Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Przebita opona"


Gizmo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem tu nowym użytkownikiem więc serdecznie wszystkich witam! :) Zakupiłem tydzień temu Grand Scenica,2006 r. silnik 1.9 DCI, sprowadzony z Francji. Podkusiło mnie, aby sprawdzić czy działa czujnik ciśnienia w kole, spuściłem więc powietrze z prawego przedniego koła, czujnik oczywiście zaświecił komunikat "crevaison changer roue" i kontrolka "service". Dobra, ok,czujnik działa. Napompowałem oponę i problem został. Nie świeci się już serwis ale przy każdym zapalaniu silnika komunikat "pression pneus a reajuster" czyli coś w stylu "sprawdź ciśnienie w oponach". Ciśnienie w tej oponie jest OK, 2,2 bara tak jak pisze w instrukcji. Na wyświetlaczu świeci się też cały czas prawe przednie koło... Można to jakoś usunąć bez autoryzowanego serwisu? Próbowałem odłączenie klem od aku, po ponownym podłączeniu było ok, ale po przekroczeniu 50 km/h znowu świeci.. Z tym kołem można chyba jeździć bo zrobiłem na nim już ok. 200 km. Ale wkurza to trochę ;). Podobno czujniki te można dezaktywować w ASO, po dezaktywacji koła znikają z wyświetlacza czy dalej widać zarysy?

Pozdrawiam ;)

 

Edit: Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale Scenic jest jeszcze przed liftem.

Edytowane przez Gizmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo, czyli jedynie pozostał mi serwis. Jak będę zmieniał na zimówki to podjadę i wyłączę to :), a to już nie długo bo na podkarpaciu -4 ;)

Pozdrawiam

 

Edit: czy mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie jest zbiornik do spryskiwaczy tylnej szyby? Bo niestety nie mam instrukcji w PL... A jak wleje do tego zbiornika pod maską to pryska przód, a tył nie...

Edytowane przez Gizmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polataj troche autem,być może same zgasną,mam znajomego co ma takie ustrojstwo u siebie i olał serwis i kontrolki.Po pewnym czasie zauważył że już sie nie pali kontrolka,nie potrafi dokładnie stwierdzić po ilu kilomertach tak sie stało bo przestał na to zwracać uwage.

 

Zbiornik jest jeden,tył i przód korzysta z niego.Zeby pryskać na tył musisz skorzystać z prawej manetki przy kierownicy.No chyba że masz uszkodzony wężyk i płyn leje sie gdzieś po drodze.

Edytowane przez ponuryzniwiarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba jest ten wężyk walnięty, bo włączam tylny spryskiwacz i słychać jego "pracę" ale nie wydobywa się płyn... Po zmianie na zimówki będę musiał i tak przyuczyć felgi więc wtedy pojadę do serwisu i całkiem dezaktywuje to cholerstwo, podobno koło 100 zł, a będę miał święty spokój na długo z tym. :). Autko od "przebitej opony" zrobiło już ponad 400 km. Dzięki Panowie za odpowiedzi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gizmo

Na mój padła Ci pomka spryskiwacza, miałem całkiem niedawno okazję to wymieniać .

Wszystko działało super az tu nagle na przód nie sika słychac tylko silniczek , na tył elegancko ( Gdy długo trzymałem spryskiwacz na przód plyn lał się tylnim spryskiwaczem) .

Nowy silniczek kosztował jakies grosze 30-40 dychy o ile pamiętam ( pasuje od peugota) tyle ze wymiana upierdliwa bo się ochlapiesz dwa trzeba wyciagac nadkole. U mnie ściagałem zderzak bo grzebałem jeszcze przy reflektorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gizmo

Na mój padła Ci pomka spryskiwacza, miałem całkiem niedawno okazję to wymieniać .

serio?? a przecież napisał: wleje do tego zbiornika pod maską to pryska przód, a tył nie... :)

albo wężyk albo gumka w pompce do sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czujników w kołach - jeszcze bym sprawdził ciśnienie we wszystkich kołach czy jest jednakowe. U mnie wyświetla się taka treść, gdy mam różnice w ciśnieniu poszczególnych kół. Okazje do jego wyświetlenia u mnie to zawsze gwóźdź/wkręt w kole i pomalutku pitanie powietrza. Dzięki temu za wczasu dopompywałem powietrza a potem na warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo wężyk albo gumka w pompce do sprawdzenia

No nie będę się sprzeczał moze być wężyk( ręka do góry komu pękł) dwa faktycznie mozna rozebrać pompkę i metodą druciarską naprawić gumkę, tyle że... co kto woli. Jeśli Scenik ma dwa zbiorniczki no to przepraszam i mnie tu nie było:)

 

Odnośnie czujnika ciśnienia, gdzieś czytałem że czujniki przyucza się pierdząc w koło do wysokiej wartości 3 bary czy jakoś tak. Można spróbowac tego nic to nie kosztuje nadmuchać na chwilę , pożniej spuścic do własciwego cisnienia. Nie pomoze to aso albo clip i wyłączyć na amen.

Edytowane przez Obiboc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tylnego spryskiwacza to działa ;) Poprostu był zapowietrzony bo nie było w nim wcześniej płyny i po wlaniu musiałem chwile potrzymać tylny spryskiwacz ;). Teraz działa elegancko. Jutro sprawdzę te ciśnienia w kołach. :)

 

Dodano: 22 paź 2011 - 09:07

Panowie, misja udana. Rano poszedłem do Scenica, było -4 stopnie. Zapalam go, drze się, piszczy że przebita opona, i świeci się stop i service. Ta sama opona, P.P. Wziąłem ten kompresorek, (było w oponie 1,9 bara, chociaż miesiąc temu dałem mu 2,2). Dowaliłem mu na 2,4 bara i kontrolka zgasła. Przy jeździ powyżej 50 km/h nie zaświeciło się. Admina proszę żeby tematu jeszcze nie zamykał, bo jakby się zaświeciła to napiszę tu jeszcze. Dziękuję bardzo za pomoc i pozdrawiam wszystkich ;)

 

Dodano: 25 paź 2011 - 21:38

Przejechane ponad 200 km, nie zaświeciło się nic ;). Dziękuję Panowie za pomoc a admina/moda proszę o zamknięcie, bo o ile wiem to samemu nie można tego zrobić ;).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!