Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana oleju + kilka pytań


ricardo24

Rekomendowane odpowiedzi

Najprostsze rozwiazanie to zajrzec do instrukcji.

Druga opcja zajrzeć pod maske, zwyczajowo powinna być tam karteczka na której napisane jest jaki olej i kiedy następna wymiana.

Trzcia opcja to użycie opcji szukaj na naszym forum

Jezeli te sposoby zawiodą to dla tego silnika zalecany jest olej 5W40 (o ile dobrze pamiętam :) ).

Pozdrawiam

P.S Ale na przyszłość polecam podłączenie sie do innych wątków których na tym forum jest już dużo i sprawdzenie czy nie ma tam potrzebnej informacji np http://megane.ruzam.pl/viewtopic.php?t=2758

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim dci używam Castrola 10W60 syntetycznego. Biorąc pod uwagę nasze warunki klimatyczne jest wg mnie odpowiedni. Nie zagęsty zimą, nie zarzadki w upały, a zwłaszcza wtedy turbina cierpi jak na skutek temperatury olej rzednie. Co więcej gdyby zdarzyło się wyłączyć silnik przy mocno rozpędzonej turbinie jest to mniej szkodliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam problem i prosiłbym o poradę. Pojechałem dziś do sklepu w celu zakupienia oleju. Zdecydowalem się na Elf'a 5w40. Kiedy się pan ze sklepu dowiedział, że to pierwsza wymiana oleju po kupnie samochodu, zapytał jaki olej lał poprzedni właściciel. Niestety nie wiem i nie mam możliwości się dowiedzieć. W związku z tym pan ze sklepu kazał mi się zastanowić nad olejem półsyntetycznym, gdyż syntetyk mógłby wypłukać (o ile dobrze zrozumiałem) ogary czy coś takiego i silnik mógłby zacząć brać olej. Co w tej sytuacji powinienem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elf czy castrol sa bardzo dobrymi olejami, nie mówiąc już o mobilu. Kup tej samej klasy jakościowej najlepiej SL/CF w klasie lepkości 10w-40 a wybierz tańszy. Producenta sobie podaruj, bo każdy poleca swoje. Fiat włoskie oleje selenia, Francuzi elfy a Niemcy.... wszyscy wiedza jakie ;-)

wybierz tańszy o tych samych parametrach. Teraz na allegro są dostępne oryginalne oleje castrol 10W-40 za 81 zl, aż 5 litrów rozlewane w Niemczech. Uważam, ze warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam posty o doborze olejów silnikowych w odniesieniu do mojej sytuacji i trochę jestem :evil:

 

Oddałem Meganę do mechanika celem wymiany oliwy i filtrów.

Przed wymianą auto zalane było syntetykiem elfem 5W40. Odbieram auto, a tam półsyntetyk 10W40.

Wyczytałem, że preferowany do dCi jest syntetyk 5W40.

 

No i moje pytanie: Mam się tym przejmować? Są przeciwskazania do zalewania tego silnika półsyntetykiem? Są przeciwskazania żeby wrócić przy następnej wymianie do pełnego syntetyku? (przebieg 40kkm).

:roll:

 

Niby trochę było w tej tematyce już na forum, ale chcę się upewnić?

Jak sądzicie, czy 350 PLN za wymianę oliwy, filtrów paliwa, powietrza, oleju i kabinowego to adekwatna cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz silnik z turbiną która jest czuła na jakość oleju, nic nie powinno się złego stać ale przy tym przebiegu to lałbym tylko syntetyk, raz na jednej wymianie oleju wlali mi tez 10w40 przy 60kkm i od tego czasu juz sam wymieniam olej i robie sobie przeglądy... a co do cen to tak:

na allegro castrol magnatec diesel 5w40 5l. 130zł

filtr oleju 20zł

filtr powietrza 37zł

filtr kabinowy 60zł

filtr paliwa 85zł

czyli na okrągło s przesyłką tez mi wyszło około 350zł

tylko mój olej jest droższy bo 10w40 jest tańszy i jeszcze mam wszystkie filtry oryginalne, a ty pewnie masz filtrona, jedynie filtr paliwa masz purfluksa... tak myśle moze się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Meggi pije od 4 dni ELF EXCELLIUM 5W40. Wraz z wymianą filtra kosztowało 190zł. Niestety nie wiem jaki olej był poprzednio. Z dyskusji o olejach i silnikach wynika że full syntetic dla jej przebiegu tj 90kkm jest OK . :roll:

 

Pije oczywiście w przenośni. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojej Megi wlałem elf EXCELLIUM 5W40 ( przebieg 80 000km ).

Tak zaleca producent autka.Ten że producent zaleca wymianę syntetyka co 20 000 km,co rekompensuje trochę wyższą cenę oleju.

Jeśli chodzi o markę oleju, to już sprawa indywidualna. Wszystkie oleje wymieniane w powyższych postach są podobnej klasy i silnik nie będzie krzyczał z rozpaczy- chyba że po selektolu.

Pozdrawiam ;-) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!