Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic II podłokietnik przed liftem 2003r.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie mam takie pytanie odnoście podłokietnika w scenicu II przed liftem, bo chcę dokupić do swojego auta i widzę na aukcjach różnie, że są elektrycznie sterowane a czasem nie. I stąd moje pytanie, czy wszystkie podłokietniki przed liftem był sterowane elektrycznie, czy była to dodatkowa opcja i były i takie i takie zwykłe bez elektryki? Czy może elktrycznie był dopiero po lifcie? Oraz drugie pytanie czy podłokietnik różni sie czymś z wersji angielskiej od europejskiej czy są identyczne?

Edytowane przez k330
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję kolego za odpowiedz. A proszę powiedz mi jeszcze, jeśli bym kupił podłokietnik elektryczny, to gdzie jest guzik od sterowania tą elektryką, czy wbudowany w podłokietnik, czy na konsoli centralnej? ( oczywiście jeśli auto seryjnie posiada podłokietnik) Bo chodzi mi o sytuację, gdybym nie podłączył tej elektryki a potem się będe chciał dostać do gniazda diagnostycznego komputera, to czy da się go ręcznie przesunać ( taki elektryczny niepodłączony), czy trzeba by demontować cały podłokietnik co byłoby dość kłopotliwe. ( bo pewnie nie będzie wiązki żeby to tak podłączyć prosto ,trzeba by ciągnąć, dorabiać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uchwt w którym jest wciskany przycisk do przesuwania/zwalniania blokady elektrycznej.

Precyzując- tylko od elektrycznej blokady.

Przesuwamy ręcznie swoją siłą, trzymając ten przycisk włączony. Po puszczeniu przycisku blokada zaskakuje.

Gdy tego nie podłączysz, to przesuwanie będzie niemożliwe, bo blokada na to nie pozwoli, wiec dostęp do gniazda będzie niemożliwy..

Przypuszczam jednak, że z podłączeniem nie powinno być problemu bo to tylko + i - jest potrzebny do zadziałania cewki elektromagnesu w tej blokadzie.

Poza tym jest tam tylko gniazdo 12v i oświetlenie tego schowka, które jest niezależne od reszty oświetlenia wnętrza, więc wszystko zapewne jest realizowane właśnie przez podłączenie tylko 2 przewodów, podpiętych do obwodu gniazd 12V. Pod fotelem kierowcy powinna być kostka z kilkoma bezpiecznikami i tam są gniazda 12V zabezpieczone Trzeba by to jednak dokładnie w schematach sprawdzić.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz. czyli dobrze rozumiem, że jest tylko ten jeden przycisk do sterowania przesuwaniem podłokietnika przód tył jak chcemy go sobie ustawić, jak również tego samego guzika używamy gdy chcemy odsunąć całkiem podłokietnik aby sie dostać do gniazda diagnostycznego? A jeśli jest wersja podłokietnika zwykła ( nie elektryczna) to tego guzika po prostu nie ma bo wszystko przesuwamy ręcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. czyli dobrze rozumiem, że jest tylko ten jeden przycisk do sterowania przesuwaniem podłokietnika przód tył jak chcemy go sobie ustawić,

Jednak źle zrozumiałeś.

Jest jeden i tylko jeden przycisk od zapadki blokady. Jak jest wciśnięty przesuwanie jest możliwe, jak nie trzymasz przycisku, zapadka blokady jest w wycięciu w szynie, uniemożliwiając przesuniecie. Samo przesuwanie nie jest elektryczne. Przesuwasz go używając siły swoich mięśni.

Tak wiec ten przycisk nie spełnia 3 funkcji ale jedną. Niestety jak ta jedna czynność (odblokowanie) nie jest dopełniona, pozostałe są niemożliwe.

Skoncentruj się bardziej na tym, gdzie to ma być podłączone, bo samo podłączenie zasilania blokady jest zapewne mniej problemowe jak dywagacje czy dojdziesz do gniazda serwisowego.

Dojdziesz go gniazda nawet bez podłączania blokady, jak schowek zabudujesz w jego tylnej pozycji, tak by klapka nad gniazdem była dostępna, jednak może schowek wówczas przeszkadzać pasażerom z tyłu, a i sam podłokietnik będzie w tym ustawieniu niewygodny dla kierującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam

mam pytanie czy ktos posiada schemat do instalacji podlokietnika znaczy wtyczki zasilajacej bo u mnie takowej nie ma a chcialbym podpiac tylko za bardzo nie wiem co do ktorego gdzie + a gdzie - i czy jeszcze jakies przewody inne oprocz zasilania tam dochodza zalaczem tez foto moze ktos by ewentualnie pomierzyl u siebie majac takie podpiecie z gory wielkie dzieki Smile

jest to 5 przewodow

1 czerwony

2 czarny

3 żolty

4 czerwono - brazowy

5 czarno - brazowy

jak dobrze pamietam

czerwony +

czarny -

żolty ??

czerwono - brazowy ??? +

czrno brazowy ??? -

zalanczam zdjecie wtyczki z podlokietnika i gniazda wycietego razem z podlokietnikiem

post-54355-0-97171100-1357416362_thumb.jpg

Edytowane przez banan60001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Zamontowałem podłokietnik na próbę, gdyż w swojej wersji miałem tylko "korytko". Nie było w podłodze dedykowanych otworów na zamocowanie tego podstawowego aluminiowego stelaża, więc trzeba było się w nią "wkręcić".

Jeśli komuś nie przeszkadza sztywne ustawienie i brak świateł, to na tym można byłoby poprzestać. Tylko że dostęp do gniazda diagnostycznego jest b. utrudniony - trzeba demontować całą podstawę schowka. I tu mam pytania:

- w jaki sposób rozwiązany jest dostęp do gniazda diagnostycznego w wersjach z fabrycznie montowanym podłokietnikiem?

I kolejne:

- które ze wspomnianych w poprzednim wpisie przewodów odpowiadają za ten przycisk zwolnienia blokady i możliwość przesunięcia podłokietnika?

Edytowane przez Kilovat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłokietnik oryginalnie jest na szynie prowadzącej, która powinna być w komplecie. wtedy się podłokietnik ładnie przesuwa i nie ma problemu z dostępem do gniazda.

widziałem już same pudła sprzedawane bez szyn... no ale trzeba wpierw zapytać kogoś kumatego czy to jest komplet czy nie.

 

Kolego Mrarek nowe zdania zaczynamy wielką literą. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcię

Planuję zrobic to co Wy czyli zwykłą płaską przegrodę miedzy fotelami zastapić uzywanym podłokietnikiem. Powiedz mi czy duzo z tym roboty i jak już zamocowaliście ten nowy podłokietnik. Druga sprawa na co zwracać uwage podczas kupowania takiego podłokietnika. Mam samochód 2 tyg i nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrać. W poprzednim aucie miałem podłokietnik i teraz zajebiście mi go brakuje....

 

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!