Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic II podłokietnik przed liftem 2003r.


Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kolega montował u siebie taki podłokietnik ,kupił okazyjnie kompletny z szynami i kostką ,sam mu zrobiłem wiązkę do podłączenia ,tymczasowo podłączył go sobie pod zapalniczkę ,minusem tego rozwiązania jest to że działa dopiero z ''plusa po zapłonie ''

Podłączenie opisałem tutaj : http://megane.com.pl/topic/40748-oswietlenie-schowkow-pomiedzy-fotelami/page__p__309790__fromsearch__1#entry309790

Edytowane przez andrzej27r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli podłokietnika potrzebuję tylko po to żeby podpierał mi łokiec, bez światełka, bez działania przesuwania elektrycznego, to co polecasz abym zrobił? Mocowanie pod ten podłokietnik będzie w moim modelu, czy musze coś dorabiać samemu?

-------------------------------

I pytanko odnośnie zdjęcia:

Regulamin forum jasno mówi o zamieszczaniu zdjęć <czerwona>

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji na to, że mam wersję bez dedykowanego podłokietnika, montaż u mnie wyglądał nieco inaczej.

Nie miałem w komplecie tej zacnej rynienki, wskazanej w jednym z postów: Klik!

Ona mocowana jest na te same śruby, do których mocowana jest plastikowa rynienka (zamiast podłokietnika) w mojej wersji. Podstawę aluminiową podłokietnika zamocowałem na śruby samogwintujące do podłogi (nie mając tej metalowej rynienki jak i otworów na śruby w podłodze). Ale teraz jak przyglądam się temu zdjęciu to widzę, że ta metalowa rynna jest przydatna, ponieważ ma wspomniane otwory na śruby mocujące podstawę podłokietnika, jak i tworzy dystans od ziemi pozwalający na przesuwanie go: Foto

Czy ktoś wie, jak ten element się fachowo nazywa? Próbowałem znaleźć go osobno na aukcjach, ale widziałem tylko w komplecie z podłokietnikiem, a nie chcę nabywać całego zestawu.

Edytowane przez Kilovat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mrarek - brakuje mi tylko tej jednej części: Zdjęcie

Bo cała reszta jest w eleganckim stanie i szkoda mi ją sprzedawać. Niestety nie jest łatwo nabyć ją z osobna. Gdy robiłem rozeznanie wśród sprzedawców używanych części, proponowali cenę nieadekwatną do kosztów nabycia całego kompletu (np. podłokietnik w komplecie 250, ale sama wspomniana podstawa - 200 zł...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponowali cenę nieadekwatną do kosztów nabycia całego kompletu (np. podłokietnik w komplecie 250, ale sama wspomniana podstawa - 200 zł...).

Jak znajdziesz taki kompletny podłokietnik z czarną skórą w przyzwoitej cenie to mogę partycypować w kosztach ale zabieram same skórzane podparcia pod łokcie. Te 2 dźwigane do góry ramiona. Resztę sobie możesz zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlokalizowałem już tę część - metalowa forma, niezbędna do zamontowania podłokietnika do tunelu, to panel, nr 8200118291, kosztuje nowa ok. 130 zł. Propozycje od handlarzy używanymi częściami po 150 i więcej są wystrzelone z kosmosu.

Tu znajduje się rozpiska poszczególnych elementów podłokietnika dla zainteresowanych: http://www.club-renault.ru/forum/Podlokotnik-na-Senyu-2-t52974.html

---------

I mały update: forma nówka kupiona, podłokietnik zainstalowany, podpięty (pod zapalniczkę) - działa co prawda po starcie, ale to mi akurat nie wadzi. W razie potrzeby - służę informacją.

Edytowane przez Kilovat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

 

Mam pytanko... czy jest różnica w podłokietniku ( tunelu ) między tą z przed liftu, a po ? Chodzi o meganke. Mam z 2007 roku i nie wiem, czy wszystko jedno jaki kupię. A i jeszcze, czy podłokietnik musi być europejski, czy może być z jakiegoś anglika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem właśnie swojego Scenica. No i nie mam tej półki z podłokietnikami między fotelami. Mam pytanie odnośnie jego montażu jeśli posiadam tradycyjny hamulec ręczny (nie elektryczny).Czy mogę zamontować taką półkę czy będą z tym problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy normalnym hamulcu ręcznym, przesuwanego schowka z podłokietnikami nie zabudujesz.

Post z tematu linkowanego powyżej:

http://www.club-renault.ru/forum/index.php?showtopic=52974&view=findpost&p=1378322

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na fotkach wygląda na solidny. Cena taka sobie, mogła być niższa jak za takie coś.

Trochę dołożysz i masz oryginalny z demontażu.

Jedyny plus tego na fotkach, to lepszy dostęp do zatrzasków pasów bezpieczeństwa.

Przy oryginalnym osoby "szersze" mają problemy z odszukaniem zatrzasku przy zapinaniu i odpinaniu klamry pasa. (z obserwacji w czasie użytkowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!