Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zablokowana Kierownica Megane II


AgentOrange

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy użytkownicy. Wystąpił u mnie problem z blokadą kierownicy Megane II 2006 1,5dci. Po skręceniu kół maksymalnie w prawo, wyłączeniu silnika i próbie ponownego uruchomienia nie udało mi się wystartować Meganki. Na wyświetlaczu pokazał się komunikat: Skręć kierownicę + start. Niestety klapa. W żaden sposób blokada nie puściła. Po kontakcie z serwisem Renault powiedziano mi, że ten typ tak ma. Njśmieszniejsze, że jak powiedziałem ,że komunikat jest po polsku to Pan serwisant zdziwił się ,,Jak to po Polsku?'' Z resztą w instrukcji jest taki wpis by nie pozostawiać auta na skręconych kołach. Koszt naprawy a więc wymiany oszacowano na 2tys. Kolega mechanik powiedział, że da się to zrobić w kosztach rzędu 600zł. Czeka mnie rozwiercanie starej blokady oraz wgrywanie programu do zamiennika z Allegro. Dla wyjaśnienia dodam, że słyszę tylko pstrykanie w okolicy kiery ale blokada nie puszcza. Jak mi powiedziano w serwisie ile to będzie kosztowało i że ten typ tak ma to mnie wbiło w fotel. Dla śmiechu dodam, że auto mam od miesiąca bo przesiadłam się z GOLFA 1,9TDI. Chyba zrobiłem największy błąd życia ufając Francuzom. SZKODA. Napisze jak będzie po robocie.

Edytowane przez AgentOrange
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica zapewne nie jest zablokowana na sztywno, zapewne jest lekki luz na blokadzie. Spróbuj wyczuć na ile pociągnąć i w którą stronę by łatwiejsze było odblokowanie. Następnie zapoznaj się ze sposobem odblokowania kierownicy ale bez rozruchu silnika:

http://megane.com.pl/topic/858-megane-ii-tricks-tips/page__view__findpost__p__257589

Teraz połącz jedno z drugim w odpowiednim momencie.

No i odezwij się czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też tak zostawiłem na skręconych kołach, też nie uruchomiłem auta. Pomogło mocniejsze dokręcenie koła kierownicy (w moim przypadku w lewo) i samochód uruchomił się bez problemu. Czasami trzeba spokojnie się zastanowić, a problem rozwiąże się bez udziały ASO.

Edytowane przez baciuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbój odłączyć akumulator na 10 minut, pamiętaj o kodzie do radia.

Potem podłącz, włóż kartę w slot, wrzóć jedynkę, naciśnij sprzęgło i daj start.

Spróbój poruszać trochę mocniej kierownicą, ewentualnie dokręć, może się odblokuje.

A i akumulator powinien być dobrze naładowany.

Jeśli ro nie pomoże, to można próbować dostać się do blokady, jest pod kierownicą i zobaczyć w czym rzecz, są ludzie którzy się na tym dobrze zanają. W ASO cię za to strasznie skroją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem podłącz, włóż kartę w slot, wrzóć jedynkę, naciśnij sprzęgło i daj start.

To normalna procedura do odpalania z wrzuconym biegiem.

Właśnie w takiim przypadku może sypać komunikatami jak w opisanej sytuacji.

Dla tego podałem sposób, na odblokowanie bez chęci rozruchu, może w taki sposób auto przestanie być upierdliwe i uparte. Niestety nie sprawdzałem tego praktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to ci pomoże:

włóż kartę do czytnika, wrzuć jedynkę, wciśnij pedał hamulca i wtedy naciśnij guzik start/stop, wyrzuć na luz. Po tych zabiegach uruchamia się samo wspomaganie, bez włączania silnika, więc próbuj jednocześnie ruszyć kierownicą, może się odblokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to takie proste jak piszecie. Próbowałem wszystkich możliwości o których wspominacie. Wciskałem START z Hamulcem i bez, sam przycisk i nic. Jedna wielka LIPA. Nic nie pomagało kręcenie samym kołem kierowniczym z jednoczesnym naciskaniem startu. KLAPA NA CAŁEGO. Ludzie, którzy jeżdżą Renaultami łapali się za głowę z bezradności. NIE POMOGŁO NIC - ale zapewne pomoże młotek i przecinak. Moja frustracja tym stanem rzeczy jest porażająca tak samo jak bezradność w tej kwestii.

Kolega mechanik powiedział, że dokładnie sprawdzi co się stało - bo pewne jest, że coś się zrypało.

Dodam, że próbowałem wciskać sam przycisk przez około 10s. I NIESTETY (_._) D...PA.

Dziś rano ,,motyl" powiózł moją MEGI do serwisu.....

Jak będę miał info co było przyczyną podzielę się z kolegami.

 

No i już po bólu. Cały Koszt 450zł. Montaż blokady z Allegro + wgrywanie kopii oprogramowania.

 

A więc po kolei.

1. Rozwiercenie zepsutej blokady

2. zakup identycznej - wyczyszczonej na Allegro.

3. Montaż i wgrywanie oprogramowania

4. Składanie plastików

 

5 . Zapaliła ........ :) ;)

Edytowane przez AgentOrange
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze malo osob przerabialo ten problem :D

Otoz w Megance ktorej jezdze zdarza sie to dosc czesto niestety. Im dluzej jade tym po wylaczeniu silnika czesciaj mam ten problem. W wiekszosci po podrozach 200-300 km ktorych mam kilka w tygodniu. Pare razy stanela mi tak Megane na parkingu na autostradzie w nocy w Belgii i Holandii i w Nieczech wiec teraz jej po prostu nie wylaczam a silnik moze sobie pochodzic spokojnie te 8-9 godzin non stop przeciez.

Pojawia sie to przy przebiegach wiecej niz 200k km. Wiec jak tak macie, to pewny jestem ze wasze przebiegi w aucie wlasnie takie sa...

Wymieniem co prawda ten bolec w blokadzie co wchodzi w kolumne kierownicy i przez pol roku mialem spokoj ale teraz problem sie pojawia znowu.

Jest pare rozwiazan:

1 - uderzanie bardzo mocno w kierownice kiedy wlasnie zwalnia sie blokada

2 - odkrecenie wszystkich plastykow i poluznienie calej blokady (taki prostopadloscian pasltykowo-metalowy)

3 - metoda - z ktora jezdzilem przez pare tygodni to odkrecenie blokady od kolumny kierownicy i pozostawienie jej luzno zwisajacej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!