Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zgrzyty przy mocniejszym ruszaniu jakby ocieranie zębatek


peka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niestety zgrzytanie dalej występuje. Nie wymieniałem drugiej półosi - nie wiem czy warto. Może dodam jeszcze dodatkowe obserwacje.

Zgrzytanie pojawia się gdy:

- ruszam i przy szybszym puszczeniu sprzęgła bądź obciążonym samochodzie (4 osoby)

- ruszam pod górkę

- jadąc na 3 lub 4 biegu i wjeżdżając w dołek (nie dziurę) na drodze - cały czas przyspieszając (wciśnięty gaz). Próbowałem testować i gdy wjeżdżam w ten sam dół bez wciśniętego gazu to nie zgrzyta - wciśnięty gaz zgrzyta.

Doszedłem do wniosku, że zgrzyta gdy auto "ugina się lub podnosi" przy wciśniętym gazie.

Jeżeli ktoś spotkał się z podobnym objawem to bardzo proszę o pomoc - z tego co czytam to nie tylko ja mam problemy ze zgrzytaniem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tkwi ewidentnie w przeniesieniu napędu. Jeżeli tak jak piszeż zjawisko to występuje pod obciążeniem. Skrzynię bym wyeliminował, bo w pierwszej kolejności leca przeguby. Jeżeli wymieniłeś prawy i problem zniknął, a pojawił sie z lewej strony to jak dla mnie odpowiedź jest jasna.

Nic innego nie wymyslisz, bo nic innego to być nie może :blink:.

Przegub na lewej stronie to nie jest duży koszt.

P.s.

Walnięty przegub wewnętrzny chrobota podczas jazdy na wprost.

Edytowane przez Dominik1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Czy przegób wewnętrzny można wymienić osobno, czy w takim przypadku będę musiał wymienić całą lewą półoś? Z tego co się rozeznałem to w sprzedaży są przeguby zewnętrzne a do wewnętrznych można zakupić samą osłonę.

 

Dodano: 07 paź 2013 - 15:15

ok, dzięki, nie zauważyłem poprzedniej odpowiedzi :-)

 

Dodano: 25 lut 2014 - 19:22

Witam,

Zagatki ciąg dalszy... Półośka z przegubami jest już sprawdzona i całkowicie sprawna! Chyba jednak cud :blink: Reasumując; półośki z przegubami ok, poduchy pod skrzynią i silnikiem ok, olej w skrzyni jest.

Zgrzyty jak były tak dalej są, nieważne czy zima czy lato i cokolwiek wymieniam bądź sprawdzam to i tak nie przynosi ulgi. Może ktoś z kolegów jest z trójmiasta? Chętnie bym to skonsultował z niezależnym fachowcem...

Jeżeli macie jakieś propozycję to piszce, wielkie dzięki.

 

Dodano: 27 sie 2014 - 10:25

Witam ponownie.

Jestem po ponownej wizycie u mechanika. Chyba już wiem co powoduje zgrzytanie. Może zacznę, że wymieniłem jeszcze sprzęgło oraz lewą półośkę. Zatem mam wszystko sprawdzone i wymienione poza skrzynią biegów. I jak sądzicie, skrzynka do wymiany? Mechanik obstawia na 90%.

Postanowiłem tak jeździć aż ją "zajeżdżę".

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem temat od początku i objawy bardzo podobne (a może nawet identyczne) mieliśmy w scenicu. Winna była poduszka przy rozrządzie - pod obciążeniem wychylała się do tyłu razem z silnikiem i silnik gdzieś tam opierał się o budę, stąd ten hałas (tak jakby ktoś piłował blachę pod maską).

Można to łatwo sprawdzić.

Jesli poduszka wygląda tak:

thumb_hosting_zdjec_1409137851__poduszka.jpg

 

lub podobnie to w zaznaczonym miejscu wstaw kawał gumy grubości ok 5mm, po stronie kabiny. To trochę usztywni silnik. Dla pewności można wsadzić też od przodu.

Zrób jazdę próbną, jeżeli pomogło to wystarczy wymienić poduszkę, albo jeździć z tą gumą, bo ona też spełni swoej zadanie.

 

Jak poduszka wygląda inaczej to złap za silnik i pruszaj nim przód-tył, wtedy zobaczysz zakres pracy poduszki. Ten zakres pracy trzeba wypełnić gumą, żeby się przekonać czy to ona jest winna.

 

Być może to nie będzie rozwiązanie dla Ciebie, ale nam też znawcy mówili, że to przegub, półoś, może skrzynia itp. Guma jeździła jakiś czas, później zmieniliśmy poduszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Sprawdziłem wczoraj i faktycznie jest luz na poduszce i dosyć lekko mogę ruszać w poziomie silnikiem. Dopiero w przyszłym tyg będę mógł uruchomić autko bo obecnie walczę z dziurą pod akumulatorem na podszybiu.Dam znać o wynikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przejrzałem temat od początku i objawy bardzo podobne (a może nawet identyczne) mieliśmy w scenicu. Winna była poduszka przy rozrządzie - pod obciążeniem wychylała się do tyłu razem z silnikiem i silnik gdzieś tam opierał się o budę, stąd ten hałas (tak jakby ktoś piłował blachę pod maską).

Można to łatwo sprawdzić.

Jesli poduszka wygląda tak:

thumb_hosting_zdjec_1409137851__poduszka.jpg

 

lub podobnie to w zaznaczonym miejscu wstaw kawał gumy grubości ok 5mm, po stronie kabiny. To trochę usztywni silnik. Dla pewności można wsadzić też od przodu.

Zrób jazdę próbną, jeżeli pomogło to wystarczy wymienić poduszkę, albo jeździć z tą gumą, bo ona też spełni swoej zadanie.

 

Jak poduszka wygląda inaczej to złap za silnik i pruszaj nim przód-tył, wtedy zobaczysz zakres pracy poduszki. Ten zakres pracy trzeba wypełnić gumą, żeby się przekonać czy to ona jest winna.

 

Być może to nie będzie rozwiązanie dla Ciebie, ale nam też znawcy mówili, że to przegub, półoś, może skrzynia itp. Guma jeździła jakiś czas, później zmieniliśmy poduszkę.

Czy taką poduszkę samemu można wymienić? I Gdzie ona właściwie się znajduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy rozrządzie. Może się trochę różnić wyglądem. To jest ta, która "leży" na prawym nadkolu. Żeby ją wymienić musisz podstawić silnik i trochę go unieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzisiaj sprawdzałem to znaczy poruszałem silnikiem do przodu i tyłu tak jak przedstawiałeś wcześniej i żadnych niepokojących zgrzytów nie słyszałem a odnośnie tej poduszki to faktycznie ona na nadkolu się znajduje jednak nieco inny kształt ma a i gumu w niej są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. wiem z czym problem.

Wyrobiony jest wielowypust na półosi.łaczy półoś i wielowpust skrzyni biegów. wymiana pół osi i po problemie.

Niedawno to przerabiałem.

Od zakupu przy ostrym ruszaniu "terkotało" wyciągnąlem długą półoś- do innej sprawy- i zobaczyłem że zęby są już zjechane. Kupiłem odrazu nową półośkę.

Po tym zabiegu hałasu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!