Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

podświetlenie przycisków trochę inaczej


look

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

przeglądnąłem tematy, ale rozwiązania swojego problemu nie znalazłem, więc zakładam temat.

Zabrałem się dzisiaj za niedziałające podświetlenie korektora świateł, jednego przycisku od el. .szyb, ogrzewania tylnej szyby, zamykania centrala, awaryjnych. Po wymianie żaróweczek na diody świecą przyciski szyb, świeci ogrzewanie tylnej szyby, natomiast dalej nie świeci przycisk od zamykania centrala, korektor świateł i przycisk od awaryjnych. Zanim to zamontowałem sprawdzałem i diody działają, więc wychodzę z założenia, że nie ma napięcia na przewodzie doprowadzającym prąd. Zapomniałem miernika więc organoleptycznie tego nie sprawdziłem.

I teraz pytanie, czy od tego jest jakiś bezpiecznik, a jeśli tak to czemu część przycisków świeci, a część nie ?? A może to nie jest jeden obwód ?? Do czego podłączony jest kabel doprowadzający prąd do oświetlenia przycisków? W sumie w każdym przycisku z tego co widziałem ma on ten sam jasno niebieski kolor, więc gdyby ktoś wiedział skąd ten kabel wychodzi to będę wdzięczny za naprowadzenie. (w ostateczności oleję sprawę i pociągnę prąd z działającej wiązki, ale wolałbym zrobić tak jak fabryka sobie wymyśliła)

Z góry dzięki za rozjaśnienie tematu

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzisiaj oczywiście napięcie sprawdzę, ale wczoraj w domu podawałem na te przełączniki i korektor napięcie poprzez styki które wchodzą do kostki i diody świeciły.

 

A co do zmiany biegunowości diodom...to hmmm no właśnie tego świadomie nie robiłem, aczkolwiek nie zwracałem też specjalnej uwagi jak podłączałem napięcie, który to plus a który minus i wszystkie cholery świeciły. Dzisiaj jak się okaże, że jednak jest napięcie na tym przewodzie, no to na pewno będzie problem z biegunowością (bym się nie ucieszył, bo cholera nie umiem specjalnie lutować i wlutowanie diody w korektor trochę czasu i nerwów mi zajęło :D )

 

W ogóle to jeszcze jedna sprawa mnie zastanawia, przycisk od awaryjnych ma jedną żarówkę, natomiast ona świeci w momencie włączenia awaryjnych (jasno) a czasami mi świeciła ciemniej tak jak normalnie żarówka od podświetlenia. I teraz zastanawiam się jeszcze, czy tam jest jedna, czy dwie żarówki ? Bo za chiny ludowe nie wiem gdzie miałaby być ta druga :/ . A jeśli jest tylko jedna żarówka, to jak to jest rozwiązane z tym podświetleniem, że podświetla ciemniej. Bo jeśli płynie tam normalnie prąd o niższym napięciu (wtedy kiedy awaryjne są wyłączone), to mi dioda pewnie dlatego nie działa

 

[ Dodano: 2007-09-14, 20:06 ]

no to wszystko jasne Lewy, oczywiście miałeś rację popieprzyłem biegunowość, już działa :D wielkie dzięki za naprowadzenie na dobrą drogę :D

 

btw z awaryjnymi oczywiście dalej problem, ale tym się zajmę następnym razem, wymontuję to jeszcze raz w cholerę, posprawdzam gdzie jest prąd na stałe, na jakich stykach i najwyżej tam diodę wlutuję i będzie po sprawie. Na szczęście guzik od awaryjek się prosto rozbiera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

JA TEŻ PRÓBOWAŁEM WŁOŻYĆ WSADZIĆ DIODY DO PODŚWIETLENIA WŁĄCZNIKÓW SZYB, TO POPIEPRZYŁO MI SIĘ COŚ ZE ŚWIATŁAMI TYLNYMI MYŚLĘ ŻE DIODY CHYBA JAKOŚ ODCINAJĄ PRZEPŁYW PRĄDU I DLATEGO TAK SIE DZIEJE

 

To już kolejny, jeszcze raz proszę przeczytać regulamin forum, tym razem ostatni - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rajmih, caps off.

 

Diody nie mają nic do świateł ale jest jedno ale...

otóż podświetlenie idzie na jednym bezpieczniku z postojówkami, a dokładniej tablica i cześć wskaźników idzie na bezpieczniku od postojówek z tyłu, a np. otwieranie szyb czy panel środkowy na bezpieczniku od postojówek z przodu...więc jak zrobiłeś zwarcie to nic dziwnego, że postojówki padły.

(bezpieczniki 7,5 A, prawa górna część skrzynki z bezpiecznikami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Wracając do tematów podświetleń - nie działa mi podświetlenie przycisku otwierania drzwi. Wymontowałem go, ale nigdzie nie widzę żadnej diody/żarówki. W środku jest jakiś żółty element z sprężynkami, ale bałem się go wyjmować, żeby nie zepsuć. Czy ktoś próbował kiedyś naprawić ten przycisk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam również pytanie... Patrząc po waszych postach auta macie z roczników 2001 i młodsze, ja mam Scenica 98 i tez połowa przycisków od otwerania szyb mi nie świeci nie mówiąc już o przyciskach od zamykania drzwi... Mam pytanie czy te żaróweczki które są w tych przyciskach sa do wlutowania czy wymienne ?? We fiatach były wymienne więc tutaj nie wiem... Nie rozbierałem tego jeszcze więc nie wiem czego się spodziewać... Jeśli chodzi o diody to jakie kupowaliście... Prosiłbym o jakąś radę...

 

A może ma ktoś czas i chce zarobić i przysłał bym mu przyciski i by mi powymieniał...

Na blacharce i lakiernictwie się znam ale w ni cholerę na takim duperelach, Elektrykę robię jak muszę ale nie mam smykałki do lutowania takich drobiazgów, zaraz mnie szlak trafia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!