Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nie da sie wbic biegow


przemekdg

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy i kolezanki mam problem z moja megi 1.4 16V 98km mianowicie na nie wlaczonym silniku biegi w skrzyni wchodza dosc precyzyjnie natomiast po uruchomieniu silnika nie da sie wbic zadnych biegow a do tego wsteczny przy probie wrzucania strasznie zgrzyta . Rozkladam rece i wole cos sie dowiedziec od was aby mnie nie wkladali mechanicy po warsztatach na drzewo bo dzis uslyszalem ze do wymiany tarcza docisk i lozysko sprzegla i to podobno przez to tak sie dzieje. bardzo prosze o porade a moze ktos mial cos podobnego. bede wdzieczny

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, pkt. 5.7

 

0cool

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie możesz wrzucić biegu na pracującym silniku to masz do wymiany wysprzęglik od sprzęgła (przy okazji warto wymienić sprzęgło i docisk i łożysko oporowe) ale najpierw sprawdziłbym poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie poziom oleju jest ok.

 

Dodano: 28 paź 2011 - 19:05

troche sie przestraszylem czy to nie pada skrzynia ale te objawy tez spotykam po raz pierwszy ze na wlaczonym silniku nic nie dziala a na wylaczonym wlacza sie biegi precyzyjnie.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, pkt. 5.7

 

0cool

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poziom oleju tylko płynu hamulcowego należy sprawdzić w zbiorniczku od hamulców. W nim znajduje się oddzielny przewód do pompy sprzęgła i wysprzęglika. Meganki II mają sprzęgło hydrauliczne czyli nie posiadają linki. Układ jest następujący zbiorniczek z płynem hamulcowym-> pompa sprzęgła-> wysprzęglik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci e troszke mnie zaskoczyles swoja wiedza na ten temat i bardzo ci dziekuje musze to sprawdzic jak najszybciej. ale mam przeczucie ze to jednak ta tarcza kontra wysprzeglik kontra reszta;) a wlasnie jest jeszcze cos czy mozesz mi powiedziec czemu jak jest samochod odpalony i popracuje jakies 10 minut badz przejade kawalek to wszystko dziala bez zarzutu??

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, pkt. 5.7 + ostrzeżenie. Proszę używać PL znaków, oraz zacząć stosować się do zasad poprawnej pisowni.

 

0cool

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wrzucasz bieg skoro w pierwszym poście piszesz, że nie masz takiej możliwości przy pracującym silniku. Ewentualnie zapowietrza się wysprzęglik. I stąd te kłopoty.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro musze to posprawdzac dzieki za naprowadzenie mam nadzieje na wlasciwy trop a co do tego ze nie moge wlaczyc biegu to zapomnialem wczesniej napisac ze po kilku minutach to ustaje i wszystko pracuje jak trzeba. acha czy mozesz mi powiedziec czy zestaw sprzegla valeo jest dobrym rozwiazaniem??

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, pkt. 5.7

 

0cool

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zestaw sprzegla valeo jest dobrym rozwiazaniem??

 

Jest dobrym rozwiązaniem. Osobiście przed wydawaniem większej kasy zrobiłbym następującą rzecz: wymieniłbym płyn hamulcowy, odpowietrzył układ hamulcowy i układ sprzęgła. I dopiero po tym zabiegu jak nie pomoże zacząłbym się zastanawiać nad wymianą.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ci dziekuje fajnie ze mozna sie kogos poradzic i nie zrypie cie jak czegos sie nie wie pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Polecam zapoznanie się z regulaminem.

P_r_z_e_m_o

 

Dodano: 03 lis 2011 - 16:32

wszytsko posprawdzane olej, plyn, dzialania pompki i jest ok jestem juz po wymianie kompletnego sprzegla i co wazniejsze WYSPRZEGLIKA ktore w 95% bylo przyczyna opisywanej wady. teraz wszystko dziala precyzyjnie i ogladajac wiele czesci czasem lepiej dolozyc pare zlotych i kupic valeo. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!