Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana oleju + kilka pytań


ricardo24

Rekomendowane odpowiedzi

W moje Meganie I (1.4 16V 2000r.) od początku lany był olej ELF EVOLUTION SXR 0W30. Tego się trzymam, choć już coraz trudniej dostać ten olej, bo produkują inny na jego miejsce. Wymiany robię raczej po 17-17.5 tys. km.

 

Dodam, że przy ok. 145 tys. km miałem wymienianą miskę olejową - pękła jak autko w trakcie poślizgu przejechało przez wysoki krawężnik. Olej oczywiście wówczas wyciekł do cna. Przed założeniem nowej miski zostały sprawdzone wszystkie panewki i jak to powiedział mechanik, cytuję: "panie, wszystkie panewki jak nówki sztuki" - sam je oglądałem! Zdemontowana stara miska (ta uszkodzona) była również w środku czyściutka, bez żadnych osadów, itp. Chyba to coś świadczy o tym oleju, prawda? Będę trzymał się go jak długo się da!!!

 

Renault Megane 2001 1,6 16V

...

A poza tym w sprzedaży są tylko 4 litrowe. Właściwie ile tam wchodzi?

Ja kupuję bańkę 4 litrową i dodatkowo butelkę 1 litrową, z której zostaje mi ok. 0.5 l.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Jestem tu nowy i mam pytanie jaki olej mam wlać do scenica 1.9 dti 2000r. przebieg 155 tys.km auto było sprowadzone i ni wiem jaki olej był lany (napewno to był elf, tyle wiem po starych naklejkach), szukałem trochę postów na ten temat ale nie znalazłem konkretnego, poza tym czy przy wymianie rozrządu trzeba wymieniać pompę wody? z góry dziękuje za odpowiedzi i sorki za kłopot, ale rózni ludzie mi różnie radzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam po bardzo długiej nieobecności na forum, w kwestii oleju silnikowego podzielam opinie niektórych kolegów, że oleje w tej samej klasie (mimo różnych nazw i marek) są porównywalne. Czy to będzie ELF czy MOBIL czy też CASTROL np w klasie lepkości 5W40, to te oleje mają porównywalne parametry smarujące, chłodzące, myjące, wyciszające pracę podzespołów w silniku. Ja od końca lutego jeżdżę na CASTROL EDGE 5W40, przejechałem już na nim ponad 12 000 km (aktualny stan licznika: 153 620 km) i muszę się przyznać: LEPSZEGO OLEJU NIE ZNAM!!!!!!!!!!!!!!!!!! Samochód (silnik 1,9 dTi 100KM) stał się bardziej dynamiczny, ciszej pracuje silnik (nawet gdy jest zimny), spadło mi zużycie paliwa o około 0,5 litra na 100km. Jeszcze ok. 3 000 km i będę wymieniał olej w silniku. Odpowiedź na jaki jest bardzo prosta: CASTROL EDGE 5W40.

 

Jestem Wam winien (obiecałem) kilka słów na temat mojego testu żarówek H4 w Scenicu. Mam juz zdanie wyrobione na ten temat i jeżeli pozwolicie, to postaram się do piątku tj. 26/10/07r opisać wszystko w nowym temacie na FORUM.

 

pozdrawiam **s*e**v**e*r**

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodziło mi o rozszczelnienie, bo raczej to nie groziło jak wcześniej miałeś 5w40, tylko takie oleje które zwiekszają dynamike i zmniejszają spalanie lubią obniżać ciśnienie oleju, kumpel ma sportowego merca ze wskaźnikiem ciśnienia i przerabialiśmy to juz, dlatego jeszcze tym olejem nie zalałem... ale chyba to zrobie.... chociaż wszyscy polecają mi MOTULA....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy polecają mi MOTULA....

 

Nazwę znam, produktów raczej NIE. Sprawa oleju i jego dobór jest sprawą indywidualną. Osobiście "nie przejechałem" się na oleju CASTROL EDGE 5W40. Obiektywnie patrząc zauważyłem pewne różnice na (+) w sprawności mojego Scenica.

 

pozdrawiam **s*e**v**e*r**

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!