Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działają spryskiwacze


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moją Megi. Otóż sprawa ma się tak, że spryskiwacze w aucie w ogóle nie pryskają, ale, żeby nie był to taki zwykły problem to nie pryskają one tylko wtedy, gdy w zbiorniku jest zimowy płyn. W ubiegłym roku gdy miałem wlany zimowy płyn to spryskiwacze przednie słabo pryskały, jakby było coś przytkane albo ciśnienie niskie, z tyłu też po dłuższym czasie leciał płyn, jednak na wiosnę, gdy wlałem letni płyn wszystko było jak nowe - płyn leciał z przodu, z tyłu - zero problemów. Parę dni temu dolałem zimowy płyn, przez ten czas wypryskałem resztki letniego i dzisiaj od nowa cyrk. Chciałem spryskać przednią szybę, ale wycieraczki pracowały na suchej szybie - płyn ledwo się wydobywał, jednak leciał od razu spływał on po masce, nic w górę nie poleciało.

 

Czym takie nienormalne zachowanie jest spowodowane? Pompka pracuje, słychać ją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Pewnie dysze przytykają się, ale chyba nie ma to związku z rodzajem płynu. Ja po prostu do przetkania użyłem powietrza w sprayu (ze sklepu komputerowego) dmuchnąłem w dysze i jest ok. Pozdrawiam

Edytowane przez markar74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn zimowy jest jednak trochę gęściejszy od letniego i pompka może nie wyrabiać lub rurki są pozatykane.

Dysze najlepiej potraktować strzykawką z płynem do mycia naczyń, dajemy tylko kawałek rurki pomiędzy strzykawką i dyszą lub jeśli mamy taką wielką strzykawę to złączamy bez rurki i wciskamy tłoczek z pełną siłą.

Potem jeszcze płuczemy samą wodą i powinno działać.

 

Ja w ten sposób odratowałem ledwo psikającą dyszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyjąć całą pompkę i rozebrać część do której podłączone są wężyki,wszystko jest na zatrzaski.W środku jest tulejka z gumką,obetnij gumkę z obydwóch stron,prawie na równo z tulejką i złóż całość.Ja tak zrobiłem i działa jak nowe.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie słabo pryskały spryskiwacze. Przyczyną okazał się taki mały metalowy łącznik wężyka którym przepływa płyn. Łącznik ten znajduje się na masce od wewnętrznej strony, mniej więcej w miejscu nad akumulatorem. Zwróć uwagę jak wężyk wchodzi na maskę i kieruj się w kierunku spryskiwaczy. Znajdziesz taki metalowy łącznik wężyka, po prostu kawałeczek rurki. W środku tej rureczki zbiera się pełno syfu i blokuje to płyn. Wyrzuciłem ten łącznik a kupiłem taki plastikowy za kilka groszy i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

witam

 

odgrzeję kotleta, bo u mnie pojawił się problem ze spryskiwaczami ale chyba nigdzie dotychczas nieopisywany.

mianowicie nie działają spryski przednie. tył działa normalnie (więc pompka ok)

i teraz najlepsze - jak próbuję pryskać na przednią szybę to po 1-2 sekundach pryska na tylną...

gdzie szukać rozwiązania i jak się do tego zabrać?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Musisz wyjąć całą pompkę i rozebrać część do której podłączone są wężyki,wszystko jest na zatrzaski.W środku jest tulejka z gumką,obetnij gumkę z obydwóch stron,prawie na równo z tulejką i złóż całość.Ja tak zrobiłem i działa jak nowe.

 

Rewelacja. Dzieki za info. Trochę się namęczyłem, nie mam wprawy z "zrób to sam" ale działa. Dzisiaj zalałem letni płyn na próbę, jutro sprawdzę z zimowym. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

ja mam też problem z tymi spryskiwaczami. Otóż problem jest taki, że wogóle nic nie pryska na przednią szybę. Dziwne jest to, że gdy chcę spryskać przednią szybę, spryskuje mi się tylnia.

Płyn dolałem to tylko z tyłu pryska. Nie wydaje mi się, żeby były dwa zbiorniczki na płyn do spryskiwaczy, jeden na przód i drugi na tył. ;D

 

Edit: Problem rozwiązany, wystarczyło wpiąć kostkę od klapki obiegu zamkniętego, którą kiedyś odczepiłem bo strzelała. :!:

Edytowane przez Warsmith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Moja historia brzmi następująco......

dysze wyczyszczone, pompka pracuje, jest słabe ciśnienie po wlaniu zimowego płyny (na letnim pracowało normalnie ), ale jak wleję ciepłej wody do zbiornika tak 50 stopni C to nagle ciśnie jest super i wszytko ok, woda ostygnie ciśnienie spada :) ma ktoś jakiś pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!