Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Scenica II - prośba o pomoc/radę


Maksio

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić Scenica II 1.5dCi. Samochód sprowadzony z Francji i sprzedawany jako rocznik 2006. Już sprawdzałem go w ASO i wszystko wygląda w porządku. Tylko numer VIN coś mi nie pasuje. Wg dekodera wychodzi że samochód jest z 2003r ale ASO twierdzi że samochód został wydany klientowi w Marcu 2006, co się pokrywa z pierwszą rejestracją we Francji.

 

Teraz pytanie czy ktoś z obeznanych w temacie jest mi w stanie wytłumaczyć na czym to wszystko polega? Przyznam że średnio interesuje mnie zakup samochodu na takich wariackich papierach. Wolę dmuchać na zimne bo różnica 3 lat to już sporo a wątpię żeby tyle mógł przestać na parkingu u dealera.

 

I jeszcze jedno, czy na podstawie numeru VIN można okreslić czy to phI czy phII?

 

Z góry dziękuje wtajemniczonym za pomoc w rozgryzieniu tego orzecha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg dekodera wychodzi że samochód jest z 2003r

Jakiego dekodera??

Z tego co wiem, to dekodery dostępne w sieci w przypadku Renaulta się nie sprawdzają. Tylko w ASO masz najbardziej prawdziwe dane.

Profilaktycznie mogłeś cyferki nadrukowane na szybach sprawdzić.

Co do rozeznania czy to przed czy po liftingu to patrząc na rocznik ten z 2003 roku jest przedliftingowy phI a ten młodszy juz phII, po liftingu. Niestety brak fotek, by to porównać z danym egzemplarzem.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że dekodery sieciowe są do bani już wiem :)

 

Chodzi mi o sam format zapisu numeru VIN gdzie 10 cyfra to rok produkcji (http://pl.wikipedia.org/wiki/Vehicle_Identification_Number). W moim przypadku jest to 3 czyli wychodzi że rok produkcji to 2003. Cyferek na szybach nie sprawdzałem. Gdzie są one zlokalizowane?

 

Dodałem 3 fotki w celu identyfikacji.

post-37454-0-57330400-1318918942_thumb.jpg

post-37454-0-60624100-1318918952_thumb.jpg

post-37454-0-95328000-1318918958_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedna wątpliwość wyjaśniona. Dzięki wielkie :)

 

Dodano: 18 paź 2011 - 17:19

ASO twierdzi że jedyna data jaka widnieje w systemie to 16 Marca 2006, czyli data pierwszej rejestracji i nic innego jako data produkcji tam nie zostało odnotowane. Dzwoniłem do kilku i każdy powiedział to samo więc raczej błędu nie ma. Wyczytałem też na innym forum że żabojadzi przyjmują datę pierwszej rejestracji jako roczniki samochodu, czy jakoś tak. A mnie bardziej interesuje rok kiedy samochód został fizycznie złożony do kupy.

 

Wybiorę się więc sprawdzić nadruki na szybach, może to mi da jakaś odpowiedź. Tak dla spokoju ducha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj są jeszcze pod niektórymi elementami, w niewidocznych miejscach, naklejone papierowe metki z nadrukiem numeru części i datą ich produkcji. W moim sceniolu drugim z końca 2007 roku jest w prawie wszystkich przypadkach datowane 10. 2007. Nie przypuszczam jednak, by obecny właściciel pozwolił Ci częściowo auto porozbierać, by to posprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku mogło być tak, że auto stało sobie na salonie i dopiero po kilku latach ktoś zdecydował się je kupić.

Data rocznika jest również uwidaczniana na pasach bezpieczeństwa, ale musiałbyś zdemontować maskownice słupków i wyciągnąć pas do końca. NA poduszkach powietrznych, ale także musiałbyś zdemontować. Proponuję zobaczyć po prostu szyby, na każdej szybie(o ile są oryginalne, nie były wymieniane), nawet tych małych, u dołu szyby powinien być nadruk ... "RENAULT, poniżej u mnie SEMPELIT czy cóś... i na samym dole tego całego nadruku, chyba z pięć wierszy, na samym dole są 4 lub 5 kropek i potem następuje liczba, u mnie jest 0, auto mam z 2000 roku, jeśli Ty będziesz miał ...3 to auto z 2003, jeśli 7 to z 2007 roku, itd.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to wychodzi faktyczne na rocznik powyżej 2005 - ma białe lampy + nowe mocowania ramion wycieraczek. przed końcem 2005 na pewno nie było takich rozwiązań. jeśli to jest 2006 to ma już 1,5 105 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrarek - więcej jednak wskazuje na wersję przed liftingiem czyli przed 2005 rokiem.

Znaczki z rodzajem silnika na listwach na drzwiach, dolny wlot zderzaka przedniego z phI, reflektory bez soczewek, kierownica bez srebrzystej obwódki na środku poduszki, lewarek biegów z czarnym kapselkiem, choć z pierścieniem do biegu wstecznego, bardziej mi to 101KM przypomina, tylne światła na żarówkach bez diod. Nie widac także wiekszego pedalu hamulca co było po liftingu.

I jeszcze dodatkowo, już jako brak niezależnie od rocznika, w prawym nawiewie na konsoli brak suwaka na żaluzjach. Samego suwaka dokupić nie można, ja u siebie z tego powodu konsolę wymieniałem.

Zbyt wiele wskazuje na wersję przed liftingiem.

Plusem w tym aucie jest tempomat i ESP.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lifting był w 2006 roku, więc to auto jest napewno przed liftingiem czyli PhII

od połowy roku 2005 dawali już "białe" z tyłu lampy w stosunku do tych gejowskich różowych.

znaczki na listwach raczej nic nie mówią o roczniku - mój ma srebrne (oryginalnie) a widziałem też czarne na identycznym jak mój modelu, ale słabiej wypasionym.

pierścień do podnoszenia wstecznego wskazuje na skrzynię 6-tkę, a tę skrzynkę miały tylko wersje 1,5 105KM.

 

oczywiście, że to wersja SCII PhI w okolicach rocznika 2005

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poliftingowe nie mają na listwach oznaczeń rodzaju silnika czyli jednak coś mówi ich obecność. Co do biegów to faktycznie tylko 6 po liftingu miały pierścień i 1,9, jednak nie pasuje mi to zestawienie z czarnym kapslem. Przód za to jednoznacznie wskazuje na phI. Obaczymy jakie cyferki oznaczające rocznik na szybach będą nadrukowane. Niemniej tak jak pisałem, internetowym dekoderom VIN-u nie można ufać co do tej marki, a skoro ASO podało że to marzec 2006, jako pierwsza rejestracja, to niewiele przed tym został wyprodukowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dodatkowo, już jako brak niezależnie od rocznika, w prawym nawiewie na konsoli brak suwaka na żaluzjach. Samego suwaka dokupić nie można, ja u siebie z tego powodu konsolę wymieniałem.

 

A wiesz że dopiero teraz się tego dopatrzyłem :) Człowiek nie zwraca uwagi na takie "bzdety" a jeszcze wczoraj przeglądałem twoje fotki z odświeżania nowej maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to może być z 2005 lub do połowy 2006r. najpóźniej. Mocowania piór wycieraczek tego typu były juz w 2005r. a z tego co się orientuję nie da się tak 1:1 założyć nowszych piór do starszego typu (chyba sa jakieś przejściówki więc rzuca się to w oczy. Tylne lampy czyli to co wspomniał mrarek. Nikt po uzgodnieniu że to jednak Ph I nie twierdził ze to Ph II, chodzi tylko o to ze w trakcie istnienia ph I następowały pewne stopniowe zmiany, analogicznie jak było ze Scenikami I phI z końca przed wprowadzeniem ph II czego dowodem może być Scenic I Robaka który dla niezorientowanego może wyglądać jak składak (stare blachy ale silnik 1.6 16V, nowe zegary i kierownica ale większość deski rozdzielczej stara) więc znając tendencje producenta można sie spodziewać tego że nawet w 2005r. mogły już się trafiac jakieś wersje ze skrzyniami 6.

 

Jak VIN w ASO sprawdzany mniej więcej się zgadza to ciągnąć go do ASO na przegląd.

 

:) Uwaga na zestaw głośnomówiący co może sugerować flotowe pochodzenie samochodu-w tym czasie w prywatnych samochodach już nie taka popularna sprawa.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!