Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

skrócenie wybieraka biegów Megi II


Rekomendowane odpowiedzi

witam !

wrzucam kilka fotek jak zdemontowałem i skróciłem gałkę zmiany biegów w MEGANE II - może kogoś to zainspiruje :D

post-25024-0-05101700-1321139116_thumb.jpg-zdjęcie gałki następuje poprzez energiczne szarpnięcie w górę , oczywiście uprzednio trzeba odczepić okrągłą ramkę u podstawy drążka post-25024-0-15701800-1321139197_thumb.jpg- zdjąć mieszek

post-25024-0-25512200-1321139300_thumb.jpg- kątówką obciąć na pożądaną długość ( w moim przypadku to 6cm )

post-25024-0-72653800-1321139361_thumb.jpg- wywiercić otwór w pręcie wiertłem fi 7,5( pręt jest dość miękki do obróbki i łatwo się wierci )

post-25024-0-47806800-1321139396_thumb.jpg- nagwintować skrócony drążek w aucie

post-25024-0-62058500-1321142435_thumb.jpg- pozostały króciec z plastikową końcówką obciąć przy samym plastiku

post-25024-0-08862800-1321139445_thumb.jpg- nawiercić i nagwintować

post-25024-0-58498300-1321142461_thumb.jpg- w nagwintowany drążek

post-25024-0-79873400-1321141965_thumb.jpg- wkręcić śrubę metryczną fi 8 ( w moim przypadku o dł.5cm wkręcana na imbus )i nakręcić na to końcówkę z plastikiem

post-25024-0-30177500-1321139586_thumb.jpg- rurkę do podnoszenia wstecznego obciąć tyle samo co drążek ,pozostałą rurkę przeciąć wzdłuż po czym posmarować kropelką i połączyć tak jak na zdj.( połączenie naprawdę mocne i trwałe )

post-25024-0-59610500-1321139616_thumb.jpg- gałkę zamontować i cieszyć się z efektu końcowego ;)

czas poświęcony na przeróbkę to ok 2 godz.

 

przepraszam za jakość zdj. (robione telefonem)

pozdrawiam i proszę o ocenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

powiem tak: łokieć cały czas mam na podłokietniku i przy zmianie biegu w ogóle z niego mi się nie zsuwa ( Teraz jest mniejszy skok wybieraka ), zrobiłem już kilkadziesiąt kilometrów w jeździe miejskiej i nie odczułem żadnego dyskomfortu wręcz przeciwnie ,a przy wrzucaniu wstecznego(wsteczny za 6 do tyłu)nie ocieram już o kolana pasażera .

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - nie cytujemy posta, pod którym odpowiadamy.

 

0cool

Edytowane przez horacy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam, czy zamiast obcinania nie było by lepiej zastosować drążek zmiany biegów ze Scenica II, a podmienić tylko mieszek i ramkę.

W sceniolu jest krótki bo zabudowany w konsoli środkowej.

231220ozo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. Drążek wystaje z kasety. Chcesz podmieniać całą kasetę? O ile w ogóle jest taka sama, w co wątpię. Podmiana samego drążka też raczej w grę nie wchodzi. O pracochłonności wymontowania kasety nie wspominam.

 

PS. horacy - zadanie domowe 100x zsuwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że to jest możliwe, lub nie, oraz jaki jest stopień trudności takiej przekładki. To tylko moje dywagacje na temat takiej podmiany. (pomijam już fakt, że moim zdaniem gra nie jest warta świeczki, może po prostu nie mam takiej potrzeby w sceniolu)

Jakoś nie przekonuje mnie jednak zastosowanie w takim miejscu obcinania, wiercenia, gwintowania (gwint M8 w pręcie bodajże ø 12) i skręcania, a już najbardziej "kropelka" do tego wykańczającego poklejenia. Jednak jednolita ciągłość materiału jest zdecydowanie lepsza jak takie składanki. Dla tego też pomimo nawet większej trudności z przekładką, pomyślałbym nad wymianą na fabryczny krótszy jak na "szewcowanie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jak wrażenia po paru miesiącach?

Czy ktoś robił coś podobnego w przypadku skrzyni 5-biegowej gdzie wsteczny wrzuca się przez wciskanie lewarka? Czy proces wygląda wtedy tak samo?

 

wrażenia tak jak na początku super :mrgreen: Naprawdę mogę polecić ten zabieg,jeżeli ktoś ma choć trochę zdolności manualnych :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!