Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

klekot silnika po czyszczeniu EGR


gral8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Wczoraj wyczyściłem swój EGR. Po jego zamontowaniu i przejechaniu kilkuset metrów na wyższych obrotach pojawił się lekki klekot (dźwięk podobny do popychacza) szczególnie na trzecim i czwartym biegu. Zjawisko to nie ustąpiło po nagrzaniu silnika, a kontrolka świec żarowych nadal się świeci podczas jazdy po wciśnięcia pedału gazu(szczególnie podczas jazdy pod górę)

Moje pytanie: Czy możliwe jest, że ewentualne nagary lub sadza która mogła wpaść do kolektora ssącego przy czyszczeniu miejsca usadowienia EGR mogły spowodować takie zmiany??

nadmienie jeszcze że czyściłem go benzyną ekstrakcyjną (też nie wiem czy lepiej nie byłby ropą)

Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam jeżeli piszę nieco chaotycznie(jestem tu nowy):D

 

Dodano: 18 lis 2011 - 20:48

Dziś byłem u mechanika. Stwierdził że klekot pochodzi z okolic kolektora a nie samego silnika (lewe powietrze). Podłączył go pod kompa gdyż kontrolka po czyszczeniu EGR nadal się pokazuje i to częściej. Pokazał 2 błędy (błąd podgrzewania świec oraz recyklingu spalin czyli pewnie EGR). Pokazał mi również na kompie podczas pracy silnika że na EGR nie ma napięcia czyli nie działa. Wykasował błędy ale po przejechaniu 300 metrów ponownie kontrolka świec żarowych (usterki elektrycznej- elektronicznej) się zapaliła.

Zaślepić EGR, wymienić na nowy?czy olać?

Edytowane przez gral8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli EGR nie działa, to jest w pozycji zamkniętej. Z doświadczenia wiem, że wtedy dźwięk i praca silnika jest twardsza, stąd słyszysz taki klekot. A wynika to z tego, że silnik dostaje samo czyste powietrze bez spalin. Sam to przerabiałem, bo zaślepiałem EGR i nie byłem zadowolony z tej twardej pracy na jałowym biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz wtyczkę na wyłączonym silniku. Błąd będzie widoczny tylko po podpięciu do komputera. Ja tak jeżdżę już dość długo i nic się nie dzieje.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D wyłączyłem wtyczkę od EGR zgodnie z sugestią i faktycznie błąd nie wyskakuje.

Czy jednak nie będzie to miało negatywnego wpływu na silnik? Chciałbym dodać, że od dłuższego falują mi lekko obroty, mocniej na zimnym i słabiej na ciepłym silniku Dowiadywałem się że niesprawny EGR też niby może mieć wpływ na obroy stąd moje pytanie.;)

Edytowane przez gral8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D wyłączyłem wtyczkę od EGR

i bardzo dobrze zrobiłeś. Ja tak jeżdżę już trzeci rok i jest ok. Falujące obroty to temat rzeka - poszukaj na forum a dowiesz się co ma piernik do wiatraka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze nadmienić, że po przekręceniu kluczyka nie zapala mi się kontrolnie kontrolka pod obrotomierzem w kształcie silnika bez napisu STOP. Mam tak od samego początku. W instrukcji przeczytałem, że jest to kontrolka od recyklingu spalin czy coś takiego (układ wydechowy). Tyle że nie wiem czy powinna ona się kontrolnie zapalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinna, nie wiem, czy w ogóle w dieslu jest ona używana.

Częściej zapala się w silnikach benzynowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!