumulator boscha. Światłą działały normalnie, klakson też radio sobie grało a nie chciał odpalać. Akumulator miał zwarcie miedzy płytami w jednej celi i podczas rozruchu napięcie spadało na nim poniżej 10V i wszystko siadało od razu, a jak miałem kable rozruchowe podłączone do drugiego akumulatora to śmigał rozrusznik od razu. A doszedłem do tego przy pomocy elektryka samochodowego. Kazał zrobić prosty test na naładowanym akumulatorze. Włączyć światła na 10 minut. Potem je wyłączyć. I próbować odpalić auto, jak odpali to trzeba będzie szukać dalej (czyli coś z rozrusznikiem lub przewodami do niego), jak nie to akumulator do wymiany. I po tym teście okazało się, że akumulator mimo miał 2,5 roku był już złomem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!