Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana oleju + kilka pytań


ricardo24

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma żadnej dużej megi

 

dokładnie już nie ma (a co sobie autka nie można pieszczotliwie nazywać?(magnum)już nie pracuje w tej firmie)

co do tematu jak napisał jaha "i tak każdy zrobi to co uważa za słuszne" ja bym zmienił olej ty i kto inny tego nie zrobi wiec trzeba wyciągnąć jakieś wnioski np.

doszli do takiego wniosku że to przechodzenie z lepszego na gorszy jest optymalne (tylko kiedy to zrobić).
olej naprawdę wypadałoby dostosować do stopnia zużycia silnika, taką granicę można byłoby określić pewnie w procentach.

ja natomiast uważam tak samo jak cytowani eksperci i na pewno w momencie gdy mój silnik powie już że ma dość (okresowo sprawdzam stopień sprężania i ciśnienie oleju) wleję mu najlepszy z najgorszych olejów czyli mineral 15w40 o najlepszych parametrach.

(no chyba że tego nie doczekam za rok dwa chce kupić już nowy renaulcik )

a oby twoja megane jeździła jak najdłużej na tym oleju jaki jej lejesz dla mnie to koniec tego tematu.... chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno w momencie gdy mój silnik powie już że ma dość (okresowo sprawdzam stopień sprężania i ciśnienie oleju) wleję mu najlepszy z najgorszych olejów czyli mineral 15w40 o najlepszych parametrach.

 

Zrobię dokładnie tak samo, albo zrobię mu szlif i znowu zaleję syntetykiem. :mrgreen:

Oby tylko nadwozie do tego czasu wytrzymało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
jest lekko nad max ...

 

Nadmiar oleju w silniku nie jest wskazany. Może szukać sobie słabych punktów do "do wyjścia". Jezeli masz sporo ponad max, a silnik oleju "nie bierze", to ja na Twoim miejscu bym upuścił z pół litra. Jezeli jest max tylko z bardzo delikatnym przekroczeniem, to możesz jeżdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!