Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

KZRF i Wasze doświadczenia


punxhc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako że i mnie wczoraj po raz pierwszy "przywitało" moje KZFR (jakieś 2000km po wymianie rozrządu...), chciałbym zebrać od Was trochę danych. Najlepsza byłaby ankieta, ale nie wiem czy jest tu taka opcja, zatem zapraszam do wpisywania komentarzy.

Dzwoniłem swego czasu do ASO i pytałem wprost, czy można spokojnie jeździć z uszkodzonym KZFR, czy coś się "rozleci", odpowiedź była taka, że można jeździć i nic nie powinno się stać. Wiem że sporo forumowiczów już miało ten problem, jedni dłużej a inni krócej z nim walczyli. Po pierwsze zamierzam uzupełnić olej jak ktoś już sugerował na forum, ale dalej pozostanie już wymiana. Proszę tych którzy już mieli problem z KZFR o odpowiedź na kilka pytań:

  1. przy jakim stanie licznika padło u Ciebie KZFR?
  2. ile km jeździłeś z tak uszkodzonym KZFR?
  3. czy były jakieś dodatkowe problemy spowodowane przez KZFR (poza wiadomym warkotem/gaśnięciem przy odpalaniu)?
  4. czy wymieniając KZFR wymieniałeś także rozrząd (ile km miał przejechane "stary rozrząd")?
  5. jak często wymieniałeś olej przed awarią (i jaki to był olej)?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dodał, jakich wycieraczek używasz, czy przeważnie jeździsz z/pod-wiatr, czy otwierając auto kluczyk/pilota trzymasz w lewej ręce czy prawej. A potem tak samo porozważamy inne problemy i przypadłości. A co do części pytań, to poszukaj z najdziesz na nie odpowiedzi.

 

Reasumując zamykam.

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!