Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o ocene Scenic II


Shimac

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem kupna Scenica II :) , i przeglądając internet w poszukiwaniu porad i opinii trafiłem na wasze forum.

Tęgie głowy Scenicowe tu zaglądają, więc liczę na to, iż wskaże ktoś mi właściwą drogę w moich poszukiwaniach.

Znalazłem takie oto ogłoszenie, i ciekaw jestem co o tym myślicie. Może zna ktoś to auto.

http://moto.allegro.pl/grand-scenic-2005r-fabrycznie-nowy-silnik-i1881678435.html

Wydaje się, że kupno od I właściciela jest w miarę bezpieczne, mimo wymienionego silnika.

Pozdrawiam z Podlasia ;) i proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nieźle, jeżeli dokumenty się zgadzają to dlaczego nie (jezeli rzeczywiście wymieniony na nowy silnik i to w ASO a nie u pana Henia za rogiem. Wersja całkiem niezła, zwróć tylko uwagę że podana cena jest netto :) czyli trochę drozej niz 23000zł co wychodzi nam 28290zł.... Czyli zastanów się czy ewentualnie nie poszukać młodszego. Dodatkowo, tablice ma w miarę świeże (raczej nie z 2005r.), podejrzewam że mała firma, miał go w leasingu i wykupił, ale to wyjdzie z lektury dokumentów. Ze zdjęć do innych spraw trudno się doczepić. Jezeli jest dobry a nie planujesz go za 2 lata sprzedać to warto się zainteresować. Poza tym jeżeli ma wymieniony na nowy silnik 1,9 dci to możliwe że masz już wersję 130KM bez problemu z panewkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą ceną, to zakładałem, że jeśli bez faktury, to będzie 23000, ale po telefonie do właściciela wyszło, że faktycznie jest ponad 28tys. :) Szukam coś koło 30tys, ale na ten wiek auta to trochę dużo. Tym bardziej, że znalazłem coś takiego.

http://moto.gratka.pl/tresc/renault-scenic-ii-2-0-gaz-luxe-13030596.html#301a30d74d500230,1

http://moto.gratka.pl/tresc/renault-scenic-privilege-1-9-diesel-2007r-12720476.html#b7cdc574ad3cdf48,1

Moglibyście rzucić okiem na te dwa auta?

Edytowane przez Shimac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego drugiego widzialem na żywo jakieś 2-3 tygodnie temu. Z wierzchu tylko, ale wyglądał nieźle, za to komis jest mi znany, kupowałem u nich swojego Cichociemnego i to co proponowali pokrywało się z rzeczywistością. Samochód z pełną historią pochodzący z Arval Polska i jak podejrzewam to ten możliwe że też. Jeżeli nie masz daleko to podjedź i zobacz na własne oczy, weź z niego VIN i do ASO. Z mojego doświadczenia z nimi da się dogadać, za mojego cena wywoławcza wynosiła 39900 a docelowo stanęło na 38200zł. I nie żałuję. Ceny u nich może nie najniższe ale zachowują się sensownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że te silniki mają FAPa, ciekaw jestem czy jest mocno uciążliwy. Naczytałem się, że to tylko udręka z tym ustrojstwem. Jeżdże nie tylko po mieście, 1-2 razy w miesiącu trasa po 400-500 km, czasami więcej, więc może nie powinno być źle.

Czy moglibyście się wypowiedzieć również na temat pierwszego auta (benzyna + gaz)? Wydaje się interesujący, tyle że moja wiedza na temat Scenica kończy się na obejrzeniu blach i ew. późniejszej lekturze dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy też ładny, tyle ze jednak 3 lata starszy.... Nie wiem na jak dlugo planujesz kupic samochód ale to też bierz pod uwagę. Dodatkowo ten pierwszy to automat a z własnego doświadczenia wiem że na automata potrzeba amatora (sam miałem rok temu kupić 1.9dci z automatem, sprawdziłem w serwisie, warty był... Ale znalazłem coś innego jak dla mnie ciekawszego, a tamten od roku stoi dalej).

 

Co do FAPa to wiele Ci nie powiem, jednak ja więcej jeżdżę po mieście i dlatego jednak odpusciłem dci bo właśnie miał FAPa, ale jeżeli jeździsz w trasy to czemu nie. Ale lepiej niech się wypowiedzą ci co mieli z tym do czynienia (jeden z użytkowników opisywał tutaj swoje przygody z usunięciem FAP, poszukaj posztów autora wieczor79 jego samochód też był ciekawy, oglądałem go razem z nim).

 

Moim zdanie warto bliżej przyjrzeć się obu egzemplarzom. Pierwszy lepiej wyposażony, mniejszy przebieg, ale mocny silnik który jak tutaj czytam lubi się z gazem (sam mam taki silnik ale trochę mocniejszą wersję i bez gazu), drugi mlodszy, ale raczej też z historią zaleta że sporo młodszy. Sam musisz wybrać, zastanowić się i zdecydować. Co do drugiego to tylko powtórzę że komis jest w porządku, żaden mój znajomy, ale sposób załatwiania czegokolwiek z nimi był na wysokim poziomie czego nie mogę powiedziec o innych komisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obecności FAP-a, to pochyl się za autem i popatrz wzdłuż rury wydechowej pod silnik. Jeśli zauważysz walcowate ustrojstwo zawieszone wzdłużnie na początku tej rury to w wydechu jest FAP.

Wersja bez FAP-a ma tylko rurę, bo katalizator jest zawieszony wyżej, zaraz za kolektorem i z tyłu auta go nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ostatecznym rozrachunku pozostaje fizyczne usunięcie FAPa i problem z głowy.

ale - jak piszesz - 1-2 razy w miesiącu trasa po 400-500 km, to ja bym się w ogóle nie przejmował. na dzień dzisiejszy jest kilka rodzajów dobrych olejów do FAPa (kolega z innego forum ma chopla na tym punkcie) i żadnych problemów nie ma z FAPami. IMHO jakiś mit się narodził, podobnie jak zasilanie LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!