Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 1.6 wolno rozpedza się


airbites

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Postaram się wyjąc o ile nie rozwalę go. Ale zauważyłem, że jak lekko dotknę pedał gazu to słyszę takie hałas typu ,,trrrrr,, i jak puszczam pedał gazu to przestaje.

 

Dodano: 23 lut 2012 - 19:30

Dziś, sprawdziłem auto dodając gaz do dechy. Więć tak: dodaje do dechy auto powoli rozpedza sie do 4 tys. obr/min. Przykład na 2 biegu dodaje gaz do dechy i auto wolno rozpędza się i bez piszczenia kół. Ale jak wolno rozpedza się i lekko opuszczam gaz i dodaje ponownie to troche poszarpał i potem szybciej rozpędzał się i ponownie opuszczam gaz i dodaje gaz do dechy to gwałtownie rozpędzał się. Więc chyba wina czujnika pedału gazu, przepustnicy albo sterownika komputera?

I po trzech razy dodawania gazu chwilowe spalania pokazał 2 razy więcej przy np. 50 km/h na 4 biegu niż przy pierwszym dodaniu gazu.

 

A maposensor to byłem na złomowisku i niestety tam były inne które nie pasuje.

 

Dodano: 12 mar 2012 - 23:09

Dziś sprawdziłem dwa czujniki:

-Elektrozawór pochłaniacza oparów benzyny: ok. 26.7 Ω czyli w normie

-czujnik temperatury powietrza: 2.5 Ω przy ciepłym silniku( około 85 stopni) a norma ok. 326 Ω, a przy zimnym silniku temp. powietrza jakiś 5 stopni a na czujniku ok. 2000Ω. Jutro rano spróbuję wyjąc czujnik tylko pytanie czy go trzeba odwrócić w prawo czy w lewo żeby go wyjąć?

 

Dodano: 31 mar 2012 - 09:23

OK, auto jest prawie naprawione, przyczyna jest zablokowane przepustnica. Dostała odblokowana i jest lepiej. Mechanik powiedział żebym wymienił filtr paliwa co 60 tys. km bo w intrukcji czy w książce serwisowym piszą czasem głupoty, bo francuzom zależy żeby się psuł jak najczęściej. I dodatkowo powiedział że silniki 16V nadaje tylko do trasy głównie a 8V to do miasta i do trasy. Więć czeka mnie wyjęcie kolektora ssący do oczyszczenie, wymiana filtra paliwa i nie wiem co jeszcze.

Edytowane przez airbites
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w intrukcji czy w książce serwisowym piszą czasem głupoty, bo francuzom zależy żeby się psuł jak najczęściej

Skoro Twój mechanik jest mądrzejszy niż instrukcje i książki, to gratuluję. A tekst o Francuzach powala :-)

Filtr paliwa w benzynie jest chyba gdzieś przy zbiorniku paliwa i o ile mi wiadomo producent nie sugeruje w ogóle jego wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

punxhc Ja byłęm u tego mechanika ktorzy tutaj polecają. Żebyś nie dziwił jak wygląda filtr po 30 tys. km jest cały czarny we wnętrzu. W poprzednim aucie producent pisał żeby wymieniać filtr paliwa co 30 tys. km a w renault co 240 tys. km. Filtr paliwa kosztuje grosze i lepiej wymieniać co 30 tys. km niż co 240.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ogłoszenia

  • Polecana zawartość

    • Nawiew tylnej kanapy - Megane 3
      Witam, planuje zakup Megane 3 Grandtour. Przegladajac ogloszenia nie widze aby jaka kolwiek miala nawiew na tylnia kanape. Pytanie czy jesrt to do zrobienia ? Może części z laguny 3 beda pasować ? Robił, ktoś cos podobnego ? Wymysliłem sobie kupno M3 1.5 dCi 110km, do tego chciałbym na start zrobić chip zeby podniesc moment  obrotowy i zyskać pare km. Później  chciałbym wrzucić jeszcze radio 2din z możliwością podpięcia kamery cofania i gniazdo zapalniczki lub usb do ladowania dla pasazera z tylu. Aczkolwiek najbardziej mnie nurtuje czy jest opcja na ten nawiew do tylu dla pasażerów. Jeżeli to pomocne... jestem gotow zrezygnować z tego joysticka jesli takowa wersja jaka kupie bedzie go posiadać. jezeli bedzie trzeba zmienić caly ten tunel . Dla mnie jest elementem zbędnym. W tym miejscu bardziej pasowałby jakis schowek z zasuwana roletka, albo poprostu miejsce na kubek. 
       
      Jesli był taki temat poruszany to podlinkujcie. Nie znalazlem nic co by zaspokoiło moje pytania. Widziałem wątek o M4 ale te auta chyba troszeczke sie różnią ? 
       

      REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6  - Prezes
       
       
      • 25 odpowiedzi
    • Jak sprawdzić kod silnika?
      Czy można jakoś odczytać kod silnika i skrzyni biegów z naklejki czy VINu? Jeśli tak to jak?
      • 11 odpowiedzi
    • Cześć, w przeciągu dwóch tygodni mam odebrać swoje megane 1.3 tce 140. 
      Powiedzcie proszę bo gdzieś wyczytałem, że nowoczesne silniki wraz z olejami są tak skonstruowane, że nie trzeba wymieniać oleju po 1000-2000km od wyjechania z salonu.
      Jak to w praktyce wygląda aby samochód służył długie lata?
      • 34 odpowiedzi
    • Dynamiczny kierunkowskaz led - przód
      Witam, zamontowałem pasek led wewnątrz oryginalnego klosza na kierunkowskaz, wygląda dużo lepiej, jedyny problem jaki mam do rozwiązania to przerywnik, na awaryjnych działa normalnie natomiast przy używaniu jednego kierunku mruga szybko jakby była spalona żarówka, nie wiem czy bawić się w oporniki czy da się coś ustawić w ddt4all ?
       
       
      • 13 odpowiedzi
    • Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?
      Pomysł zapożyczyłem z innego forum i wydaje mi się, że nie jest głupi
      Więc ja zacznę: zamówiłem 2 żarówki h4 Philips X-treme 8-)
        • +1
      • 5805 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...