Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Hamulec elektryczny


rav_lcj

Rekomendowane odpowiedzi

Siemandero,

mam pytanie.....czy istnieje możliwość spuszczenia hamulca elektrycznego nie uruchamiając silnika (Scenic II)?

Po zaciągnięciu hamulca nie włącza się kontrolka na desce - jak usunąć tą usterkę?

 

rav_lcj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe tak jak odblokowanie kierownicy czyli karta w czytnik, wrzucić jedynkę, nacisnąć hamulec i wcisnąć start.

Specjalnie byłem to sprawdzić, bo zazwyczaj hamulec postojowy wyłączam zaraz po zgaszeniu silnika, kiedy karta jest jeszcze w czytniku (zazwyczaj tam jest w czasie jazdy) lub do 3 sekund po zgaszeniu silnika jak karta jest poza czytnikiem. (mam HF)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to możliwe TYLKO jednym sposobem (bez uruchamiania silnika):

1) wkładasz kartę w slot

2) wrzucasz jakikolwiek bieg

3) nie trzymasz nogi na żadnych pedale

4) przytrzymujesz przycisk START/STOP przez 5 sekund

5) po 5 sekundach włącza się tryb serwisowy - odblokowanie kierownicy + reszta urządzeń

 

ważne - jak nie przytrzymasz 5 sekund to hamulca nie odblokujesz, bo auto nie jest w trybie serwisowym. przytrzymując poniżej 4 sekund możesz np. włączyć dmuchawę lub pobawić się szybami.

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4) przytrzymujesz przycisk START/STOP przez 5 sekund

Dasz sobie za to "nabiał" ukręcić, że tylko jeden sposób jest??

Wystarczyło tylko krótkie KLIK, bez liczenia sekund, plus reszta tak jak opisałem by zadziałało wyłączenie hamulca.

Może to jest właśnie powiązane z przytrzymaniem nogi na hamulcu, jednak to jest już drugi, prócz tego "JEDYNEGO" sposobu, który podajesz. Przynajmniej w moim aucie to w ten sposób sprawdzałem i tak działa. Czyżby w nowszych sceniolach II procedura została zmieniona, że tak tego mogę dokonać??

Sprawdź. Raczej nie wystarczy tylko wiadomości z INNEGO forum przepisać, by stwierdzenie było autorytatywne.

przytrzymując poniżej 4 sekund możesz np. włączyć dmuchawę lub pobawić się szybami.

Szybami to mogę się pobawić nawet nie wrzucając biegu (pozycja luz) stojąc poza autem, byleby do przycisku dosięgnąć i karta była w slocie. Tez przerabiane w praktyce jak auto stało przed garażem a deszcz się zaczynał i musiałem otwarte szyby pozamykać.

A przy otwartym aucie, nawet bez karty w zasięgu anten HF można radia posłuchać klikając na jego przycisk ON/OFF. Nawet wielokrotnie po tym, jak zostaję zasilanie po ustalonym czasie odcięte z instalacji, poprzedzone sygnałem buzera.

Czyżby to też było nieprawdziwe i zmyślone???

Czepiasz się już któryś z kolei raz moich postów.

Czyżby na INNYM forum już Twoje wpisy ignorowali, że tu na siłę szukasz zwady??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz sobie za to "nabiał" ukręcić, że tylko jeden sposób jest??

ależ oczywiście. poza tym - jakbyś nie wiedział - wszystko zależy od konfiguracji kompa. można przeciesz wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca... tak więc w twoim może być coś pomieszane i działa bez przytrzymania 5 sekund. pech.

 

Czepiasz się już któryś z kolei raz moich postów.

Czyżby na INNYM forum już Twoje wpisy ignorowali, że tu na siłę szukasz zwady??

nie czepiam się - po prostu są inne możliwości rozwiązywania problemów. pisałem ci - jeszcze scenika nie opanowałeś do końca. nie rozumiem twojej nadętości, jak ktoś ma inne zdanie w temacie niż ty. to chyba forum jest i można wymieniać poglądy. no chyba że z modem nie można, "nie bo nie".

 

BTW info o szybach i radiu nihil novi, ale to chyba nie ten temat co??

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o chyba forum jest i można wymieniać poglądy. no chyba że z modem nie można,

Można po to jest forum. Nie można jednak stwierdzać:

jest to możliwe TYLKO jednym sposobem (bez uruchamiania silnika):

Skoro jest to możliwe w opisany przeze mnie sposób.

tak więc w twoim może być coś pomieszane i działa bez przytrzymania 5 sekund. pech.

Czyżby pech, że nie trzeba trzymać, a wystarczy kliknąć??

Akurat mam jak z fabryki wyszło, w co zapewne nie uwierzysz.

(przy okazji grzeczność wymaga by Twoje, Tobie, Ci.. pisać inaczej jak to robisz, no ale mniejsza o to, sam sobie obrazek wstawiasz)

pisałem ci - jeszcze scenika nie opanowałeś do końca.

Tego nawet w niektórych serwisach ASO nie opanowali, a biorą za to grubą kasę.

Nie przypuszczam by Ciebie było to odgórnie dane, stawiając Cię jako wyrocznię.

No, może tam gdzie jesteś pomarańczowy masz takie stanowisko, tu jednak trafiłeś na oponenta, nawet bez tak szerokiej teoretycznej wiedzy jak Twoja, za to wypowiadającego się na podstawie praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można przeciesz wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca

Przecież też powinieneś wiedzieć, że też nie tak jednoznacznie. Nie wszędzie się da.

Jakież było zdziwienie pana w serwisie jak musiał klientowi przy mnie sprostowywać to co wcześniej twierdził że na 100 % się da i wyłączy. Dodam, że sytuacja miała miejsce w ASO. A tu Clip powiedział NIE ;) ;)

Nie znam parametrów auta ale był to SII ;)

Czyli najprawdopodobniej też zależy od wersji oprogramowania.

Tak przy okazji to u siebie też chciałem to wyłączyć abym sam decydował kiedy chcę i clip też powiedział NIE ;)

Zostają sposoby przytoczone już na forum czyli nazwijmy je "ręczne" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!