Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki 13" + tweetery ARKAMYS


Rabcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Mam pytanie dotyczące zmiany głośników w radioodtwarzaczu Arkamys. Podjechałem dzisiaj do firmy montującej Car audio i specjalista zaproponował mi montaż głośników 13" jednodrożnych tzn Woofer + zestaw tweeterów i tu moje pytanie czy ktoś montował podobną konfigurację ? Kurcze jeżeli chodzi o car audio to jest nogą w tym temacie ale wydawało mi się, że najlepsze są głośniki min. dwudrożne. Jakoś nie wyobrażam sobie, że główne głośniki będą grały tylko bass a tweetery dźwięki wysokie, a gdzie dźwięki średnie ? Jeżeli chodzi o zestaw to miałoby być coś takiego http://www.automuza.pl/?p=productsMore&iProduct=828&sName=phonocar-2-854 oczywiście x2 bo wymieniam tył i przód. POMOCY :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oryginalnym zestawie głośników również w drzwiach masz "woofery" a na podszybiu tweetery.

Identyczna sytuacja. Różnica będzie jedynie w klasie zamontowanych podzespołów.

Moja rada...

Jeżeli masz robić coś minimalistycznego - to lepiej nic nie ruszać. Oryginalne głośniki grają całkiem przyzwoicie.

Jest duża szansa, że po wymianie będziesz bardziej niezadowolony, aniżeli ma to miejsce w chwili obecnej.

Niezadowolenie podwójne - być może gorszy dźwięk i wydana kasa.

 

Zmiana na lepsze to dodatkowy wzmacniacz napędzający przód (16tki!!! w wytłumionych drzwiach i tweeter na podszybiu) + jeżeli ktoś lubi - subwoofer w bagażniku.

 

Zamiana na dużo lepsze granie - to dodatkowo wymiana jednostki głównej (radioodtwarzacza) o czym ja coraz bardziej myślę. Fabryka tutaj niestety się nie popisała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zacząć zgłębianie tematu, od tego przyklejonego na forum. Powinny Ci się kolego rozjaśnić, Twoje wątpliwości odnośnie rozdziału pasma. Swoją drogą same woofery też nie powinny grać tonów najniższych tj. >60-85Hz~. Od tego jest subwoofer. I IMO nie jest tak, że jeśli ktoś lubi to ma mieć suba. Sub powinien po prostu uzupełniać scenę, "wygrywając" najniższe częstotliwości pasma. Oczywiście można nie ciąć przodu filtrami, pozwalając wooferą lecieć i niskimi częstotliwościami, ale przez to cierpi środek pasma i całość wali zniekształceniami, przez to, że woofer próbuje wytworzyć dźwięk, którego nie potrafi.

IMO zamiast wydawać 200 zł na głośniki + montaż (no chyba, że kolega chce sam montować), to lepiej wygłuszyć drzwi. Efekt będzie lepszy.

Pzdr

 

EDIT:

A co do głośników z tyłu... To też polecam przeczytanie FAQ w przyklejonym temacie. Szkoda pieniędzy... Lepiej za 400 zł pomyśleć nad lepszymi głośnikami na przód, kupić sobie wzmacniacz używany z alledrogo i dołożyć do wygłuszenia drzwi i dystansów z MDF'u, i nowych kabli.

Edytowane przez Techniacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko wygłuszę drzwi to będzie jakaś słyszalna różnica? czy muszę również wymienić sprzęt ? z tego co się orientowałem to takową matę można samemu nakleić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą same woofery też nie powinny grać tonów najniższych tj. >60-85Hz~.

Niektóre woofer'y całkiem fajnie "kopią" w tym przedziale :) Ja np swoje tnę od 63Hz ;)

 

Jak tylko wygłuszę drzwi to będzie jakaś słyszalna różnica?

Jak to dobrze zrobisz to na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dlatego podałem przedział "bezpieczny" poniżej którego lepiej już nie dawać grać wooferą :) Swoją drogą jeśli ktoś tnie woofery z dokładnością co do 1 Hz, to tutaj raczej po porady nie zagląda ;)

Pzdr

Edytowane przez Techniacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!