Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik Renault Scenic II


barczatka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

mam następujący problem, jestem właścicielem Renault Scenic II 1,9 DCI 119 KM 2004 rocznik, w ostatnim czasie jego silnik bardzo często przerywał, skakał, tak jakby miał czkawkę, działo się to zazwyczaj przez kilka-kilkanaście sekund po czym był spokój i znowu czkawka, później szarpania zaczęły być co raz mocniejsze, (zaznaczam ze nie pojawił mi się ani razu żaden komunikat na pulpicie o możliwych problemach). Po pewnym czasie samochodem tak zaczęło szarpać ze zaczął gasnąc. Dopiero za n-tym udawało się go odpalić bo ciągle gasł, przejechałem kilka kilometrów i znowu gaśnie. Dramat, byłem u mechanika. Regeneracja wtrysków, kosztowała mnie 2,5 tys, nic to nie dało, mechanicy rozkładają bezradnie ręce, trzeci warsztat nie wie co zrobić, czy ktoś z was miał podobny problem w tym modelu samochodu albo w innym renault. Macie może jakiś pomysł co można byłoby z tym zrobić ??? Bardzo proszę o pomoc

 

Pozdrawiam

Bartek

 

/0cool: przeniosłem do bardziej chyba odpowiedniego działu. Dodatkowo proszę o poprawienie tematu - zbyt ogólny!

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie na cr do sprawdzenia i regulator ciśnienia na pompie WC (być może pompa wc padła). Jak wszystko ok sprawdź czy zawór egr jest cały bo potrafi się od niego coś oderwać i polecieć do kolektora. Jeszcze mmoże byc problem ze smokiem w baku zapchany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu zacząłbym od sprawdzenia podstawowych rzeczy a mianowicie:

-Filtr paliwa

-Pompy wysokiego ciśnienia

-Szczelności układu paliwowego (węże, rurki, mocowania...)

-Sprawdzenia czy układ nie zaciągnął jakiegoś syfu...

-Czujnik doładowania

-Czujnik położenia wału

-Filtr powietrza

 

U mnie np.powodem podobnych objawów była źle dokręcona puszka filtra powietrza po wymianie.

Powodów może być cała masa, proponuję pojechać do mechanika z CLIPEM.

Edytowane przez hymmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!