Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Blokujący się zamek bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przejrzałem posty ale nie znalazłem nic co by pasowało do mojego problemu. Mianowicie w okresie jesienno-zimowym mam problem z otwieraniem bagażnika. Pod wpływem wilgoci (tak przypuszczam)przycisk do otwierania klapy bagażnika nie reaguje. Naciskam go kilkakrotnie szybko szarpiąc przy tym za klapę bagażnik się otwiera. Raz rozebrałem wszystkie plastiki niby wszystko OK zauważyłem kilka przewodów cieniutkich w otulinie materiałowej(tak mi się wydaje). Mam wrażenie, że to wina przewodów ale jak ktoś ma jakiś pomysł lub miał to u siebie to prosiłbym o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś tak samo. Problemem okazały się przewody, które poprzecierane były w ruchomym miejscu między klapą a dachem samochodu. Przebiegają w tamtym miejscu w użebrowanej osłonie. W moim przypadku wystarczyło wyjąć kable i zaizolować. Pewnie za jakiś czas trzeba będzie wymienić kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gdzieś zasłyszałem, że chodzi o wiązkę przewodów biegnących bezpośrednio bo elektrozamka, że trzeba odpiąć wtyczkę odlutować i przylutować nowe przewody do wtyczki i po sprawie. Tylko problem czy już ktoś to robił i czy można pozyskać jakiegoś manuala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymontuj włącznik i zobacz czy nie jest zaśniedziały i sprawdź miernikiem czy zwiera.

Jeśli tak to sprawdź na krótko silniczek czy działą.

Jeśli tak to wina prawdopodobnie leży po stronie przewodów.

Ja u siebie w sedanie musiałem wymienić 4 bo okazało się że 3 pękły.

Jak będziesz wymieniał to proponuję grubsze i bardziel elastyczne (najlepiej z samej miedzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przejrzałem posty ale nie znalazłem nic co by pasowało do mojego problemu. Mianowicie w okresie jesienno-zimowym mam problem z otwieraniem bagażnika. Pod wpływem wilgoci (tak przypuszczam)przycisk do otwierania klapy bagażnika nie reaguje. Naciskam go kilkakrotnie szybko szarpiąc przy tym za klapę bagażnik się otwiera. Raz rozebrałem wszystkie plastiki niby wszystko OK zauważyłem kilka przewodów cieniutkich w otulinie materiałowej(tak mi się wydaje). Mam wrażenie, że to wina przewodów ale jak ktoś ma jakiś pomysł lub miał to u siebie to prosiłbym o pomoc.

Kolego miałem ten sam problem jak opisujesz pora jesienno-zimowa w zeszłym roku doprowadziła mnie do szału:) raz się otwierało raz nie,kiedyś po zapakowaniu rzeczy do bagażnika musiałem przez tylne siedzenia wyciągać.Jak było ciepło wyciągnąłem cały element ten w gumie co naciskasz,wyciągnąłem niby hermetyczny w środku była woda na tyle że zalane były styki,wysuszyłem przeczyściłem styki i do dziś działa wszystko OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Kilka postów wyżej napisałem jak sprawdzić zamek bo miałem taki sam przypadek.

Bagażnik możesz otworzyć od środka. Składasz fotele, wchodzisz do bagażnika od środka samochodu i płaskim śrubokrętem z zamku przesuwasz specjalny suwak do otwierania mechanicznego zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Która wiązka (ta w gumie) przejrzałem i na oko jest ok i to był błąd na oko OK ale jak zaczołem ciągnąć pojedyńczo to okazało się, że cienki czarny wyszedł z gumy. Usterka naprawiona kabel polutowany wszystko działa OK. :D

 

:P

 

Dodano: 08 lut 2013 - 12:29

Światła przeciw mgłowe tył same się naprawiły, niestety znów nie świecą. :P Czy ktoś wie gdzie jest przekaźnik od nich bo jak przez moment działały to przy załączaniu słyszałem jak się załączał. teraz cisza :mrgreen:

Edytowane przez tkwiatek9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!