Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam plan obnizyć samochód o 30-40mm MII 1.6 3d słyszałem już od kilku osób że warte polecenia są sprężyny Eibach (nie są zbyt twarde), znalazłem takie:

 

http://autotuningshop.pl/index.php?p1770,s...-renault-megane

 

Amortyzatory jak narazie planuje zostawic seryjne, ale nie ukrywam że wolał bym mieć glebę w granicach 35/40mm a te które znalazłem obnizają tylko o 30mm. Jeżdżę najczęściej sam albo z dziewczyną wiec nie planuje zbytnio obciążać auta. Jeśli ktoś znalazł jakiś tani sklep ze sprężynami to proszę o linka bo w temacie obniżania jestem poczatkujący. Aha mam jeszcze jedno pytanko czarne sprężyny to jaka twardość ? z tego co wiem kolorem oznacza sie twardość, ale mogę się mylić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta cena za eibach jest dobra... coprawda siądzie ci tylko około 25mm... ale jest jakiś inny zestaw co ma snap i na pudełku pisze -35 więc takie kup....

 

napisz mi czy chcesz zeby auto wyglądało czy żeby się super drogi trzymało...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzałem to wchodzi mi paczka fajek położona na boku +1cm luzu wiec prypuszczam że całkowity prześwit to 65mm biorąc pod uwagę że spreżyny Eibacha są miekie wiec to auto i tak bedzie pływało wiec te 35mm to chyba max ile można obnizyc biorac pod uwagę stan nawierzchni bitumicznej na polskich drogach :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snap, jak twierdzisz ze eibach to taczka to przejedz się moim i zobaczymy co powiesz... w każdym razie z tego co mi zawsze w sklepach mówili to, że eibach jest w miare komfortowy......

a co do kolorów to zazwyczaj jest tak : zielona - turystyczna(nie za twarda), czerwona - sportowa( mega twarda), a reszta jest pośrednia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to Eibach zawsze był uważany za najbardziej komfortowy, a w szczególności seria Pro-Kit. W poprzednim aucie miałem Venturę, miało usiąść -40mm, a siadło - 60/-40mm. Masakra. Każda dziura, każde łączenie asfaltu było bardzo wyczuwalne, papieros sam się strząsał. Trzeba się od nowa nauczyć jeździć. A ponieważ nie wyobrażam sobie Megane nie obniżonej zdecydowałem się na Eibacha Pro-Kit -30mm. Sprężyny zamówiłem bezpośrednio u dystrybutora http://www.prince.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prince.com.pl znam tylko nie maja Eibachów -35mm a Suchutki właśnie takie zamontował. Dziś dzwoniłem do autotuningshop.pl i powiedział że ma sprężyny -35/40mm ale z firmy H&R za 709zł co myślicie o tej firmie, ponoć przedział półkowy Eibach ?? Choina jak masz jakieś porównawcze foto z i bez Eibachów to wrzuć :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotek jeszcze nie mam, bo nie założyłem. Na razie leżakują. Chcę najpierw kółko założyć by mieć porównanie, a jak na razie u mnie zima jest. Po za tym, zaraz po założeniu nie ma co fotek robić, bo sprężyna się układa chyba z 1000-1500km. Wtedy dopiero widać efekt.

Ja wybrałem Eibacha głównie z powodu komfortu, mało odbiega od serii, a obnizenie jest widoczne. Jakbym się nastawiał na glebe, to bym kupił po raz kolejny Venture (siada jak chce) lub H&R.

Suchutki założył zapewne -30mm, bo -35 nie ma, ale jakie by nie były, to i tak ładnie przysiadł. Zawsze lepiej niż seria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi Pan z princa powiedział że -35 mi zamówił - co prawda czekałem 3 tyg ale się opłacało :?:

 

własnie tam kupowałem a i cena była ok - bo katalogowo prawie 1000 a dałem 600 z 15% zniżką (i jakiś tam jeszcze bonus ;-) ) od qmpla.

 

snap- kto Ci takich bzdur naopowiadał?? a jak nie jechałeś na Eibachu to nie zniechęcaj innych.

 

Ja jestem bardzo zadowolony.

Strasznie się poprawiły właściwosci jezdne, a komfort pozostał prawie taki sam!!

Auto się super trzyma w zakrętach (to też za sprawą oponek 225/45R17).

A jeśli chodzi o układanie się sprężyn to Choina ma rację.

Jak przyjechałem po odbiór Meganki od mecahnika to spytałem czy auto jest gotowe czy jakis problem jest ;-) bo nie było wcale widać że niżej.

Teraz juz mam trochę przejechane (1,5 m-ca moze - czyli ok 2000km) i już ładnie uklękła :?:

Co do koloru to sprężynki miałem grafitowe :?:

 

Pozdrówka :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchutki, jak przejazdy przez chopki ? bo rozumiem że do krawężnika już nie dojeżdzasz :?: I jeszcze pytanko do Choiny sprężyny H&R są miękie czy twardę bo jesli nie uda mi się dorwać Eibachów to zastanawiam się nad obnizeniem do -40mm bo drażni mnie jazda pływającym tapcznem tzn autem na seryjnych spręzynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!