Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

przewod pomiaru cisnienia za filtrem cząstek stałych


Rosol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś sprawdzałem samochód u mechanika i wyszło, że dziurawy jest przewod pomiaru cisnienia za filtrem cząstek stałych. Samochód zachowuje się normalnie. Nie ma spadku mocy, silnik pracuje normalnie. Wymieniał ktoś już może ten przewód? Musi być specjalny w związku z przechodzeniem obok silnie rozgrzanego filtra? Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

...mam ten sam problem. Oryginalny wężyk się rozpadł samoistnie a ten który założyłem(jakiś paliwowy z zapasów garażowych) nie wiem czy wytrzyma temperaturę. :?:

 

po analizie googlowaniu itp. doszedłem do wniosku że jest to przewód typu vmq czyli silikonowy

np. taki:

http://www.driftshop.pl/shop/?714,rura-silikonowa-8mm

Edytowane przez jurbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, u mnie też okazało się że, ten wężyk pękł i jest teraz pełen osadu. Moje pytanie jest takie: jeżeli wszystko działa normalnie, to czy jest potrzeba wymiany, i czy mogą wystąpić jakieś uszkodzenia?

Edytowane przez Jarex182
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Podbiję temat. Mam ten sam problem, wężyk sparciał na zagięciu i założony został jakiś który był pod rękom i pasował.

Generalnie oderwało się całe mocowanie czujnika od rury wydechowej i zanim się zorientowałem że coś wisi pod autem to pewnie jeździłem tak kilka dni. Nie było żadnych niepokojących objawów, moc itp. w normie, komputer nic nie sygnalizował. Służy to czemuś wogóle?

Mam to tu dospawane do rury wydechowej ale wąż nie oryginalny. Gdzie można kupić dedykowany?

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 5.12.2017 o 19:19, [email protected] napisał:

Służy to czemuś w ogóle?

Aby fap się wypalał, komputer musi mieć informację o stanie sadzy.

Poczytaj ; Wypalanie FAP-a - Uwagi użytkowników

Napisz swoje uwagi w tym temacie odnośnie stanu twojego fap-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!