Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenik prośba o ocene aut


szybki708i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie, na forum jestem nowy, oczywiście zaraz przedstawie się w odpowiednim dziale ;) W tym temacie prośba o ocenę kilku aut. Jedno z nich już oglądałem i jeździłem i mam kilka pytań. Koniecznie chce kupić Scenika i koniecznie chce silnik 2.0 16V, kwota jaką mam do wydania to 13tyś zł Poniżej linki do aut, które mnie interesują.Prosze o Waszą obiektywną ocenę co o tym myślicie.

 

http://moto.allegro.pl/piekny-scenic-2-0-16v-140km-skora-climatronik-alu-i1904210655.html

 

to auto właśnie dzisiaj oglądałem na żywo i była jazda testowa. Potrzebuje jakiejs "chłodnej" pomocy na jego temat. Tylnie nadkola bierze rdza, po lewej stronie na przedniej części tylniego nadkola dodatkowo duży parch, poza tym auto dość dobrze się prezentuje, wnętrze nie powycierane, ładne. Ale.... podczas jazdy przy ruszaniu lewarek skrzyni biegów bardzo drży, bije na wszystkie strony, właściciel twierdzi że to poduszka skrzyni, podczas mocniejszego hamowania zapalała się kontrolka SERV + płyn spryskiwaczy, podobno że go mało a po sprawdzeniu stanu okazało się że jednak był ???? i co najważniejsze jest to silnik 2.0 ale jakoś mało tej mocy w moim odczuciu było, nie wciskało w fotele jakoś, jeździłem jakiś czas służbowo BMW 1.8 115 km i zdecydowanie duużo lepiej było. To moge przyrównać do silnika 1.6. Zbierał się ale nie było tego POWERA, choć przyznaje się wcześniej nie jeździłem SCENIKIEM nigdy :D;). Czy tak powinno być, i jeszcze to czarne wygłuszenie pod przednią maską częściowo odklejone. Cena według mnie atrakcyjna ale czy warto się nad nim zastanawiac czy nie ????

 

http://moto.allegro.pl/sliczny-scenic-4x4-w-full-opcji-oplacony-i1908453345.html

 

Tutaj Scenik którego chce jechac obejrzeć w tygodniu a poniżej kolejny którego chce obejrzec po weekendzie tylko czy warto jechać mam ok 200km w jedna strone ;);) Dzisiaj zrobiłem łącznie 450km i niestety ;);)

 

http://moto.allegro.pl/piekny-scenic-wersja-privilege-2-0-ze-szwajcarii-i1908572026.html

 

Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc w tym temacie. POzdrawiam Serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego:

No cóż, nadkola to norma, choć chyba za szybko w tym roczniku. Można jednak reperaturki wstawić za przyzwoitą cenę. Sprawdź jeszcze jak wyglądają progi, szczególnie od zgrzewu w stronę podłogi.

Drgania lewarka biegów, to poduszka ale dolna silnika. to ona daje takie efekty na lewarek. Wymiana tez w granicach 60-100zł.

Kontrolka serv i sprysku jest możliwa jeśli jest czujnik w zbiorniczku. Tu są spryski na reflektory, więc nie wiem czy czasami nie jest jeszcze jeden zbiorniczek, prócz tego gdzie wskaźnik poziomu jest w prawym słupku. to ten drugi może być z niskim stanem.

Co do mocy silnika nic Ci nie napisze bo po pierwsze nie jeździłem benzynkami a po drugie, to może być subiektywne odczucie, wiec trudne do porównania

Wygłuszenie maski nie jest przyklejane, a jedynie mocowane na kołki z wielkimi łbami. Przy leciwych matach czasami tracą sztywność i obwisają.. Można podkleić by było bardziej estetycznie.

Z fotek za wiele wywnioskować nie można ale widać pęknięcie zderzaka poniżej tablicy rejestracyjnej z przodu i strasznie nisko ustawiona tylna wycieraczkę. Otwórz szybę i sprawdź sprzęgiełko z napędu.

Poza tym fajnie wyposażona wersja, choć ten tempomat to chyba na wyrost wpisany.

Generalnie posprawdzaj wszystkie przyciski, przełączniki i inne elektryczne duperele, łącznie z szybami w drzwiach.

Drugi to RX, to tylko teoretycznie to samo auto. Praktycznie różni się od normalnego sceniola znacznie zawieszeniem, kołami, układem napędowym, gdzie dodatkowo masz sprzęgło wiskotyczne i słaby punkt- wał napędowy, a właściwie jego podpory. To musisz dokładnie przemyśleć, czy taki jest Ci potrzebny. Tu zapewne kol. Zyga podpowie więcej, albo przeczytaj już napisane Jego posty.

Moim zdaniem to auto dla wielbicieli tej odmiany sceniola, lub dla potrzebujących takiego modelu, ze względu na miejsce zamieszkania.

Trzeci- ten mi się najbardziej z tych przedstawionych podoba.

Przebieg podobny, ale rocznikowo młodszy. Może ten nie będzie wymagał blacharza i lakiernika.

Pozostałe do sprawdzenia jak w pierwszym pisałem.

W opisie pomylona ilość poduszek z szybami ale to błąd przy wystawianiu oferty.

Cena niestety 2000 wyższa.

Może jednak warto pojechać tego zobaczyć, choćby i po to, by porównać jak z tą mocą silnika w stosunku do tego pierwszego???

To tyle z mojego widzimisię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy nieźle wyposażony i nawet nieźle sie prezentuje. Jeśli piszesz, że padnięte nadkola to za zrobienie licz ok 400zł na stronę i będziesz miał spokój na 3-4 lata.

Co do mocy, może być kilka przyczyn, np. padnięte koło zmiennych faz rozrządu (głosna praca silnika, jak diesel), włączona klima (zwróciłes na to uwagę na jeździe próbnej?), no i reszta to może być błąd jakiegoś czujnika, ale to sprawdzisz komputerem.

Koszt KZFR to ok 500zł, w serwisie może być najtaniej, bo to rzadko pada w tym silniku i jest trudno dostępne w sklepach.

 

ten RX już trochę zmęczony życiem, co widać po odpicowanym wnętrzu. Do normalnego użytkowania ja bym RX-a nie kupił.

 

Ostatni całkiem fajny, jeżeli będzie jeździł jak należy (będzie moc) to warto się nad nim zastanowić. Na równe 13tys zł może uda się zejść, ale wtedy musisz coś dorzucić na rozrząd i inne pierdoły żeby zaczać normalnie śmigać.

 

Jeśli 13tys zł to już max, to rozważ tego pierwszego, sprzedający pewnie coś jeszcze opuści i spokojnie zostanie Ci na zrobienie błotników, rozrządu i innych dupereli. Nadkola zrób jeszcze przed zimą, bo na wiosnę mogą być większe straty.

 

RX-a odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ Co do zbiorniczków spryskiwaczy, to gojgien ma rację, musi być drugi zbiorniczek właśnie tylko i wyłącznie do reflektorów, ale żaden z nich nie ma czujnika poziomu płynu, ja mam w RX4 dwa, ale nie spotkałem się z czujnikami, oczywiście mogę się mylić, może nowsze wersje miały czujniki. Maska przednia troszkę za bardzo opada, ale to można ustawić na odbojach, trzeba tylko spróbować ustalić dlaczego? Nie ma zdjęcia komory silnika więc ciężko zweryfikować, np. czy reflektory mają oryginalną naklejkę z datą produkcji. Zastanawia mnie zaklejona wkładka zamka tylnej klapy (tak wygląda), inny odcień klapki paliwa (pomimo, że lakier perłowy zmienia odcień w zależności od kąta padania światła, to tu powinno być identycznie. Tempomatu faktycznie nie ma, bo byłaby widoczna dźwignia nad manetką kierunkowskazu. Inne uwagi napisali poprzednicy. Wg. mnie jak na te uwagi (oraz twoje), cena wygórowana.

3/ Zastanawia mnie różnica odcieni lakieru na prawej stronie, tzn. tylny błotnik, klapka z tzw. resztą a nawet zderzakiem. Klapka również źle ustawiona, czyżby nie umieli ich zamykać i na siłę to robią. Klapkę wymontowuje się do mieszalni lakierów. Ponadto tylne prawe drzwi albo są nie domknięte, albo źle ustawiony zamek.

 

2/ To nie jest zwykły Scenic, tylko z dopiskiem RX4. Tak jak napisali poprzednicy, na to auto trzeba być tzw. łakomczuchem, ja sam podejmowałem w jego sprawie decyzję przez 3 miesiące, a następne 4 czekałem na niego. Auto jest trochę z większymi wydatkami. części zawieszenia są nie koniecznie droższe, ale ten nieszczęsny układ przeniesienia napędu (tak jak napisałem, wiedziałem o tym). Nie będę się rozpisywał, bo nie chcę zaśmiecać, wystarczy, że wejdziesz w mój profil i wyświetlisz sobie moją zawartość. Wracając do przedmiotowego egzemplarza; odstrasza sama cena, 13 tyś. zł za cudnego RX4? zerknij w inne ogłoszenia Scenic z napędem 4X4, średnia cena to 19 tyś.zł. Navi nie jest fabryczne, chyba dodaje gratis, haka nie widzę, nawet gdyby był odczepialny to widać by było ramę haka, radio kaseciak, ale pod fotelem pasażera możliwe że jest zmieniarka. Opony - każda z innej wsi (nikogo nie obrażam bo sam jestem ze wsi). Narobił zdjęć, ale opis jest ten sam co przy innych jego ofertach (Vitara i...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a czy nie uważacie że jak auta mają w ogłoszeniach ponad 500 wyświetleń to jeżeli byłyby naprawdę ok to już by się sprzedały . Scenio RX 4 za tą kasę i to od handlarza to raczej lipa. Przerabiałem ten temat szukając auta dla siebie w Niemczech. Dobre ogłoszenie było 2 dni max a Scenia RX4 Za jakieś 2500 euro to ze świecą . Myślę o takim w dobrym stanie a nie na handel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!