Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Krótkie spięcie - co to za część


Kale

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem szczęśliwym użytkownikiem Megane 2 1.5 DCi od maja tego roku. Wszystko było ładnie pięknie do czasu aż padła mi turbina. Wymieniłem w zeszłym miesiącu, wraz z olejem, filtrami itp. Mechanik powiedział, żeby po wymianie częściej sprawdzać olej w celu upewnienia się, że nie ma ubytków. Tak też czynię. Nie mniej jednak od kilku dni podczas uruchamiania samochodu czuję taki swąd jakby spalenizny elektronicznej. Niezbyt intensywny aczkolwiek wyczuwalny. Wczoraj natomiast odkryłem coś ciekawego. Po ciężkim dniu pracy, wsiadam do samochodu - coś mnie tknęło - sprawdzę olej. Silnik zimny oczywiście - stał 10h. Otwieram maskę a tam bzyczy (bzyczenie przypomina dźwięk spięcia w obwodzie elektrycznym). Sprawdzam po kolei skąd dochodzi dźwięk i oto co znalazłem. Przy turbinie jest takie cacko (patrz zdjęcie). To właśnie cacko bzyka aż miło, że tak powiem aż się trzęsie - wyczuwalne są drgania tego urządzonka (wiem bo przyłożyłem palec - niezbyt to mądre ale chciałem zobaczyć czy to na pewno to urządzenie). Po włączeniu silnika i wyłączeniu dalej bzyka ale tym razem pobzykało sobie jakieś 30 sekund, zrobiło pyk i przestało. Po dojechaniu do domu (jakieś 20km) otwieram maskę , nic nie bzyka. Następnego dnia rano przed jazdą otwieram maskę, sprawdzam nic nie bzyka. Odpalam silnik, gasszę. Nic nie bzyka (pomyślałem sobie że chyba umarło). Dojechałem do pracy, otwieram maskę znowu bzyka, pyk i przestaje.

Mimo tego, że historia brzmi śmiesznie, spać po nocy nie mogę. Śnią mi się co chwila dymiące turbiny itp. Dodam,że auto jeździ normalnie - boję się żeby mi np w połowie drogi nie stanęło bo ten bzykacz zdechnie mi na autostradzie. Czy ktoś miał może podobny problem? W załączeniu zamieszczam ogólny widok i powiększenie bzykacza.

 

Dodano: 12 paź 2011 - 22:30

Nikt nie wie co to może być? Niezła zagadka.

post-37184-0-31760300-1318398837_thumb.jpg

post-37184-0-83861500-1318398843_thumb.jpg

Edytowane przez Kale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zawór regulacji cisniena doładowania. Steruje nim komputer wtrysku. Zawór ten za pomocą podcisninia steruje kierownicą turbiny i w ten sposób decyduje o cisniniu jakie jest w dolocie. U mnie ten elektrozawor nie brzęczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!