Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

duza predkosc - ABS i zegary wariują


Musti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Posaidam Meganke Classic 1.6 16V. Od pewnego czasu coś zaczeło sie pieprzyć, a mianowicie przy większych prędkościach nieraz jest to przy 160, nieraz przy 180 a nieraz uda mi sie ją krecić do końca czyli 215 i jest ok. Ale to raz na 20 razy. Ale przejde do sedna tak jak pisalem srednio przy predkosci 175km/h zapalaja mi sie kontrolki ABS i SERV, pedał hamulca robi sie twardy i po nacisnieciu zaczyna rzucac autem a wskaznik predkosciomierza wariuje i pokazuje 0km/h - 230km/h i tak skacze od zera do konca, podobnie wskaznik paliwa skacze zero-full. Czy mial ktoś podobny przypadek??? Co mi radzicie robic?

dzieki za odp

 

pozdrawiam i szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to bedzie OT i nie pomoge w tej sprawie, ale przy twoim stylu jazdy nie chcialbym kupic auta po tobie.

mam podobny motor do Twojego i z autopsji wiem ze 180 jeszcze mozna tym autem jechac, ale powyzej to istna katorga dla silnika przy tej predkosci to pewnie go krecisz do 6000obr/min jak nie lepiej.

nie wspomne juz, ze jazda tym autem z taka predkoscia nie nalezy do najmilszych.

moze i dobrze ze autko samo nie pozwala ci przekraczac pewnych predkosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja meganke do predkosci pow. 180 km/h rozpedzilem raz. I nie chce wiecej, nie dlatego ze zle sie jechalo czy cos (niemiecka autobana), ale po co? Zeby mi spalila 12l :-P ?

A poza tym w PL malo jest miejsc gdzie BEZPIECZNIE mozna jechac z taka predkoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to bedzie OT i nie pomoge w tej sprawie, ale przy twoim stylu jazdy nie chcialbym kupic auta po tobie.

mam podobny motor do Twojego i z autopsji wiem ze 180 jeszcze mozna tym autem jechac, ale powyzej to istna katorga dla silnika przy tej predkosci to pewnie go krecisz do 6000obr/min jak nie lepiej.

nie wspomne juz, ze jazda tym autem z taka predkoscia nie nalezy do najmilszych.

moze i dobrze ze autko samo nie pozwala ci przekraczac pewnych predkosci.

 

Ludzie przeciez nie jezdze z taka predkoscia caly czas i nie po polskich drogach... bo gdzie??? Dbam o auto a wiek nie ma znaczenia bo np jezdze ostroznie i tam gdzie mozna to mozna, a juz jezdze od kilku lat... a robie napewno wiecej km niz ty bo jezdze do Niemiec srednio 3 razy w tygodniu. I na niemiekcich autobanach predkosc 170 to nie zadna przesada... a to 215 to osiagnalem z 2 razy i jak mowicie zadna przeyjemnosc tym autem. A poruszylem tu inny temat, a ty mi tutuaj piszesz ze nie kupisz po mnie auta, zloazysz sie??? jak ci psotawie kolo Ciebie moje auto to zoabczysz :] zadbane, nie wystukane, nie porysowane, silnik zdowiutki tylko ta wlasnie jedna usterka.

Mi sie jeszcze nia zdazylo anwet zarysowwac samochodu... pozdro

 

[ Dodano: 2007-09-11, 22:51 ]

a jeszcze btw oczywiscie bez obrazy :D Mistrzami prostej to min innymi ludzi z twojego rejonu nazywamy tutuaj w moich okolicach górskich :D Jak ludzie z nizin wjezdzaja i po gorskich, kretych drogach jada po 30-40 a wylatuaj na kawalek prostej to ile sie da i potem znowu :D A hamowanie tragedia, nieraz sobie licze ile ktos nacisnie hamulec przedemna z obca resjtracja :D nieraz wychodzi ze ten ktos naciska 30 a ja 12 :D Oczywiscie nie tyczy sie to wszystkich, i bez obrazy dla tych ktorych sie to tyczy :D Pozdrawiam

 

Pozwoliłem sobie wyciąć, pewien kontrowersyjny fragment zdania z pewnym niecenzuralnym słowem w domyśle ****.

Przypominam, że jesteśmy na forum w PL i można pisać z polskimi znakami - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to 215 to osiagnalem z 2 razy i jak mowicie zadna przeyjemnosc tym autem

to ja nie wiedziałem, że w "niemczech" też mają tak szybkie lawety.

 

Musti, zastanów się co piszesz, tu jest raczej forum megane i raczej wiemy co potrafią nasze auta, a dla dziecka to puszczam "Gumisie".

 

 

P.S. Chyba, że w MII masz felgi 13"- to licznik faktycznie może pokazać 215, a nawet więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, jakos za tydzien jak oddadza mi laptopa z serwisu postaram sie wrzucic fotke licznika przy tej predkosci, akurat kolega zrobil zdjecie. A fele mam 15' :D A Gumisie przyznam fajna bajka.

pozdrawiam

 

[ Dodano: 2007-09-12, 00:06 ]

o mam akurat na serwerze, bylo akurat 210, ale chwile pozniej bylo to 215 :D NIemiecki autobahn na Drezno :D

Potem odpuscilem do 160 i taka predkosc utrzymywalem :D Bepieczniej, ekonomiczniej i zdrowiej dla silnika :D

link do foto: http://www.amcio.pl/users/musti/autostrada.jpg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a wiek nie ma znaczenia bo np jezdze ostroznie i tam gdzie mozna to mozna, a juz jezdze od kilku lat...

Nie wynika to wcale z Twojego profilu, najwyżej rok, lub 3 lata w przypadku gdybyś miał B1.

I na niemiekcich autobanach predkosc 170 to nie zadna przesada... a to 215 to osiagnalem z 2 razy i jak mowicie zadna przeyjemnosc tym autem. A poruszylem tu inny temat, a ty mi tutuaj piszesz ze nie kupisz po mnie auta, zloazysz sie??? jak ci psotawie kolo Ciebie moje auto to zoabczysz :] zadbane, nie wystukane, nie porysowane, silnik zdowiutki tylko ta wlasnie jedna usterka.

Nie o to chodzi.

Przy stylu jazdy "ile fabryka dała" auto długo nie wytrzyma.

Są pewne granice których nie należy przekraczać.

Fakt, na niemieckich autostradach można rzeczywiście szybko pojechać tylko po co od razu z prędkością 200 km/h?

 

Jak ludzie z nizin wjezdzaja i po gorskich, kretych drogach jada po 30-40 a wylatuaj na kawalek prostej to ile sie da i potem znowu :D A hamowanie tragedia, nieraz sobie licze ile ktos nacisnie hamulec przedemna z obca resjtracja :D nieraz wychodzi ze ten ktos naciska 30 a ja 12 :D

Ja tam się nie dziwię bo też takich widuję na co dzień

Dopowiem, że co niektóry próbują na tej prostej wyprzedzać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze komus na ambicje siadlem:D

 

coż kolego dybys ty zorbil tyle km co ja to bysmy pogadali:) a co do jazdy bez wypadkowej, to także mam czyste konto, choc w moim fachu poruszalem sie roznymi autkami. od malucha przez busy mawet do lawety, wiec o moj styl jazdy sie nie martw:D

 

jezdzisz do niemiec srednio 3 razy w tygodniu?? hmm dla mnie to malo prawdopodobne chyba ze twoj tydzien ma wiecej niz 7dni.

 

 

A co do twojej usterki to raczej mechaniczna usterka to niebedzie bo obiawiala bys nie caly czas, sprawdz wszystkie styki czy nie ma znakow utleniania sie, bo np przy 120 taka usterka moze sie niemilo skonczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!