Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki akumulator


Rekomendowane odpowiedzi

Ja dwa tygodnie temu kupilem Centre Future 50Ah. W katalogach w sklepach moto pisza, ze pod 1.6 16V wystarczy nawet 45Ah. Poza tym Assistance na 2 lata u Startera (maja milion pomocy drogowych) przekona chyba kazdego. No i 3 lata gwarancji!

 

Narazie jestem zadowolony - nic zlego sie nie dzieje, ale umowmy sie - rtec jest po "dobrej" stronie zera :)

 

[ Dodano: 2007-03-26, 15:48 ]

Btw. Zaplacilem 185pln (srednia cena w Krakowie to 190-200pln).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że oryginalny miał 600A rozruchu (EN) natomiast 50tka Centry "tylko" 510A, a 45tka jeszcze mniej. Latem nie ma to praktycznie znaczenia, ale zimą duży prąd rozruchu na pewno się przyda ;-)

Gdy ostatnio prawie rozładowałem aku, a następnie próbowałem uruchomić silnik to spaliłem bezpiecznik rozrusznika ponieważ komputer sam określił ile czasu ma kręcić, a że aku był słaby to coś mu się pomerdało i kręcił aż zdechł. Kręcąc kluczykiem na pewno do tego bym nie dopuścił, więc prąd rozruchu w tym przypadku ma znaczenie.

 

[ Dodano: 2007-04-05, 15:43 ]

Niedawno przeczytałem w instrukcji, że do aku podłącza się elastyczny przewód odprowadzający szkodliwe gazy. I faktycznie u mnie jakaś pusta, czarna rurka plącze się w okolicy akumulatora, ale bez żadnej końcówki. Czy u Was jest coś takiego zainstalowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Jutro jadę kupić akumulator do Megi I phase I 2.0 8V. Jaki mam kupić? Ile Ah? Teraz miałem 55. Czy ktoś może sprawdzić w Dialogysie jaki zaleca fabryka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w tej chwili dokładnie taki sam jak napisałeś. Co do strony klem to na pewno będzie ok bo kupuje u kumpla który wcześniej pracował w ASO Renault. Ja poza tym też pamiętam. Więc jutro rano jadę po aku. Dzięki za info i pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Szanownych forumowiczów,

 

no i stało się, stałem się posiadaczem megi jak w profilu. Mam do wymiany akumulator, serwis mówi 65Ah 720A ale cena kosmos 500zł. Szukałem akumulatora o identycznych parametrach ale nie znalazłem. Znalazłem cos takiego: Bosch Silver 75Ah 720A, czy nie jest za duzo Ah, bo do piero przy tylu Ah prad rozruchowy ma 720A. Jakie sa wasze sugestie, za wszystkie porady z góry dzieki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!