Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 1.6 wolno rozpedza się


airbites

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Postaram się wyjąc o ile nie rozwalę go. Ale zauważyłem, że jak lekko dotknę pedał gazu to słyszę takie hałas typu ,,trrrrr,, i jak puszczam pedał gazu to przestaje.

 

Dodano: 23 lut 2012 - 19:30

Dziś, sprawdziłem auto dodając gaz do dechy. Więć tak: dodaje do dechy auto powoli rozpedza sie do 4 tys. obr/min. Przykład na 2 biegu dodaje gaz do dechy i auto wolno rozpędza się i bez piszczenia kół. Ale jak wolno rozpedza się i lekko opuszczam gaz i dodaje ponownie to troche poszarpał i potem szybciej rozpędzał się i ponownie opuszczam gaz i dodaje gaz do dechy to gwałtownie rozpędzał się. Więc chyba wina czujnika pedału gazu, przepustnicy albo sterownika komputera?

I po trzech razy dodawania gazu chwilowe spalania pokazał 2 razy więcej przy np. 50 km/h na 4 biegu niż przy pierwszym dodaniu gazu.

 

A maposensor to byłem na złomowisku i niestety tam były inne które nie pasuje.

 

Dodano: 12 mar 2012 - 23:09

Dziś sprawdziłem dwa czujniki:

-Elektrozawór pochłaniacza oparów benzyny: ok. 26.7 Ω czyli w normie

-czujnik temperatury powietrza: 2.5 Ω przy ciepłym silniku( około 85 stopni) a norma ok. 326 Ω, a przy zimnym silniku temp. powietrza jakiś 5 stopni a na czujniku ok. 2000Ω. Jutro rano spróbuję wyjąc czujnik tylko pytanie czy go trzeba odwrócić w prawo czy w lewo żeby go wyjąć?

 

Dodano: 31 mar 2012 - 09:23

OK, auto jest prawie naprawione, przyczyna jest zablokowane przepustnica. Dostała odblokowana i jest lepiej. Mechanik powiedział żebym wymienił filtr paliwa co 60 tys. km bo w intrukcji czy w książce serwisowym piszą czasem głupoty, bo francuzom zależy żeby się psuł jak najczęściej. I dodatkowo powiedział że silniki 16V nadaje tylko do trasy głównie a 8V to do miasta i do trasy. Więć czeka mnie wyjęcie kolektora ssący do oczyszczenie, wymiana filtra paliwa i nie wiem co jeszcze.

Edytowane przez airbites
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w intrukcji czy w książce serwisowym piszą czasem głupoty, bo francuzom zależy żeby się psuł jak najczęściej

Skoro Twój mechanik jest mądrzejszy niż instrukcje i książki, to gratuluję. A tekst o Francuzach powala :-)

Filtr paliwa w benzynie jest chyba gdzieś przy zbiorniku paliwa i o ile mi wiadomo producent nie sugeruje w ogóle jego wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

punxhc Ja byłęm u tego mechanika ktorzy tutaj polecają. Żebyś nie dziwił jak wygląda filtr po 30 tys. km jest cały czarny we wnętrzu. W poprzednim aucie producent pisał żeby wymieniać filtr paliwa co 30 tys. km a w renault co 240 tys. km. Filtr paliwa kosztuje grosze i lepiej wymieniać co 30 tys. km niż co 240.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!