Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

ten centymetr to tyle ile opona sie chowa w nadkole ;-) szyli poszła w dół o około 10cm...

a co do obcinania zwoji to nie jedel lecz kilka :roll: ale to nie do jazdy tylko na wystawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przy -35mm nie będzie aż tak źle. Do -40mm niema konieczności wymiany amortyzatorów, jednak jest to tylko umowne, wiadomo, że jakiś wpływ na ich pracę będzie (raczej negatywny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik ma racje. Przerabiałem już wiele razy temat sprężyn / amortyzatorów / ogólnie całego zawieszenia. Zawieszenie z tyłu również obniża się poprzez zmianę sprężyn...

 

Opony nie powinny się zużywać nadmiernie poprzez założenie obniżających sprężyn. Choć w praktyce różnie to bywa ogólnie jak nastawiasz się na to by opony przejeździły 80kkm to daj sobie spokój (żarcik)...

 

Łożysko:

Myślę że w łożysko bardzie dostaje po d... gdy auto jest przeładowane niż po obniżeniu o -35-40mm że zużyje się ~5-8% szybciej..

 

amortyzatory

Ogólnie w pół-świadku tuningowym przyjmuje się że do -40mm zmiana amortyzatorów nie jest wymagana. Nie prawdą jest że amortyzator poprzez to że jest obciążony pracuje gorzej pojedz kiedyś na przegląd (na trzęsiawkę)z dwoma workami cementu w bagażniku a zobaczysz że sprawność amortyzatorów będzie 100% (przebadane) lecz ogólna żywotność amortyzatora skróci się (podobnie jak w silnikach PB im większe obroty tym większa sprawność lecz żywotność spada) myślę że przy glebie -40mm + nowe amortyzatory wytrzymają od 30-45kkm w zależności czy preferujesz offroad czy w okolicy masz raczej (w miarę) gładki asfalt..

 

powyżej -40mm tylko amortyzatory o skróconym skoku. Ja u siebie miałem nawet -70/-50 ale to już hard core w meganę no chyba że masz parę zderzaków o miskach olejowych nie wspomnę..

 

można jak pojedziesz do tz. Kowala od piór/zawieszeń i ci je odpowiednio wyprofiluje. Ogólnie samochód pójdzie w dół ale zawieszenie będzie jak z galarety na dodatek będzie dobijać.. Jechałem kiedyś takim wynalazkiem jak stoi to spoko ale nie powinno się takim autem jeździć. W sam raz na pokazy <ok>

Mam nadzieje że napisałem wszystko jasno i wyraźnie... 8-)

 

Skąd w ogóle masz informacje że jamex wypuścił sprężyny do MII ?? w katalogu ich niema..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na alledrogo pojawiły się jamexy za 340zł i jest opisane że do wersji silnikowych 1.4 1.6 i 1.5dci.Czy ktoś jezdzi na takich springach,czy warto i czy benzyna a diesel nie robi różnicy bo wiadomo że silnik diesla jest cięższy i czy nie siądzie niżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze koty za ploty

 

-35 Jamexy - siadlo zaje.... szczegolnie tyl - przod tez dosc znacznie

Efekt wizualny + 10 do lansu ;) (auto nabralo nowej symetri, wczesniej przypominalo traktor na resorach)

Co do odczuc jezdnych to jestem bardzooo zaskoczony na plus

Auto zdecydowanie sztywniejsze, nie przechyla sie az tak na zakretach i nie buja tak mocno na nierownosciach jak w przypadku standardowych. Trzyma sie o niebo lepiej.

Na dziurach dla mnie jest bardzo porownywalnie jak w przypadku standardowych.

Ogolnie Jestem bardzooo zadowolony !!!

Chociaz troche roboty z wymiana bylo, szczegolnie przod, bo tyl to 30 min roboty

Teraz az sie prosi o 17-18 felgi %)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!