Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Osuszanie samochodu


WAV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem 3 tygodnie temu Meganke II. Po paru dniach odkryłem, że cała podłoga jest mokra... z forum dowiedziałem się co może być przyczyną i jak sobie z nią poradzić (zapchane odpływy-w moim przypadku jeden-od kierowcy..mam nadzieję, że tylko dlatego).

Musze jak najszybciej osuszyć podłogę... bardzo mokra jest podłoga pod nogami pasażera(w schowku), od kierowcy troszkę (w schowku) a z tyłu delikatnie... Już jest zimno w nocy i przez tą wodę nie mogę spać...codziennie się boję o elektrykę...

Nie mam czasu żeby wykręcać fotele i wyciągać całą wykładzinę i gąbkę... szukając sposobu na osuszenie natrafiłem na jakiś artykuł w którym pisano o kocim żwirku a jak to nie pomoże o OSUSZACZU KONDENSACYJNYM. Czy ktoś kiedyś używał go do osuszania samochodu? Mi osobiście wydaje się dobrym sposobem. Szybki i prosty...jednak może nie pomyślałem o czymś i wolę się zapytać. Czy ma to szanse pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie masz pojęcia ile tam może być wody... w wykładzinie mniej, ale w gąbce... ja u siebie jak wyjąłem gąbkę, to wycisnąłem ładnych parę litrów :) a i tak jeszcze schło, bo nie wszystko się dało wycisnąć... albo znajdziesz czas, albo módl się o mrozy, żeby to zamarzło i weź się za to na wiosnę ;)

Edytowane przez Pieczar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te osuszacze, kocie żwirki, ligniny, pampersy itp. wynalazki są tylko półśrodkami i nie wysuszą do końca ani wykładziny, ani tym bardziej gąbki na podłodze. Trzeba niestety całą podłogę wysuszyć metodą tradycyjną. Foteli nie musisz odkręcać, ale trzeba jakoś się dostać do gąbki i spodu wykładziny. Ja usunąłem najpierw plastikowe osłony progów (z przodu i z tyłu), schowki w podłodze (to wszystko jest na zatrzaski), wycisnąłem ile się da gąbkę, a potem maksymalnie odchyliłem wykładzinę, żeby był przepływ powietrza. Za pierwszym razem spotkało mnie to w lecie - przy kosmicznym upale suszyło się trzy godziny. A drugi raz było to w listopadzie i wtedy wcisnąłem pod wykładzinę wentylator. Ciepły nadmuch suszył to wszystko pół dnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w classicu nic nie zdejmowałem, postawiłem go w magazynie, wyjąłem gumowe dywaniki, wsadziłem do środka wentylator z ciepłym nadmuchem, oczywiście uchyliłem okna i zostawiłem na 3 dni. Teraz jest sucha jak pieprz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, przydadzą się. W weekend może jak praca nie zadzwoni to odkręcę plastiki i wyciągnę ile się da wody... szkoda że osuszacz sobie nie poradzi-przynajmniej nie mam takiej pewności:( a już zaczynałem mieć nadzieję na łatwiznę... ale cóż trzeba będzie wziąć się do roboty

 

Dodano: 23 paź 2011 - 02:40

Nie ma co kombinować ze żwirkiem, gazetom, osuszaczem czy innymi sposobami "na łatwiznę"...dziś wyciągnąłem całą gąbkę, zajęło mi to niecałą godzinę. Wystarczył mi tylko jeden torx do odkręcenia foteli i nóż.

- wypinamy plastiki przy progu z przodu i tyłu oraz schowki z przodu

- odkręcamy fotel (ale nie wyciągamy-po co rozpinać kostki, wolałem nie tykać elektryki) oraz wypinamy siedziska tylnej kanapy

- podnosimy wykładzinę

- wyciągamy gąbki spod wykładziny pomagając sobie unoszeniem odkręconych foteli (od kierowcy uciąłem kawałek gąbki, zostawiając ją pod pedałami)

- układamy wykładzinę, przykręcamy fotele oraz wpinamy siedziska tylnej kanapy

- gąbkę odstawiamy gdzieś do garażu (byle gdzie, byle miała gdzie wyschnąć)

I jeździmy puki nie wyschnie bez gąbki...jak się będzie ją wkładało jeszcze nie wiem ale jeśli tak jak wyciągało to łatwizna

Edytowane przez WAV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!