Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

podgrzewane fotele


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Posiadam w swoin scenicu podgrzewane fotele ale nie bardzo mogę namierzyć gdzie można je włączyć, mam jakieś przełączniki na środku foteli na plastikach ale po włączeniu nie działają. może ktoś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączniki do włączania znajdują się na plastiku z przodu fotela powyżej regulacji oparcia. Na przełącznikach jest oznaczenia podgrzewania. Po włączeniu powinien pojawić się komunikat na wyświetlaczu. U mnie wszystko niby chodzi ale jakoś tego grzania nie czuję. Wiem że tam jest jakaś zależność od temperatury otoczenia, więc czekam do zimy aby to sprawdzić:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś troche poszukałem i zobaczyłem że pod jednym i drugim fotelem odcięte są kable , posprawdzałem te włączniki i do obu dochodzą dwa kable ale już od włączników odchodzą dwa kable jeden gdzieś do wiązki a drugi wisi lużno. Teraz gdzie je podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewanie jest napewno są włączniki są też maty grzejne w fotelach -sprawdszałem dochodzą kable do oparcia i siedziska, więc napewno jest podgrzewanie.Od włączników odchodzą dwa kable i idą do mat ale jeden wisi w obu fotelach lużno i nie wiadomo do czego je wpiąć. Myśle że jest to kabel od zasilania ale z podłogi nie wychodzą zadne inne kable aby je podłączyć. Trudno chyba będzie zlokalizować to zasilanie, nie jestem elektrykiem więc zabawy troche będzie . A przy okazji znalazłem czyjnik położenia fotela kieowcy też lużny sobie wisi i nieda rady go wpiąć ma urwane wąsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś powód ich odcięcia musiał być. Nikt by dla kaprysu ich nie odciął (choć są tacy co wyłączają czujniki ciśnienia w oponach mimo, że działają).

Mam obawy czy efektem ich działania nie było rozładowywania akumulatora czy spięcia powodujące ciągłe przepalanie bezpieczników. Poprostu dziwi mnie, że ktoś je na chamsko obciął - jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobne jest że fotele są z inne samochodu i dlatego są obcięte przewody .Przewód zasilający w kombi idzie z kostki pod fotelem kierowcy (pod dywanikiem ) następnie idzie do tej kostki pod fotelem w której masz przewody do poduszek.Gruby czerwony zasilanie ,gruby czarny masa .Z włącznika wychodzą: zółty-zasilanie po stacyjce idzie ze skrzynki bezpieczników,czarny -masa idzie z fotela, fioletowy- do licznika informacja o włączeniu ogrzewania , pomarańczowy - do przekaźnika pod fotelem włączenie przekaźnika.Zasilanie przekażnika ze skrzynki bezpieczników przez kostkę pod fotelem kierowcy do kostek pod fotelami

post-3001-0-70081400-1320694497_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za schemat postaram się coś podziałać zobaczymy co z tego wyjdzie.Rozmawiałem też z elektrykiem i on mówi że to nie jest orginalme podgrzewanie foteli tylko doposarzenie i może dlatego są obcięte. jak wykombinuje coś to opisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!